Yolcu Sayısı
1

Trabzon Otogarı

Trabzon Otogarı

Trabzon Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (462)

Adres: Sanayi, Caddesi, Devlet Karayolu Cd No:86 D:No: 4, 61100 Ortahisar

Trabzon Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Trabzon Otogarı Hakkında

Trabzon Otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesinde yer alan ve Karadeniz’in İncisi olarak tabir edilen Trabzon iline karayolu üzerinden giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Trabzon özellikle Karadeniz Bölgesinde kendine has doğal güzellikleri ve tarihi, kültürel mirasları ile ön plana çıkan şehirlerden bir tanesi. Bu nedenle son yıllarda şehrin ziyaretçi sayısı giderek artıyor. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Trabzon otobüs bileti satın alarak Trabzon Otogarına giriş yaptığınızda, “Vazelon Manastırı, Haldizen Yaylası, Sera Gölü, Çal Mağarası, Akçaabat Orta Mahalle, Peristera Manastırı, Sultan Murat Yaylası, Sümela Manastırı, Trabzon Ayasofya Müzesi, Şimşirli Köyü” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Karadeniz’in İncisi kabul edilen Trabzon’da her geçen gün artan bir nüfus ve bununla beraber hem yurt içinden hem de yurt dışından gelen ziyaretçi sayısında artış gözlemlenmektedir. Trabzon Otogarı ise 1990 yılında hizmete sunulmuş ve günümüze kadar hizmet vermiş olan bir ulaşım merkezidir. Trabzon Otogarı ilk yapıldığı zamanlarda tam kapasite çalışarak şehrin yolcu trafiği alanındaki ihtiyacını karşılıyor olsa da zamanla eskiyen otogar yolcu sayısının da artması ile birlikte günümüzde yetersiz konuma gelmiş durumdadır. Trabzon yönetimi bu sorunun çözümü için farklı projeler üzerinde düşünmektedir. Karadeniz Bölgesi’nin yolcu trafiği ihtiyacını karşılamak adına çözüm olarak düşünülen Yeni Trabzon Otogarının Akyazı’ya yapılması planlanmaktadır.Trabzon Otogarı, açık ve kapalı alanlar, yazıhaneler, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanlar, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşmaktadır. Trabzon Otogarı bünyesinde yerel çaplı, çevre ilçelere ve şehire hizmet sunan otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz.

Trabzon Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Trabzon Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Kanberoğlu Turizm, Ali Osman Ulusoy, Metro Turizm, Turay Seyahat, Ulusoy Turizm, Has Bingöl, Vangölü Turizm, Lüks Karadeniz, Adıyaman Gülaras, Tokat Yıldızı, Iğdırlı Turizm, Trabzon Süzer Turizm, Sahil Seyahat, Süha Turizm, Star Diyarbakır, Doğu Karadeniz, Karadeniz Golden Turizm, Özlem Cizre Nuh, Has Turizm, Tunceliler” gibi otobüs firmaları yer almaktadır.

Trabzon Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Trabzon Otogarına ulaşım yerel yönetim tarafından olabildiğince kolaylaştırılmaya çalışılmıştır. Belediye’nin sağladığı ve çevre ilçelerden de hareket eden otobüs ve minübüsleri kullanarak Trabzon Otogarına ulaşım sağlayabileceğiniz gibi firmaların servis imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

En Popüler Trabzon Otobüs Firmaları

Trabzon bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Trabzon otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Ali Osman Ulusoy30
Ulusoy Derya Turizm16
Metro Turizm12
Lüks Karadeniz12
Turay Seyahat8

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr