Trabzon Samsun Otobüs Bileti

Trabzon Samsun Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 35,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 346 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 5sa 31dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 12 firma sefer düzenlemektedir. Trabzon Samsun arası giden otobüs firmaları ortalama 23 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Ali Osman Ulusoy firmasıdır.

Trabzon Samsun bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Trabzon Samsun bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Trabzon Samsun otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Trabzon Samsun Otobüs Biletleri

 Trabzon Samsun otobüs bileti mi aradınız? Trabzon Samsun otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Ayvacık ilçesi kuzeyde Tekkeköy ve Çarşamba, doğuda Sahpazan ilçeleri, güneyde Tokat ili, batıda da Amasya ili ve Asarcık ilçesiyle çevrilidir.

Yeşilırmak’ın ikiye böldüğü ilçe topraklarını Canik Dağları engebelendirir. Yeşilırmak Vadisi bitkisel üretim açısından büyük önem taşır. Suat Uğurlu Baraj Gölü’nün güney kesimi ile Hasan Uğurlu Baraj Gölü’nün kuzey kesimi ilçe sınırları içindedir. İlçenin büyük bölümü ormanlarla kaplıdır.

Temel ekonomik etkinlik bitkisel üretimdir. Yetiştirilen başlıca ürünler mısır, buğday, arpa ve fındıktır. Baraj göllerinde balıkçılık yapılmaktadır.

Eskiden Çarşamba’ya bağlı bir bucak olan Ayvacık, 1990’da ilçe yapıldı. İlçe merkezinin belediyesi de aynı tarihte kuruldu. Eski bir Rum köyü olan Ayvacık, Suat Uğurlu Baraj Gölü’nün kıyısındadır. Kasabanın il merkezi Samsun’a uzaklığı 62 km’dir.

Çifte Hamam, Vezirköprü kentindedir. Arastanın bitişiğinde, Ayşe Sultan tarafından 17. yüzyıl ortalarında yaptırıldığı sanılıyor.

Fazıl Ahmed Paşa Medresesi, Vezirköprü kentindedir. Köprülüzade Fazıl Ahmed Paşa tarafından 1662'de yaptırılan bina günümüzde kütüphane olarak kullanılıyor.

Havza İmareti, Havza kentindedir. Yörgüç Paşazade Mustafa Bey tarafından 1429'da yaptırılan bina günümüzde kütüphane olarak kullanılıyor.

Kızgözü Aslanağzı Kaplıcası, Havza kentindedir. Eski bir Bizans hamamının yerine 1256'da yaptırılan kaplıca, Sadi Paşa Hamamı ve Büyük Hamam adlarıyla da anılıyor.

Taşkale Hamamı, Vezirköprü kentindedir. Aynı adı taşıyan camiyle birlikte 17. yüzyılda Ayşe Sultan tarafından yaptırıldığı biliniyor.

Trabzon Samsun otobüs bileti mi aradınız? Trabzon Samsun otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Trabzon Samsun otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Tokat Yıldızı 40 TL
Öz Elbistan 40 TL
Adıyaman Ünal 40 TL
Vangölü Turizm 40 TL
Süha Turizm 40 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Trabzon Hakkında
Nüfus:
758,237
Yüzölçümü:
4.664,04 km²
Plaka:
61
Telefon kodu:
(462)
Otogar:
Trabzon Otogarı
  Samsun Hakkında
Nüfus:
1,261,810
Yüzölçümü:
9.364,10 km²
Plaka:
55
Telefon kodu:
(362)
Otogar:
Samsun Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.