Yolcu Sayısı
1

Otogarlar

Ulaşmak istediğiniz Otogar için Otogarın bulunduğu şehri yada ilçeyi giriniz.

Türkiye’nin İlk Sanal Otogarı NeredenNereye.com

Otogar Listesi NeredenNereye.com'da!

Otobüsle seyahat etmek, ülkemizde en çok tercih edilen seyahat türüdür. Kara yolunun verdiği rahatlık ve ülkenin her yanına ulaşabilmek imkanı bu tercihte etkilidir. Ancak eskiden otobüsle seyahat etmek için yola çıkılacak tarihten çok önce rezervasyon yaptırmak, otogara kadar gitmek ve bileti almak gerekirdi. Aksi halde bilet bulmak imkansız olurdu. Günümüzde ise bir noktaya birden fazla hatta çok sayıda firma hareket ettiği için bilet satın almak için son günü bile bekleyebilmek mümkün. Sadece bir firmanın tekelinde olmaktan öte aynı güzergahta onlarca firmanın hareket ediyor olması, bilet fiyatının düşmesini ve seçeneklerin artmasını beraberinde getiriyor.

Türkiye'deki Tüm Otogarlar

Gidilecek Yere En Yakın Otogar...

Türkiye’de aktif 300'den fazla otogar bulunuyor. Bunların bir kısmı küçük çaplı ve ağırlıklı olarak ilçeler arasında çalışıyor olsa da çoğu büyük tesislere sahip. Ülkenin bir ucundan öbür ucuna tüm noktalara sefer düzenleyen ve bol alternatif sunan bu otogarların bazıları, Avrupa’nın da önde gelen tesisleri konumunda. İstanbul – Esenler Otogarı, Avrupa’nın en kalabalık otogarı unvanını elinde bulunduracak kadar büyük ve çeşitli. Ankara Otogarı (AŞTİ), İzmir Otogarı  (İZOTAŞ) ve İstanbul – Harem Otogarı da bu listede kendine yer bulacak kadar heybetli. Üstelik bu otogarlardan ülkemizde oldukça fazla var ve gün geçtikçe farklı il ve ilçe merkezlerinde ya yeni otogarlar hizmete giriyor ya da eskiyen ve küçük kalan otogarlar tadilattan geçiriliyor. Bu çalışmalarla birlikte eskiden olduğu gibi en yakın ile değil de gidilecek ilçenin otogarına otobüs bileti almak mümkün oluyor. Örneğin; İzmir Ankara otobüs bileti, Bursa İzmir otobüs bileti, Ankara Bursa otobüs bileti, Ankara İstanbul otobüs bileti veya İstanbul Ankara otobüs bileti satın almak istiyorsanız üst kısımdaki bilgileri doldurun ve karşınıza gelen en uygun fiyatlı bileti 2 adımda satın alın!

Kapsamlı Otogar Listesi

Yazıhaneye Gitmeden Bilet Alınabiliyor...

Büyükşehirlerden ülkenin merkezden daha uzak kalmış küçük şehirlerine seyahat etmek eskiden birkaç adımda yapılabilecek bir aktiviteydi. Önce bir merkezden başka bir merkeze gidilir, oradan aktarma yapılarak yola devam edilirdi. Ayrıca ülkenin kuzeyi ile güneyi ya da güneybatısı ile kuzeyi arasında doğrudan otobüs seferleri bulmak oldukça zordu. Günümüzde ise neredeyse bütün şehirlerarasında otobüs seferleri düzenleniyor. Şehir merkezlerinin dışında ilçelerde de yeni otogarlar kurularak seyahat etmek kolay ve cazip hale geliyor. Üstelik otobüs bileti satın almak için de bu otogarlara ya da yazıhanelere gitmeye de pek gerek kalmıyor. Yazıhaneye gitmek yerine online bilet almak daha pratik ve çoğu zaman da ekonomik. Sadece birkaç tıklama ile hiçbir yere gitmeden bilet almak, seyahat öncesi enerji depolamaya fazlasıyla yardımcı olur.

Online Otogar

10-15 yıl öncesine kadar belli başlı illerimizde şehirlerarası otogarlar bulunurken ve bilet satın almak zahmetli bir işken günümüzde ilçelerde hatta bazı yerlerde beldelerde bile şehirlerarası otogarlar bulunuyor. Bilet almak ise ucuz otobüs bileti uygulaması sayesinde sadece birkaç dakika sürüyor. Sayıları bu kadar artan otogarlardan hangilerinin gitmek istediğiniz noktaya en yakın ya da en uygun olduğunu öğrendikçe seyahat planlamalarınızı daha sağlıklı yapabilirsiniz. Otobüsle sık seyahat ediyorsanız tek seferde hem bilet alabileceğiniz hem de gideceğiniz şehir ve otogar hakkında bilgi almak isterseniz aradığınız tüm cevaplar NeredenNereye.com’da!

Tüm Otogarlar ve Otobüs Terminalleri


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr