Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Samsun Trabzon Otobüs Bileti

Samsun Trabzon Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 35,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 346 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 5sa 6dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Samsun Trabzon arası giden otobüs firmaları ortalama 19 sefer düzenlenmektedir.

Samsun Trabzon otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Samsun Trabzon güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Samsun Trabzon seyahatinize başlamadan önce, Samsun ve Trabzon hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Samsun ve Trabzon şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Samsun Trabzon Otobüs Biletleri

Samsun Trabzon Otobüs Bileti
Samsun, Türkiye’nin Orta Karadeniz Bölgesi’nde yer alır ve nüfus yoğunluğu bakımından ülkenin en kalabalık 16. şehridir. Türkiye’nin farklı noktalarından Samsun otobüs bileti satın alarak kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz Samsun şehri Anadolu’nun pek çok noktası gibi kadim uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Samsun’un günümüzde olduğu gibi geçmişinde de çekici bir yerleşim noktası olmasının başlıca nedeni Türkiye’nin en büyük tatlı su kaynaklarından birinin denize döküldüğü alanda verimli topraklar üzerine kurulmuş olmasından kaynaklanmaktadır. Samsun şehri, Osmanlı döneminin önemli isimlerinden biri olan Evliya Çelebi’nin eserlerinde tasvir edilmiştir. Aynı zamanda ünlü İngiliz gezgin J. Macdonald Kinneir de eserlerinden Samsun’dan sıkça bahsetmiştir. Samsun otobüs bileti satın alarak şehri ziyaret ettiğinizde tipik Karadeniz iklimi ile karşılaşmış olursunuz; Samsun’da sıcaklık değerleri büyük değişiklikler göstermez ve hemen her mevsim yağışlı olarak geçer. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Samsun otobüs bileti satın alarak Samsun Otogarına giriş yaptığınızda, “Bandırma Vapuru ve Milli Mücadele Parkı, Onur Anıtı ve Atatürk Parkı, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, Amazon Köyü ve Amazon Adası, Amisos Tepesi ve Kakanca Tümülüsleri, Kent Müzesi, Sürmeli Köyü, Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu, Ayvacık” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz. Samsun - Trabzon otobüs bileti satın alarak Samsun Otogarı üzerinden Trabzon şehrine karayolu aracılığı ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.
Samsun - Trabzon otobüs bileti satın alarak Trabzon şehrine ulaşım sağladığınızda yolculuğunuz Trabzon Otogarında son bulur. Trabzon Otogarına giriş yaptıktan sonra Karadeniz’in doğası ve kültürel mirası ile yurt içinden ve yurt dışından milyonlarca insanı büyüleyen bu şehrinin farklı bölgelerine otogarı üzerinden hareket eden minibüs seferlerini ya da otobüs firmalarının servislerini kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Trabzon, Osmanlı döneminde pek çok şehzadenin eğitim merkezi olarak seçildiğinden dolayı aynı zamanda halk arasında şehzadeler şehri olarak da anılmaktadır. Özellikle son zamanlarda Karadeniz turizmi üzerine gerekli yatırım çalışmalarının yapılması ile birlikte yurt içinden ve yurt dışından gelen ziyaretçi sayısı kat be kat artış göstermiştir. Samsun - Trabzon otobüs bileti alarak Trabzon Otogarına giriş yaptığınızda, “Sera Gölü, Çal Mağarası, Vazelon Manastırı, Haldizen Yaylası, Sümela Manastırı, Peristera Manastırı, Sultan Murat Yaylası, Trabzon Ayasofya Müzesi, Şimşirli Köyü” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Samsun - Trabzon otobüs bileti fiyatları “45 - 55 TL” aralığında değişiklik göstermektedir. Samsun - Trabzon otobüs bileti aldığınızda, Samsun Otogarı üzerinden sefer düzenleyen, “Ali Osman Ulusoy, As Bafra, Özlem Ardahan, Iğdırlı Turizm, Kanberoğlu Turizm, Lüks Karadeniz, Vangölü Seyahat, Golden Turizm, Özgül Bafra Seyahat, Öz Elbistan Seyahat, Has Turizm” gibi otobüs firmaları ile yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

  Samsun Hakkında
Nüfus:
1,261,810
Yüzölçümü:
9.364,10 km²
Plaka:
55
Telefon kodu:
(362)
Otogar:
Samsun Otogarı
  Trabzon Hakkında
Nüfus:
758,237
Yüzölçümü:
4.664,04 km²
Plaka:
61
Telefon kodu:
(462)
Otogar:
Trabzon Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.