Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
100 TL
Bilet Al
100 TL
Bilet Al
100 TL
Bilet Al
104 TL
Bilet Al
109 TL
Bilet Al
110 TL
Bilet Al
113 TL
Bilet Al
118 TL
Bilet Al
120 TL
Bilet Al
120 TL
Bilet Al

İstanbul Samsun Otobüs Bileti

İstanbul Samsun Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 90,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 737 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 11sa 31dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 10 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Samsun arası giden otobüs firmaları ortalama 18 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

İstanbul Samsun otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. İstanbul Samsun güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! İstanbul Samsun seyahatinize başlamadan önce, İstanbul ve Samsun hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

İstanbul ve Samsun şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

İstanbul Samsun Otobüs Biletleri

İstanbul Samsun otobüs bileti mi aradınız?

Bafra, aynı adlı ovada ve Sinop-Samsun karayolu üzerinde yer alan ve Samsun’a bağlı ilçe merkezi kenttir. Yerleşmenin ekonomisi tarla tarımına dayanır. Özellikle tütün tarımı kentin simgesi durumundadır.

Yöreye ilk yerleşenler MÖ 4000'lerde Orta Asya'dan göçen Kaşkalar'dı. Daha sonra Hititler'in, Frigler'in ve Kimmerler'in egemenliğine girdi. MÖ 546'da Pers, MÖ 47'de Roma, ardından Bizans egemenliğinde kaldı. Kılıçarslan II döneminde Anadolu Selçukluları’na geçti. 1418'de Osmanlı topraklarına katıldı.

Osmaniı yapıtlarından, 1869'da Tayyar Paşa'nın yaptırdığı Tayyar Paşa Camii ve 1884'te yapılıp Abdülaziz'in annesi tarafından onartıldığından Valide Camii de denen Büyük Cami önemli yapılardır.

Emir Mirza Bey Türbesi, ilçeye 5 km uzaklıktaki Türbe Köyü'ndedir. 1281'de Emir Mirza Bey tarafından vebadan ölen yakınları için yaptırıldı.

Hızır Bey Türbesi, ilçeye 2 km uzaklıktaki Hasırlı (Mardal) Köyü'ndedir. Yapı, 14. yy'a tarihlenmiştir.

Bafra Ovası, Kızılırmak’ın taşıdığı alüvyonlardan oluşmuş bir delta düzlüğüdür. Ovanın çeşitli kesimlerine serpişmiş durumda bulunan ve henüz dolmamış olan çukurluklar vardı. Bu çukurlarda, zamanla çok sayıda göl oluştu. Başlıcaları; Kızılırmak’ın batısındaki Karaboğaz ile doğusundaki Balık, Dutdibi, Liman, Uzungöl, Hayırlıgöl, İncegöl, Cernek ve Tombul gölleridir. Göllerin çevresi sazlık ve bataklıktır. Yer yer ormanlık alanlar da vardır. Özellikle Balık Gölü, ekonomik açıdan değer taşır.

Alaçam, Bafra’nın batısında yer alan ilçe merkezi kenttir. MÖ 1000'lere kadar Hititlerin, sonrasında Friglerin egemenliğinde kaldı. MÖ 546'da Persler’ce işgal edildi, sonra Roma ve Bizanslıların eline geçti. 1100'lerde, Anadolu Selçukluları’nın egemenliğindeydi. Canik Beyleri döneminde Bafra Beyliği'nin, izleyen dönemde Osmanlılar’ın topraklarına katıldı. Yerleşmede adı anılmaya değer tarihsel yapıt yoktur.

Geyikkoşan Plajı ve her yıl 1 Temmuz’da şenlikler düzenlenen Yakakent Plajı önemlidir.

Pierre Loti, Tarihi Yarımada, Haydar Paşa Garı gibi hikâyeleri olan tarihi mekânların kenti İstanbul'dan Samsun'a otobüsle keyifli ve konforlu bir otobüs yolcuğunun sonunda ulaşabilirsiniz. Şehirde sahillerin ve denizin tadını çıkarmak üzere gezintiye çıkabilir, çarşısından alışveriş yapabilir, Samsun pidesini bir de memleketinde tadabilirsiniz. İstanbul'dan Samsun'a yapacağınız otobüs yolculuğunuzun konforlu geçmesi için seferleri olan otobüs firmalarının size sunacağı hizmetlerin detaylarını araştırabilirsiniz. NeredenNereye.com'dan İstanbul'dan Samsun'a giden otobüs firmalarının yolculuk boyunca sundukları hizmetlerin detaylarını öğrenerek kararınızı verebilirsiniz.

İstanbul Samsun otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Samsun otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İstanbul Samsun otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Özgül Bafra 100 TL
Sahil Seyahat 100 TL
Kanberoğlu 100 TL
Metro Turizm 104 TL
Lüks Artvin Seyahat 109 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
Alibeyköy Otogarı
Esenler Otogarı
Ataşehir Otogarı
  Samsun Hakkında
Nüfus:
1,261,810
Yüzölçümü:
9.364,10 km²
Plaka:
55
Telefon kodu:
(362)
Otogar:
Samsun Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.