Yolcu Sayısı
1

Trabzon otobüs bileti

Trabzon Otobüs Bileti

En popüler Trabzon otobüs rotaları

Trabzon otobüs bileti fiyatları, Trabzon otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Trabzon otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
GümüşhaneTrabzon100 TL26
ÜnyeTrabzon300 TL17
SamsunTrabzon380 TL16
AtakumTrabzon380 TL16
KeşapTrabzon120 TL13

Trabzon otogarı

  • Trabzon(462)

Trabzon otobüs biletleri

Trabzon otobüs bileti almak isteyen kişiler, şehir ulaşımı için otobüsün ne denli önemli olduğunu bilirler. Trabzon’a seyahat etmek isteyen yolcuların neredeyse tamamı öncelikle otobüs seyahatlerini tercih etmektedir. Bu durum hem ekonomik hem de konforlu olduğu için binlerce kişi önce Trabzon otobüs bileti alarak yolculuk yapmaktadır.

Otobüs yolculukları hem daha rahat hem de çok daha hızlı şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Yapılan yollar ve gelişen araçlar sayesinde kişi, canı sıkılmadan Trabzon’a kadar dilediği gibi yolculuk yapabilmektedir. Bu noktada gösterilen hizmetin de derecesi önemlidir. Her otobüs firması aynı olmadığı için kimileri daha rahat yolculuk imkânı sunabilmektedir.

Trabzon’a Nasıl Gidilir?

Trabzon otobüs seferlerine şöyle bir göz gezdirdiğinizde yolculuk alternatifi olarak aklınıza doğrudan otobüs gelecektir. Trabzon için otomobil ve uçak alternatifleri de sunulabilmektedir ancak bu iki seçeneğin de oldukça maliyetli olduğu akıllardan çıkarılmamalıdır. Bu bakımdan hem en ekonomik olan tercih yapılmalı hem de olabildiğince rahat etmeye gayret gösterilmelidir. Yinede daha hızlı gitmek isterseniz Trabzon Uçak Bileti alarak ta Trabzon'a gidebilirsiniz.

Trabzon otobüs seferleri hem sık hem de uygun fiyatlıdır. Bu açıdan dilediğiniz zaman otobüs bulma şansınız olacaktır. Kişi dilediği gibi uçak bulamazken anında otobüsle Trabzon’a seyahat edebilmektedir.

Batı Anadolu bölgesinden gidenler için sahil şeridinden ilerleyen güzergâhlar hem güzel coğrafyayı izlemeyi hem de hızla Trabzon’a ulaşmayı mümkün kılmaktadır.

Trabzon Otobüs Firmaları

Trabzon merkezli olan ya da Trabzon için seyahat hizmeti sunan birçok otobüs firması bulunmaktadır. Bu firmalardan bazıları tüm Türkiye’de hizmet verirken bazıları belli bölgeler üzerinden çalışmaktadır. Yaşadığınız şehri baz alarak firmalardan hangisi size hitap ederse ona yönelebilirsiniz.

Trabzon için hizmet veren firmaların başında Metro Turizm, Lüks Karadeniz, Mavi Karadeniz Turizm firmaları yer almaktadır. Bunlarla beraber Rize Ses Seyahat, Kent Turizm, Sahil Seyahat, Kahta Petrol, Doğu Karadeniz Ekspres firmalarını da tercih edebilmek mümkündür. Bunlarla beraber Türkiye’nin hemen her yerinde bulunan Kamil Koç da Trabzon’a seyahat edilebilecek firmalar arasında yer almaktadır.

Trabzon Otobüs Bileti Fiyatları

Trabzon otobüs bileti fiyatlarına göz gezdirdiğiniz zaman fiyatlarda yükselmelerin olduğu dikkatinizi çekecektir. Özellikle uzak yolculuklar söz konusu olduğu zaman biletleri önceden almak, uygun fiyatlardan haberdar eden adresleri tıklamak büyük kolaylık sağlamaktadır.

İstanbul’dan Trabzon’a gelmek isteyen kişiler Trabzon otobüs bileti fiyatlarına baktıklarında 130 TL civarında olduğunu görebilirler. Firma değişikliği ve saat düzenlemesi yapılması halinde 120 TL’ye kadar otobüs bulabilmek mümkün görünmektedir.

İzmir üzerinden Trabzon’a gidilmek istendiğinde ise İstanbul ile hemen hemen aynı ücretlerin olduğu dikkat çekmektedir. 130 TL ile İzmir’den Trabzon’a yolculuk yapmak mümkün olmaktadır.

Türkiye genelinde uzak yerlerden yakın adreslere doğru bakıldığında 130-150 TL civarında başlayan Trabzon biletleri Giresun gibi yakın adreslerde 20 TL’ye inebilmektedir. Ucuz Trabzon otobüs bileti bulmak ekonomik seyahat için önemli görünmektedir.

Trabzon Şehirlerarası Otobüs Terminali

Ucuz Trabzon otobüs bileti bulup yolculuğa çıkmayı düşünen kişiler, Trabzon’da terminalde inmektedirler. Trabzon otogarı olarak anılan şehirlerarası terminal, 1991 yılından itibaren hizmet vermektedir. Oldukça köklü bir tarihi olmasına karşın sık sık yenilendiği için bugün son derece modern bir görüntüye sahiptir.

Trabzon terminali Sanayi Mahallesi, Devlet Karayolu üzerinde bulunmaktadır. Şehir merkezine uzaklığı ise 3,5 KM olarak bilinmektedir. Terminale geldiğinizde şehir merkezine gitmenize yardımcı olacak onlarca araç bulunmaktadır.

Trabzon Şehirlerarası Otobüs Terminali Nasıl?

Temiz, bakımlı, modern ve son derece anlaşılır bir dizayna sahip olan Trabzon terminali yolcuların seyahatlerini kolaylaştırma odaklıdır. Yolculuk sona erdiğinde ya da molalar verildiğinde kişisel ihtiyaçların karşılanabileceği noktalar bulunmaktadır. Acıkanlar için lokanta, büfe, restoran içeren terminal son derece temizdir.

İçiniz rahat şekilde lavaboları da restoranları da kullanabileceğinizden emin olabilirsiniz. Otobüslerin durduğu yerlerden şehir merkezine gidebileceğiniz dolmuşları öğrenebilir, onlar aracılığıyla birkaç dakika içinde ulaşmak istediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz.

Trabzon’da Nereler Gezilmeli?

Trabzon ucuz otobüs bileti bulan ve şehri gezmek için gelen kişiler ilk olarak Atatürk köşkünü tercih etmelidir. Atatürk köşkünden sonra en çok ziyaret edilen adres ise Sümela Manastırı olmaktadır. Şehrin yüksekten görüntüsünü seyretmek isteyenler için Boztepe de en çok gezilen alanları arasında bulunmaktadır.

Samil Ekinci Müzesi, Ayasofya Müzesi, Karun Hazinesi El Sanatları Ustası gibi adresler, Trabzon’da uğrayabileceğiniz kültürel değerlerdir. Bunların dışında Zağnos Vadisi, Ortahisar, Kaymaklı Manastırı, Trabzon Kalesi de ziyaret edilebilecek doğal noktalardır.

Dini ziyaretlerde bulunmak isteyen kişiler ise Yeni Cuma Cami ve İçkale Camisini de muhakkak ziyaret etmelidir.

Trabzon Neyi İle Meşhur?

Trabzon ucuz otobüs bileti ile gidilebilecek en değerli şehirlerden biridir. Bu şehrin de diğer tüm Anadolu’da olduğu gibi kendine özgü kıymetli özellikleri bulunmaktadır. Trabzon’u diğer şehirlerden ayıran ve meşhur kılan ilk unsurları ise çayı, mısırı, tütünü ve doğasıdır. Karadeniz’in iklimini ve coğrafyasını kusursuz şekilde hissedebileceğiniz bu şehirde özellikle hamsinin vazgeçilmez olduğu da unutulmamalıdır.

Kendine özgü muhteşem bir mutfağı bulunan Trabzon, deniz mahsulleri konusunda çok iddialıdır. Bilhassa hamsili yemeklerin neredeyse her gün masalarda yerini aldığı görülmektedir.

Trabzon’da Ne Yenir?

Trabzon’a gitmişken ne yemeliyim diye soranlara verilecek ilk cevap muhlamadır. Sonrasında pazı sarması, patlıcan tava, Trabzon helvası, pazılı kaygana ve pazı tava sık sık önerilmektedir. Bu besinlerin hemen hepsinin doğal yetiştirildiği Trabzon’da hamsi tava, hamsiköy sütlacı ve hamsi çitlemesi büyük bir zevkle yenmektedir. Gelen ziyaretçilerin hemen hepsi bu besinleri severek tüketmektedir.

Haluşka, gongoş, gongoş sarması, sütlü mısır ekmeği, balkabağı tavası, hurmalı tart ve fasulye pilaki Trabzon’da muhakkak yenmesi gereken besinler arasında sayılabilmektedir. Karadeniz mutfağının eşsiz lezzetleri Trabzon’a giden hemen herkes tarafından kolaylıkla tadılabilmektedir. Bu bakımdan yolunuz düştüğünde siz de bu lezzetlerin tadına bakmalısınız.

Trabzon Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr