Yolcu Sayısı
1

Kemah Otogarı

Kemah Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Kemah Otogarı Hakkında

Kemah Otogarı (Erzincan)

Kemah Otogarı, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Erzincan iline bağlı Kemah ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin pek çok farklı noktasından Erzincan - Kemah otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Erzincan - Kemah, Anadolu’nun pek çok noktası gibi binlerce yıllık bir tarihe geçmişe sahiptir. Bu nedenle Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki bu alan günümüzde modern yapılanmaların yanı sıra onlarca farklı tarihi ve kültürel mirasa da ev sahipliği yapmaktadır. Erzincan - Kemah özellikle son dönemlerde yapılan yatırımlar ve tanıtım çalışmaları ile birlikte farklı noktalardan ziyaretçi almaya başlamış ve bu durum dolaylı olarak Erzincan - Kemah Otogarı’nın yapılmasını gereklilik haline getirmiştir. Erzincan - Kemah Otogarı özellikle okul tatilleri ve bayram tatilleri gibi yolcu trafiğinin yoğun olduğu dönemlerde yolcuların ihtiyaçlarını karşılamak adına son derece yoğun şekilde çalışmaktadır. Erzincan - Kemah ilçesinin ekonomik faaliyetlerine bakıldığından ilçenin temel geçim kaynağının tarım olduğu görülebilir. Erzincan - Kemah bağlı bulunduğu coğrafi bölge neticesinde karasal iklimin karışık olarak görüldüğü bir konumda yer alır. Buna bağlı olarak ilçede yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Erzincan - Kemah otobüs bileti satın alarak Kemah Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Girlevik Şelalesi, Mama Hatun Türbesi, Otlukbeli Gölü, Altıntepe Ören Yeri, Abrenk Kilisesi, Hıdır Abdal Sultan Türbesi, Erzincan Melik Gazi Türbesi, Mama Hatun Kervansarayı, Kadıgölü” gibi ilçenin ve şehrin gezilmesi gereken noktalarını ziyaret edebilir, Doğu Anadolu mutfağının en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyimleyebilirsiniz.
Kemah Otogarı, Doğu Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Kemah Otogarı içerisinde daha çok Doğu Anadolu Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Kemah Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Kemah Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Çarşı, 24400 Kemah/Erzincan

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr