İstanbul Otobüs Bileti

İstanbul Otobüs Bileti

İstanbul Otobüs Biletleri

İstanbul, Türkiye'nin Marmara Bölgesinde yer alan ve nüfus yoğunluğu, iş gücü, gelişmişlik düzeyi gibi pek çok bakımdan ilk sırada yer alan şehridir. Ünlü Fransız komutan Napolyon’un bu şehir için, “İstanbul dünyanın anahtarıdır,” şeklinde şehre bir atıfta bulunduğu rivayet edilmektedir. Ne kadar doğruluğu tartışılan bir söz olsa da İstanbul, Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan bir köprü vazifesi görür ve böylesine önemli bir jeopolitik konuma sahip olduğu için tarihi boyunca insanlık tarihinin en önemli medeniyetlerine ev sahipliği ve başkentlik yapmıştır. Günümüz de İstanbul otobüs ya da uçak bileti satın alarak şehrin geçmişinde yaşayan bu medeniyetlerin bu metropole bırakmış olduğu nadide eserleri rahatlıkla görebilirsiniz.

İstanbul Otobüs Bileti Fiyatları

İstanbul'da merkezi olarak kullanılan iki otogar da kolay ulaşılabilir konumdadır. Harem ve Esenler otogarına hem firmaların özel servislerini kullanarak hem de toplu taşıma araçları ile gidebilirsiniz. Aynı şekilde otogarlardan da şehrin dilediğiniz noktasına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehre gelenlerin ilk uğradıkları nokta Bizans ve Osmanlı döneminde yönetim merkezi olan Sultanahmet semti ve çevresidir. Şehrin simge yapılarının bulunduğu bu alanda Topkapı Sarayı, Aya Sofya Müzesi ve Sultan Ahmet Camii yabancılar tarafından bilinen  adıyla da Mavi Cami’yi görebilirsiniz. İçerisinde kullanılan çini süslemeleri nedeniyle cami yabancı kaynaklarda bu isimle anılmaktadır. Bu bölgeden yürüme mesafesinde bulunan şehrin ilk alışveriş merkezi olarak kabul edilebilecek olan Kapalıçarşı’ya gidebilirsiniz. Ayrıca tramvayı kullanarak Eminönü’ne inebilir, burada kalabalık içinde gezinebilirsiniz.

İstanbul günümüzde  18 milyonun üzerinde nüfusu ile birlikte Türkiye'nin en büyük metropolü olan şehir neredeyse tüm illerden göç almış konumda. Elbette ki bunun başlıca nedeni iş imkanlarının diğer illere göre kıyaslanamayacak kadar çok olması ve ticaret hayatının neredeyse tamamının İstanbul üzerinde gerçekleşmesi. İstanbul yalnızca ülke için değil aynı zamanda dünya için de oldukça önemli bir metropol. Hem sahip olduğu geçiş güzergahı nedeni ile hem de ticaret hacmi nedeni oldukça büyük önem arz ediyor. Şehrin bu denli kalabalık ve gelişmiş olması doğal olarak hayatın oldukça hareketli olmasını sağlıyor. Özellikle gece hayatı ile birlikte Türkiye'nin en gözde şehri İstanbul’da kozmopolit nüfus yapısı nedeni ile aradığınız pek çok kültürel ögeyi tek şehrin içerisinde yaşamanız mümkün. Türk mutfağı malumunuz, tüm dünyada en beğenilen mutfaklar arasında yer alıyor. İstanbul otobüs bileti alarak bu şehri ziyarete geldiğinizde ise ülkenin herhangi bir köşesinde ünlü olan yöresel lezzetleri ustasının elinden yemeniz mümkün. Ayrıca bu güzel şehre seyahat amaçlı gelenler için ülkenin konaklama imkanlarının en gelişmiş yerlerinden biri olduğunu belirtmek gerek. Her yıl ağırladığı milyonlarca yerli ve yabancı turist nedeni ile hizmet kalitesi ile ön plana çıkmış oldukça fazla konaklama tesisi mevcut.

Online İstanbul Otobüs Bileti

İstanbul otobüs bileti alarak Türkiye'nin herhangi bir noktasından rahatlıkla gelebileceğiniz bu metropol yalnızca nüfus yoğunluğu ve ekonomisi ile ön plana çıkan bir şehir elbette. Türkiye’de gerçekleştirilen kültür ve sanat etkinliklerinin de oldukça büyük bir kısmı bu şehirde gerçekleştiriliyor. Film festivalleri, yardım kampanyaları, konserler ve daha sayılamayacak kadar çok birçok etkinlik... İstanbul otobüs bileti satın alarak bu şehre geldiğinizde seyahatiniz sırasında sıkılmayacağınız garanti gibi.

İstanbul’un ortasından geçen boğaz, şehrin sahip olduğu iklim onu inanılmaz bir doğa harikasına dönüşmesine neden oluyor. İstanbul seyahatiniz sırasında, “Ayasofya, Sultanahmet Cami, Topkapı Sarayı, Kız Kulesi, Galata Kulesi ve Köprüsü, Kapalı Çarşı, Eminönü, Hipodrom, Miniatürk, Laleli, Çamlıca Tepesi” gibi gezebileceğiniz birçok yer bulunuyor. İstanbul'u seyahat için bu denli bulunmaz şehirlerden biri yapan elbette yalnızca gezilecek tarihi yerleri değil. Boğazın eşsiz manzarası başta olmak üzere gezilip görülmesi gereken pek çok doğal güzellikte bulunuyor. Ulaşım imkanlarının hem kara yolu hem deniz yolu hem de hava yolu ile kolaylıkta sağlandığı bu şehri yıl içerisinde birden fazla defa ziyaret edebilirsiniz...

 

İstanbul Otobüs Bileti
İstanbul - 5 Günlük Hava Tahmini
25 Nis Perşembe
az bulutlu
19,1 °C
az bulutlu
26 Nis Cuma
kapalı
16,9 °C
kapalı
27 Nis Cumartesi
açık
17,7 °C
açık
28 Nis Pazar
açık
18,5 °C
açık
29 Nis Pazartesi
açık
17,8 °C
açık