NeredenNereye.com Kullanıcılarının En Çok Sorduğu Sorular

Bilet iptal ve iade işlemlerinizi buraya tıklayıp online olarak da yapabilirsiniz.
Yorumlarınız, önerileriniz ve şikayetleriniz için destek@neredennereye.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

1. Otobüs biletimi nasıl alabilirim?

NeredenNereye.com internet sitesi üzerinden seyahat tarihinizi ve seyahat etmek istediğiniz güzergahı seçerek otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.

2. Otobüs biletimi nasıl iptal edebilirim?

Otobüs Bileti iptalinizi NeredenNereye.com ana sayfasında bulunan “Bilet İptali” bölümünden kolaylıkla yapabilirsiniz.

3. Otobüs biletimi iptal edersem ödediğim ücret iade olur mu?

Evet. İptal ettiğiniz tüm otobüs biletleri için ödediğiniz tutarın tamamı ödeme yaptığınız karta iade edilir. İade bedelinin kartınıza yansıması bankaların iç süreçlerinden dolayı, kredi kartlarına 3-7 iş gününde, banka kartlarına ise 10-20 iş gününde olmaktadır.

4. Hatalı işlem mesajı geldi, ücret çekildi ancak bilet bilgilerim gelmedi. Ücretimi iade alabilecek miyim?

Öncelikle yaşadığınız hatadan dolayı özür dileriz. Sistemsel hatalarda çekilen ücret anında ve otomatik olarak bankanıza iade edilir. Bankanız bu ücreti işlem yaptığınız karta iş günleri içerisinde yansıtacaktır. Bayram ve resmi tatillerde bankaların işlem yapamadığını da hatırlatmak isteriz.

5. Bilet aldığım sefer iptal edildi, ücretimi geri alabilecek miyim?

Otobüs firmaları hava ve yol durumundan kaynaklanan sebeplerle bazı seferlerini iptal edebilirler. Bu gibi durumlarda sorumlu otobüs firmasıdır. Otobüs firması tarafından size seferinizin iptal oldugu bilgisi gelir ve bilet ücretinizin tamamı kartınıza iade edilir.

6. Otobüs biletimi satın alıp almadığımdan emin değilim, ne yapabilirim?

NeredenNereye.com’a bilet alma esnasında vermiş olduğunuz telefon numarası ve mail adresinize satın alma işleminin ardından otomatik olarak bilet bilgileriniz gönderilir. Bunun yanı sıra bilet bilgileriniz ulaşmadıysa destek@neredennereye.com adresine e-mail atabilirsiniz.

7. Aldığım otobüs biletini değiştirebilir miyim?

Otobüs bileti değiştirme: NeredenNereye.com satın aldığınız bilet üzerinde değişiklik yapamamaktadır. Otobüs biletinizde iptal etmeden değişiklik yapabilmek için biletinizi aldığınız otobüs firması ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

8. Aldığım koltuk numarası neden değişti?

NeredenNereye.com’un satın almış olduğunuz otobüs bileti üzerinde herhangi bir değişiklik yapma yetkisi yoktur. Koltuk numarası otobüs firması tarafından operasyonel sebepler ile değiştirilmiş olabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk tamamen otobüs firmasına aittir.

9. Biletimi 2+1 otobüsten satın almıştım ancak otobüs 2+2 geldi. Ne yapabilirim?

Otobüs firmaları bazı durumlarda operasyonel sebepler ile araç tiplerinde değişiklik yapılabilmektedir. Bu tarz durumlarda sefere katılmadan önce biletinizin ait olduğu otobüs firması ile görüşebilirsiniz.

10. NeredenNereye.com Çağrı Merkezine neden ulaşamıyorum?

Tüm taleplerinizi destek@neredennereye.com adresine e-posta göndererek iletebilirsiniz.

11. NeredenNereye.com ücretli mi? Biletimi sitenizden alırsam ek komisyon bedeli öder miyim?

NeredenNereye.com kurulduğu günden buyana ücretsizdir! Bilet alımlarınızda herhangi bir komisyon ödemezsiniz. NeredenNereye.com üzerinden satın aldığınız biletlerde internet satış fiyatları geçerlidir ve otobüs biletinizi indirimli satın almış olursunuz.

12. Otobüs biletimi alırken hangi kartlarla ödeme yapabilirim?

NeredenNereye.com ile otobüs bileti alırken Mastercard, Visa ve American Express logosu olan tüm kredi kartlarınızı ve banka kartlarınızı (bankamatik kartı, debit kart, maaş kartı) kullanabilirsiniz.

13. Rezervasyon yapabilir miyim?

NeredenNereye.com’da otobüs bileti rezervasyonu yapılmamaktadır. NeredenNereye.com üzerinden satın aldığınız otobüs biletlerini, hareket saatine 24 saat kalana kadar dilediğiniz anda iptal edebilir ve hiçbir kesinti olmadan ödeme yaptığınız kartınıza iade alabilirsiniz. Bu nedenle rezervasyon yapmak yerine satın almanızı tavsiye ederiz.

14. Otobüs biletimi nasıl teslim alabilirim?

NeredenNereye.com üzerinden otobüs bileti satın aldığınızda mail ve sms aracılığı ile size iletilen PNR numarası otobüse binmeniz ve yolculuğunuzu gerçekleştirebilmeniz için yeterlidir! Biletinizi bastırmak tamamen sizin tercihinizdir.
Yine de biletinize basılı halde ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız biletinizin ait olduğu otobüs firmasının şubelerinden yada otogarlardaki bankolarından biletinizi yazdırabilirsiniz.

15. En fazla kaç bilet alabilirim?

NeredenNereye.com üzerinden bir seferde en fazla 5 bilet için işlem yapabilirsiniz. Daha fazla yolcu için bilet almak isterseniz tekrar işlem yapmanız gerekmektedir.

16. Bilet fiyatlarını siz mi belirliyorsunuz?

Otobüs bileti ücretleri otobüs firmaları tarafından belirlenmektedir.

17. Biletimi bir başkasına verebilir miyim?

Otobüs biletiniz satın alma aşamasında verdiğiniz bilgilere göre, sizin adınıza düzenlenir. Otobüs biletinizi bir başkasına veremezsiniz. Ancak özel bir durum söz konusu ise otobüs firması ile iletişime geçebilirsiniz.

18. Otobüs biletimi taksit ile alabilir miyim?

NeredenNereye.com otobüs bileti için 12 taksit imkanı sunar. Alacağınız otobüs biletiniz için kredi kartınıza 2,3,6,9 yada 12 ay taksit yaptırabilirsiniz. Daha fazla detay için taksitli otobüs bileti sayfamızı inceleyebilirsiniz.

19. Taksitle aldığım otobüs biletimi iptal edersem ücret iadesi nasıl olur?

Taksitli bilet satın alımlarında, biletin iptal edilmesi durumunda ücret iadesi; "Kartınızdan kesilen ücretin tamamı" şeklinde kesintisiz olarak iade edilir.
Satın alma aşamasında taksit yaptırdığınız biletinizin iptal/iade işlemi için, para iadesi NeredenNereye.com tarafından bankanıza tek seferde ve toplam tutar kadar yapılmaktadır. Ancak bankanız hesabınıza ödediğiniz şekildeki gibi taksitli olarak iade yapacaktır.

Bizimle İletişime Geç