Yolcu Sayısı
1

Adana otobüs bileti

Adana Otobüs Bileti

En popüler Adana otobüs rotaları

Adana otobüs bileti fiyatları, Adana otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Adana otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
ViranşehirAdana450 TL34
SiverekAdana350 TL26
SilopiAdana599 TL26
BelenAdana218 TL25
İstanbul (Anadolu)Adana530 TL25

Adana otogarı

  • Adana(322) 428 20 47

Adana otobüs biletleri

Ünü ülke sınırlarını aşan lezzetli mutfağı, gezip görülmeyi hak eden mimari ve doğal güzellikleri ve ülke gündemine yön veren festivalleri ile dolu dolu olan bir şehrimizdir Adana… Bu sebepler ve daha binlercesi nedeniyle de her yıl pek çok ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Adana Ulaşım

Adana’ya ulaşım konusunda havayolu ulaşımı ne kadar sık tercih edilse de karayolu ulaşımı da Adana’ya ulaşımları oldukça kolaylaştırmaktadır. Özellikle ülkemizin hemen her şehrinden direkt olarak yapılan Adana otobüs seferleri ile kente ulaşım oldukça konforlu hale gelmektedir. Adana’ya yolcu taşıyan otobüs firmaları çok sayıdadır. Metro Turizm, Yeni Adana, Seç Turizm, Ulusoy Turizm, Lider Adana Seyahat, Güney Lüks Adana Seyahat, Yeni Diyarbakır, CSR Seyahat, Has Diyarbakır, Star Diyarbakır, Jet Turizm ve Adıyaman Gülaras kente şehirlerarası yolcu taşıyan Adana otobüs firmaları arasında yer alır. Bu otobüs firmalarının iletişim büroları Adana otogarı ve diğer şehirlerde yer alan şehirler arası yolcu terminalleri içerisinde de bulunsa da Adana otobüs bileti almanın en kolay yolu NeredenNereye.com’dan geçer!

Adana Otobüs Bileti Fiyatları

Türkiye’nin ilk online otogarı unvanıyla yola çıkan ve bu yolda hizmet sunan web sitemiz üzerinden Adana ucuz otobüs bileti için oldukça kısa bir sürede satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yukarıda yer verdiğimiz otobüs firmaları arasında Adana otobüs bileti fiyatları için karşılaştırma yapma imkanı sunan sitemiz ya da mobil uygulamamız ile en ucuz Adana otobüs bileti için satın alma işlemini sağlayabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak sitemiz ana sayfasında yer alan arama kısmına nereden nereye seyahat edeceğiniz seçmek ve bir tarih belirlemeniz gerekir. Ardından ucuz bilet bul butonuna tıklamanız halinde belirlediğiniz kriterlere uygun olan Adana otobüs seferleri listelenecektir. Bu listeleme sayfasında saati size en uygun olan otobüs seferini görebilir, otobüs firmaları arasında fiyat karşılaştırması yapabilir hatta tercih edeceğiniz seferde kullanacağınız otobüsün özelliklerini bile görebilirsiniz. Şayet bilet satın alma işlemi sırasında seyahat sigortası da satın alırsanız yolculuk sırasında yaşanabilecek pek çok aksiliğe karşı kendinizi güvence altına almış olursunuz. Bu aksilikler; otobüsü kaçırma ya da bavulu kaybetme olabilir… Ayrıca biletinizi iptal etmek istemeniz halinde de otobüs biletinizin ücretini aynı şekilde iade alabilirsiniz.

Adana Gezi Rehberi

Akdeniz Bölgesi’nin önde gelen şehirlerinden olan Adana ülkemizin de en önemli ticaret merkezlerinden biridir. Sahil şeridi, verimli toprakları, doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra dillere destan olan mutfağı ile de göz dolduran Adana ülkemizin görülmesi gereken yerleri arasındadır.

Adana Gezilecek Yerler

Şehrin simgesi haline gelmiş olan Taş Köprü’nün çok eski tarihlere dayandığı bilinse de tam olarak hangi topluluk zamanında inşa edildiği bilinmemektedir. Ancak Romalılar döneminde inşa edildiği düşünülür. Abbasiler döneminde onarımdan geçen Taş Köprü bugünkü görünümüne hemen hemen Osmanlı Devleti döneminde sahip olmuştur. 310 metre uzunluğundaki köprünün genişliği ise 11 metredir. Türkülere konu olan bu köprü Seyhan Nehri üzerine kurulu olup Seyhan ile Yüreğir’i birbirine bağlamaktadır.

Adana’nın simgelerinden olan yapılardan bir diğeri de Sabancı Merkez Camii’dir. Merkezi konumu ve her yerden görülebilmesi onu simge haline getirmiştir. Balkanlar ve Orta Doğu’nun en büyük camisi olma özelliğine sahip olan camide aynı anda 29 bine yakın kişi ibadet edebilme imkanına sahiptir.

Sabancı Merkezi Camii ile komşu olan park ülkemizin en büyük parkı olma özelliğine sahiptir. 33 hektarlık alan üzerine kurulu olan park Seyhan Nehri’nin iki kıyısını da kaplamaktadır. Adana’ya gittiğinizde mutlaka görülmesi ve gezilmesi gereken yerler arasındadır.

Alman Köprüsü olarak da bilinen bu köprü Karaisalı ilçesinde yer alır. Almanlar tarafından 1900’lü yıllarda inşa edilen köprü 99 metre yüksekliğe ve 200 metre uzunluğa sahiptir. 2012 yılında beyaz perdede yer alan James Bond filminde de bulunması sebebiyle köprü son yılların cazibe duraklarından biri olmaya başlamıştır. Köprüyü görmek isteyenlere özel günübirlik turlar düzenlenir.

Adana’nın Seyhan ilçesinde yer alan Tarihi Kazancılar Çarşısı tipik Osmanlı kapalı çarşı örneklerinden biridir. Tarihi kalaycıların ve bakırcıların yer aldığı ve Adana’ya özgü pek çok ürünün satıldığı bu çarşıda Aynı zamanda sıra sıra kebapçı dükkanları da bulunur.

Adana Mutfağı

Türkiye’de kebap deyince ilk olarak akla gelen yerlerden biridir Adana. Ancak yine de Adana mutfağı kebaptan ibaret değildir elbette. Uğruna lezzet turizmi yapılıp günübirlik gidilecek kadar bol çeşitli ve çok lezzetli yiyeceklere sahiptir. Adından da bildiğiniz üzere Adana Kebap’ın tam yeri olan kentte adım başı bir kebapçı bulmak mümkündür. Etin fazlaca yer aldığı Adana mutfağında et ve et türevleri lezzetler yemek kültürüne o kadar hakimdir ki Adana da kahvaltıda peynir zeytin yerine bile ciğer yenir. Evet, yanlış okumuyorsunuz. Adana’ya gittiyseniz kahvaltıda ciğer kebap yendiğini bilmelisiniz. Bunların dışında Adana’ya gidince tatmadan dönmemeniz gereken bir diğer şey ise muzlu süttür. En meşhurunun bir büfeden yapıldığı muzlu sütü bir tadan bir daha unutamadığını söyler durur.

Adana Hatırası

Adana seyahatini kendiniz için ölümsüz kılmak ve kentten ayrılırken yanınızda Adana’ya özgü bir şeyler almak isterseniz hiç düşünmeden ilk olarak Tarihi Kazancılar Çarşısı’nı ziyaret etmelisiniz. Adana’ya özgü el işi pek çok ürünün yer aldığı bu çarşıdan özellikle elde işlenmiş bakır kaplar ve işlemeli demirli eşyalar satın alabilirsiniz. Bunlar aynı zamanda sevdikleriniz için de güzel birer hediye alternatifi olacaktır. Bunun dışında bütünüyle el dokuması olan Karatepe kilimleri de çarşıdan satın alabileceğiniz Adana’ya özgü eşyalar arasındadır. Cezerye tatlısı ve şalgam suyu ise Adana’dan evinize taşıyabileceğiniz lezzetler arasındadır.

Adana Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr