Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

İstanbul Otobüs Bileti

İstanbul Otobüs Bileti

İstanbul Otobüs Biletleri

Dört bir yanında taşıdığı binlerce yıllık tarihin izleri ile, coğrafi konumundan dolayı sahip olduğu değeri ile, farklı kültürlere ev sahipliği yapmasının sağladığı çeşitliliği ile dünyaca ünlü bir şehirdir İstanbul… Uğruna onlarca şarkılar bestelenmiş, yüzlerce şiirler yazılmıştır. Çok eski zamanlardan bu güne kadar hep gözde bir yerleşim yeri olmuştur. Bugün de bu gözdeliğini sürdürmektedir. Günümüzde İstanbul teknolojinin, ticaretin, sanatın, eğitimin ve daha birçok önemli şeyin kalbinin attığı yerdir.

İstanbul’a Ulaşım

Durum böyle olunca İstanbul’un ziyaretçileri de hiçbir zaman eksik olmaz. Dünyanın en çok gidiş-geliş trafiğinin olduğu şehirler arasında yer alan İstanbul’a havayolu, karayolu, demiryolu ve denizyolu üzerinden ulaşım sağlamak mümkün. Ancak en eski ve alışılmış ulaşım şekli olan karayolu her zaman revaçta. Özellikle İstanbul’a karayolu üzerinden gidip gelmeyi daha kısa süreye indirmek amacıyla yapılan yeni yollar ile karayolu ulaşımı daha kıymetli hale gelmektedir. İstanbul’a yolcu taşıma hizmeti sunan İstanbul otobüs firmaları her gün düzenli olarak seferler düzenlemektedirler. Metro Turizm, Ulusoy Turizm, Hatay Sas Turizm, Özlem Ardahan Turizm, Güney Lüks Adana Seyahat, Vangölü Turizm, Jet Turizm, Siirt Baykan Jet Turizm, CSR Seyahat, Varan Turizm, Antalya Toros ve Iğdırlı Turizm İstanbul otobüs seferleri düzenleyen firmalar arasındadır. Bu firmalardan İstanbul otobüs bileti bulabilmek için kimi zaman çok önceden rezervasyon yaptırmak gerekebilir. Özellikle bayram ve resmi tatillerde İstanbul otogarı oldukça yoğun olabilmektedir.

İstanbul Otobüs Bileti Fiyatları

Ancak NeredenNereye.com ile ucuz İstanbul otobüs bileti bulmak her zaman kolaydır. En yoğun dönemlerde bile İstanbul otobüs bileti bulabileceğiniz web sitemiz ile İstanbul ucuz otobüs bileti için satın alma işlemini dakikalar içinde gerçekleştirebilirsiniz. Otobüs firmaları arasında İstanbul otobüs bileti fiyatları için karşılaştırma yapma imkanı sunan web sitemiz ve mobil uygulamamız ile biletinizi güvenli ve kolay bir şekilde alabilirsiniz. Satın aldığınız online biletiniz size e-posta ve SMS ile size iletilecektir. Bu biletinizi herhangi bir sebepten dolayı iptal etmek isterseniz otobüsün kalkmasına son 12 saat kalan kadar koşulsuz şartsız iptal işlemini gerçekleştirebilir ve paranızı geri alabilirsiniz. Ya da dilerseniz biletinizi açık bilete çevirebilir ve 6 ay geçerli olmak üzere bu hakkınızı kullanabilirsiniz. 

İstanbul Gezi Rehberi

Ülkemizin Marmara Bölgesi’nde yer alan İstanbul yılın her döneminde ziyaret edilebilecek bir kentimizdir. Bir başka deyişle İstanbul her mevsim bir başka güzeldir. Yazın geldiğinizde İstanbul adaları ayrı bir keyiftir, bahar geldiğinde parkları bahçeleri ayrı bir şenlikli, sonbaharda gelen yağmurlar ile ayrı bir güzeldir sokakları ve kış geldiğinde İstanbul Boğazı’nı seyretmek bir başkadır.

İstanbul Gezilecek Yerler

İstanbul’da gezip görülecek yerler için kitaplar yazılsa bile az kalacaktır ama biz sizler için en olmazsa olmaz birkaç yeri anlatmaya çalışacağız.

Sultanahmet Meydanı: Dünyanın en önemli şehirlerinden biri olan İstanbul’un binlerce yıllık olan tarihinde en değerli zamanların yaşandığı Tarihi Yarımada içerisinde bulunan Sultanahmet’i İstanbul’da gezilecek ilk yer olarak seçtik. Geçmişi Romalılara kadar uzanan Sultanahmet Meydanı Osmanlı Dönemi’nde imparatorluğun yönetildiği yer haline gelmiştir. Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Aya İrini Kilisesi, Arkeoloji Müzesi, Soğukçeşme Sokağı, Aya İrini Kilisesi, Sultanahmet Camisi, Alman Çeşmesi, Obelisk, Yılanlı Sütun, Örme Dikilitaş ve Hipodrom gibi tarihi yerlerin yer aldığı Sultanahmet hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgi odağıdır. İstanbul’un en kalabalık yerlerinden biridir.

İstiklal Caddesi: Her ne karda eski tadı kalmamış olsa da İstiklal Caddesi İstanbul denince akla gelen ilk yerlerden biridir. Her zevke hitap eden eğlence mekanları ile özellikle İstanbul gece hayatının nabzının attığı yerlerden biri olan İstiklal Caddesi alışveriş ve yemek için de doğru bir adrestir. Ne var ki son yıllarda İstiklal Caddesi üzerindeki yoğunluk Galata taraflarına doğru kaymıştır. Galata Kulesi burada ziyaret edilebilecek tarihi yerlerden biridir. Çevresinde yer alan kafelerde ise günün yorgunluğunu atmak ayrı keyiflidir. 

Dolmabahçe Sarayı: Mustafa Kemal Atatürk’ün son günlerini burada geçirmiş olması sebebiyle ayrı bir önem taşıyan Dolmabahçe Sarayı İstanbul’da görülmesi gereken yerlerdendir. Müzeyi gezdikten sonra dilerseniz sarayın bahçesinde yer alan kafede İstanbul Boğazı manzarası eşliğinde bir şeyler içebilirsiniz.

Emirgan Parkı: İstanbul’un ve İstanbulluların nefes aldığı yerlerden biri olan Emirgan Parkı özellikle lale zamanında görülmeye değerdir. Park içerisinde belediyenin işletmesinde olan restoran gibi tesisler bulunmaktadır.

İstanbul Mutfağı

İstanbul Mutfağı’nın özü günümüzde her ne kadar bozulmuş olsa da aslında Bizans ve Osmanlı mutfaklarından temel alınış yemekler ile doludur. Ancak ne yazık ki İstanbul’un çok kültürlülüğünde bu yemekler unutulmaya yüz tutmuş ve hem akıllardan hem de menülerden birer birer silinmiştir. Bu sebeple İstanbul’a özgü yemeniz gereken lezzet şudur diyemiyoruz sizlere. Ama ülkemizin ve dünya mutfaklarından en güzel lezzetleri yiyebileceğiniz oldukça şık ve temiz yerler bulunmaktadır. İstanbul’un sokak lezzetlerinden olan kokoreç, midye dolma, midye tava, çay-simit, döner-ayran gibi şeyleri kentin hemen her yerinde bulabilirsiniz.

İstanbul Hatırası

İstanbul’dan dönerken kendinizi ya da sevdiklerinize birkaç küçük hediyelik eşya satın almak isterseniz adresiniz İstanbul’un en eski ve en vazgeçilmez alışveriş duraklarından olan Eminönü olabilir. Eminönü’nde sahile yakın bulunan tarihi Mısır Çarşısı buradaki ilk noktanız… Mısır Çarşısı içinde lokumdan altına, baharattan hediyelik eşyaya kadar onlarca dükkan bulunur. Bu dükkanlardan dilediğinizi satın alabilirsiniz. Ya da isterseniz sahilden biraz daha yukarıda yer alan Kapalı Çarşı’ya çıkabilirsiniz. Kapalı Çarşı da yer alan dükkan sayısı Mısır Çarşısı’na oranla daha fazla ve hediyelik eşya seçeneği daha çeşitlidir. Burada ipek şallar ya da el yapımı halı ve kilimler bile bulabilirsiniz.