Yolcu Sayısı
1

Samsun otobüs bileti

Samsun Otobüs Bileti

En popüler Samsun otobüs rotaları

Samsun otobüs bileti fiyatları, Samsun otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Samsun otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
BeşikdüzüSamsun210 TL68
BulancakSamsun200 TL52
AkçaabatSamsun230 TL46
ÇarşıbaşıSamsun180 TL38
İstanbul (Anadolu)Samsun350 TL37

Samsun otogarı

  • Samsun(362) 465 60 91

Samsun otobüs biletleri

Ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan güzeller güzeli şehirlerden yalnızca biridir Samsun… Tarihi zenginliği, toprak verimliliği, mutfak lezzetleri ve doğal güzellikleri ile tanınması gereken bir kültürdür. Karadeniz turuna çıkıldığında uğramadan geçilmemesi gereken adreslerin başında gelir.

Samsun Ulaşım

Durum böyle olunca ülkemizin hemen her bölgesinden Samsun’a düzenli olarak sefer düzenleyen Samsun otobüs firmaları bulunmaktadır. Ve bu otobüs firmaları tarafından her gün pek çok defa yapılan Samsun otobüs seferleri bulunmaktadır. Özgül Bafra, Lider Anatolia Turizm, Kanberoğlu,Lüks Karadeniz, Mis Amasya, Trabzon Süzer Turizm, Sahil Seyahat, Lüks Gümüşhane, Fındıkkale Turizm, Yeşil Artvin, Adıyaman Ünal ve Ulusoy Turizm Samsun’a yolcu taşıma hizmeti sunan otobüs firmaları arasında yer alır. Samsun’a konforlu bir seyahatin anahtarı bu firmalardadır.

Samsun Otobüs Bileti Fiyatları

Bu firmalardan Samsun otobüs bileti almanın en hızlı ve güvenilir anahtarı ise NeredenNereye.com’da saklıdır. Türkiye’nin ilk online otogarı olma unvanıyla hizmet sağlayan web sitemiz üzerinden varış yeri Samsun otogarı olan otobüs biletinizi birkaç dakika içerisinde satın alabilirsiniz. Yukarıda saydığımız tüm firmalar arasında Samsun otobüs bileti fiyatları için karşılaştırma yapma imkanı sunan web sitemiz ve mobil uygulamamız sayesinde ucuz Samsun otobüs bileti satın alabilirsiniz. Bunun için yapılması gereken ilk olarak web sitemizi ziyaret etmek ya da mobil cihazlarınıza mobil uygulamamızı indirmektir. Bunun ardından ana sayfamızda bulunan aram bölümünden hareket edeceğiniz tarihi ve varış yeriniz olan Samsun’u seçip ardından planladığınız seyahat tarihini de eklemeniz gerekir. Tüm bilgileri girip arama yapma butonuna tıklamanız halinde karşınıza belirlemiş olduğunuz kriterlere uygun olan otobüs seferlerinin yer aldığı bir listeleme sayfası gelecektir. Bu sayfada otobüs firmaları arasında fiyat karşılaştırması yapma imkanına sahip olacaksınız. Ayrıca otobüs özelliklerini görecek ve seyahatinizin ne kadar süreceğini de bileceksiniz. Bu sayfadan seçeceğiniz otobüs seferinin ardından gireceğiniz birkaç bilgiden sonra Samsun ucuz otobüs bileti için ödeme işlemini yapabilir ve satın alma işlemini güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Almış olduğunuz online bilet size e-posta ve SMS yoluyla iletilecektir. Planınızda herhangi bir değişiklik olması halinde bu bileti iptal etme hakkınız olduğunu belirtmeliyiz. Otobüsünüzün hareket etmesine son 12 saat kalana kadar yapacağınız iptal işlemlerinde biletin tüm ücretini kesintisiz olarak iade alabilirsiniz. Ya da isterseniz biletinizi 6 ay geçerli olacak şekilde açık bilete dönüştürebilirsiniz.

Ayrıca, biletinizi satın alırken küçük bir ücret karşılığında seyahat sigortası da yaptırmanız halinde birçok aksiliğe karşı güvence altına alınabilirsiniz. Otobüsü kaçırma ya da bavul kaybetme gibi aksiliklere karşı sizi koruyan seyahat sigortası ile ilgili detaylı bilgiye web sitemiz üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Samsun Gezi Rehberi

Karadeniz’in Orta Karadeniz bölümünde yer alan Samsun; Ordu, Amasya, Tokat, Sinop ve Çorum ile komşudur. Karadeniz kıyısında yer alır. Tipik Karadeniz ikliminin etkisi altında olsa da sahil şeridi ile iç kesimleri arasında farklılıklar olabilir. Samsun’da genel olarak yaz ayları sıcak, kış ayları ise ılık ve yağışlı geçer. Bu nedenle Samsun’a gitmek için en ideal zaman diye net bir şey söylemek çok da mümkün değildir. Aksine Samsun’da her mevsim ayrı bir güzeldir.

Samsun Gezilecek Yerler

Zengin bir kültürel birikime sahip olan Samsun’da gezip görülmeye değer ğek çok yer bulunur.

Onur Anıtı: Samsun Atatürk Anıtı olarak da bilinen Onur Anıtı şehrin simgelerinden biridir. Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadele’yi başlattığı yer olarak kabul gören Atatürk Parkı içerisinde yer alan bu anıt Kurtuluş Savaşı’nı yansıtan figürler ile bezelidir. Samsun halkı kendi arasında para toplayarak bu anıtı Mustafa Kemal Atatürk için yaptırmıştır.

Bandırma Vapuru Müzesi: Milli Mücadele için bir diğer önemli durak Bandırma Vapuru Müzesi’dir. Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a seyahat ettiği Bandırma isimli geminin bire bir aynısı olarak tasarlanmıştır. Geminin içerisinde Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının balmumu heykelleri ile Atatürk’ün kendi el yazısı olan yazışmaları yer almaktadır.

Amazon Köyü: Samsun’da bir dönemin savaşçı kadınlarının (Amazon Kadınları) bir kısmının burada yaşadığı söylenir. Bu kadınların anısına kentte bir Amazon Köyü oluşturulmuştur. Yunan mitolojisi için hayli önemli olan Amazon kadınlarının balmumu heykellerinin yer aldığı bu köy haftanın her günü belirli saatler arasında ziyarete açıktır.

Amisos Tepesi,Tekkeköy Mağaraları, Gazi Müzesi, Yakakent, Kabaceviz Şelalesi, Samsun Kalesi ve Akdağ Kayak Merkezi Samsun’da gezilmesi gereken diğer yerlerdendir.

Samsun Mutfağı

Dillere destan olan lezzetlere ev sahipliği yapan Karadeniz mutfağına Samsun’un da büyük katkıları bulunmaktadır. Genel Karadeniz mutfağından izler taşısa da kendine özgü lezzetlerinde yer aldığı Samsun mutfağının en meşhur lezzeti tartışmasız Bafra pidesidir. Adını Samsun’un bir ilçesinden alan bu pide bol kıymalı ve bol tereyağlı olarak hazırlanır ve özel fırınlarda pişirilir. Bir taneyle asla sınırlı kalınmayacak bir lezzet olan Bafra pidesinin yanında soğuk bir yayık ayran iyi gitmektedir. Bunun yanı sıra tüm Karadeniz illerinde olduğu gibi Samsun’da da deniz ürünleri oldukça revaçtadır ve sıkça tüketilir. Ayrıca mısır ekmeği, karalahana çorbası, keşkek, hamsili pilav, kaz, taze fasulye ve turşu kavurması da Samsun’da tadılabilecek lezzetler arasında yer alır.

Samsun Hatırası

El sanatlarına fazlasıyla değer verilen Samsun’dan dönerken kendiniz ya da sevdikleriniz için birkaç küçük hatıra satın almak isterseniz ilk adresiniz Mecidiye Çarşısı olabilir. Tarihte Rus tüccarlarına ev sahipliği yapması nedeniyle Yabancılar Çarşısı olarak da anılan Mecidiye Çarşısı’ndan el işi pek çok hediyelik eşya bulabilirsiniz. Ya da dilerseniz kentin en eski ticaret merkezi olan Tarihi Bedesten Çarşısı’na gidebilir ve buradan semaverler alabilir, antika eşyalara göz atabilirsiniz.

Samsun Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr