Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
85 TL
Bilet Al
90 TL
Bilet Al
95 TL
Bilet Al
100 TL
Bilet Al
102 TL
Bilet Al
110 TL
Bilet Al

Adana Samsun Otobüs Bileti

Adana Samsun Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 85,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 747 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 10sa sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 6 firma sefer düzenlemektedir. Adana Samsun arası giden otobüs firmaları ortalama 8 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Adana Samsun bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Adana Samsun bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Adana Samsun otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Adana Samsun Otobüs Biletleri

Adana Samsun otobüs bileti mi aradınız? Adana Samsun otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

İlin çeşitli kesimlerinde yapılan kazı ve araştırmalar yörenin çok eski bir yerleşim alanı olduğunu göstermektedir. Tekkeköy kenti yakınlarında bulunan araç-gereçler Paleolitik Çağ’da bu yörede toplayıcılık ve avcılıkla geçinen insanlann yaşadığını ortaya koymaktadır. Başta İkiztepe olmak üzere birçok höyükte yapılan araştırmalar yerleşmenin Kalkolitik Çağ ve sonrasında da sürdüğünü gösterir. Yöre MÖ 17. yüzyıldan MÖ 8. yüzyıla değin Kaşkaların yurduydu. Bu yarı göçebe halk Hititler için yüzyıllar boyunca tehlikeli bir komşu oldu. MÖ 7. yüzyılda Phokaialılar ile Miletoslular Karadeniz kıyılarında birçok ticaret kolonisi kurdu. MÖ 6. yüzyılda Perslerin denetimine giren yöre Makedonyalılar ile Selevkoslardan fazla etkilenmedi. MÖ 3. yüzyıl başlarında kurulan Pontus Krallığı’nın egemenliğine girdiğinde yörede Mossynoikialılar yaşıyordu. MÖ 1. yüzyıl ortalarında Roma’ya bağlanan yöre Pontus Polemoniacus bölgesinin sınırları içindeydi. Bizans döneminde Armeniakon Theması’na bağlandı. 8. ve 9. yüzyıllarda birkaç kez Arapların saldırısına uğrayan yöreye Türkmenler 11. yüzyıl sonlarında gelmeye başladı. Danişmendliler, Bizanslılar ve Anadolu Selçukluları arasında el değiştiren yöre daha sonra Trabzon İmparatorluğu’na bağlandı. Pontuslularla Anadolu Selçukluları arasında çekişme konusu olduktan sonra 13. yüzyıl ortalarında Moğolların denetimine girdi. Bir süre Pervaneoğulları’nın, 14. yüzyıl ortalarında Eretna Beyliği’nin, daha sonra da Kadı Burhaneddin Devleti'nin egemenliğine girdi. 1398’de kısa süre için Osmanlılara geçti. Timur yönetimi sırasında Taceddinoğulları, Kubadoğulları ve Candaroğulları arasında paylaşıldı. 1428’de kesin olarak Osmanlı topraklarına katıldı. 19. yüzyılda büyük bölümü Trabzon vilayetinin Canik sancağına bağlı olan yörenin güney kesimi Sivas vilayetinin sınırları içindeydi. 20. yüzyıl başlarında yöre halkının bir bölümü Rumlar ve Ermenilerden oluşuyordu. Bölgenin doğu kesiminde bağımsız bir devlet kurma amacıyla örgütlenen Rum Pontus çetelerinin etkinliği Kurtuluş Savaşı’nın sonuna değin sürdü. Kurtuluş Savaşı sırasında işgale uğramayan Samsun yöresi Cumhuriyet’ten sonra il yapıldı.

Türkiye’nin güneyindeki en renkli illerden biri olan Adana’dan, Türkiye’nin kuzeydeki sahil kenti Samsun’a otobüsle gitmek ayrı bir yolculuk keyfi sunar. Güneyden kuzeye adeta ülkeyi fethettiğiniz bu yolculukta, lezzet durakları ve farklı şehir manzaraları, anılarınızda yer edecek güzel bir tadı damağınızda bırakır. 
Milli mücadelenin önemli bir tanığı olan Samsun hem yakın tarih hem de Hitit Uygarlığına kadar uzanan köklü geçmişi ile mutlaka görülmesi gereken şehirlerden biridir. Samsun, tarihi olduğu kadar doğası ve Karadeniz’in bereketli sularına açılan sahilleri ile de eğlenceli ve dikkat çekici bir ildir. Adana'dan Samsun’a otobüsle gitmek ve en ucuz otobüs biletini alarak konforlu bir seyahat planlamak ise NeredenNereye.com ile şimdi çok daha kolay.
Adana Samsun otobüs bileti mi aradınız? Adana Samsun otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Adana Samsun otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Has Turizm A.Ş. 85 TL
Tokat Seyahat 90 TL
Kanberoğlu 95 TL
Mis Amasya 100 TL
Metro Turizm 102 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
  Samsun Hakkında
Nüfus:
1,261,810
Yüzölçümü:
9.364,10 km²
Plaka:
55
Telefon kodu:
(362)
Otogar:
Samsun Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.