Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
48 TL
Bilet Al

Kırklareli İstanbul Otobüs Bileti

Kırklareli İstanbul Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 48,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 209 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 2sa 48dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Kırklareli İstanbul arası giden otobüs firmaları ortalama 10 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Kırklareli İstanbul otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Kırklareli İstanbul güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Kırklareli İstanbul seyahatinize başlamadan önce, Kırklareli ve İstanbul hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Kırklareli ve İstanbul şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Kırklareli İstanbul Otobüs Biletleri

Kırklareli İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Kırklareli İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Çinili Külliye, Kösem Maypeyker Sultan tarafından 1640'ta Mimar Kasım Ağa'ya yaptırıldı. Cami, medrese, sıbyan mektebi, çeşme, şadırvan, sebil, çifte hamam yapılarından oluşur. Yüksek bir kaide üstünde yer alan külliye camisi kare mekanlı ve kubbeli bir yapıdır. Tümüyle 17. yy çinileriyle süslüdür. Adını da buradan alır. L planlı medrese avlunun güneydoğu köşesinde, sekiz köşeli şadırvan ise avlunun güneydoğu yanındadır. Şadırvanın kubbesi sekiz mermer sütuna oturur. Sıbyan mektebi, küçük kubbeli bir yapıdır. Klasik üsluptaki çifte hamam, haç biçimi eyvanlı ve köşe hücrelidir.

Eski Valide Sultan Külliyesi, Üsküdar Toptaşı'ndadır. 1577-1583 arasında Mimar Sinan tarafından yaptırıldı. Cami, medrese, darüşşifa, kervansaray, tabhane, imaret, darülkurra yapılarından oluşur. Altı payeye dayanan bir kubbeyle örtülü caminin ana mekanı yanlarda ikişer kubbeyle örtülü mekanlarla genişler. Dışa taşkın mihrap yarım kubbelidir. Son cemaat yeri iki bölümden oluşur. İçteki dört kubbe ve çapraz tonoz, dıştaki eğimli bir çatıyla kapatılmış durumdadır. Yapı 16. yy İznik çinilerıyie bezelidir. Dikdörtgen şeklindeki avlu, kubbelı revaklarla cevrilmiştir. Külliyenin çifte hamamı; ayna tozonlu soğukluk, ortası kubbeli yanları tonozlu ılıklık ve büyük kubbeli sıcaklık bölümlerinden oluşur.

İğneada Longozu’yla kuş gözlemcilerinin, Dupnisa Mağarası’yla jeologların, Pınarhisar Kalesi’yle tarihe meraklı olanların ve papaz yahnisi, tas kebabı, soğan aşı, tavşan dolmasıyla da gurmelerin ilgisini çeken Kırklareli’nden İstanbul’a otobüsle seyahat edebilirsiniz. Kırklareli’nden İstanbul’a otobüsle vardığınızda nüfusu, trafiği, hızlı iş yaşamı ve gezilip görülecekler listesiyle kocaman bir şehir sizi karşılar. Kırklareli- İstanbul seyahatiniz için otobüs firması seçerken NeredenNereye.com’dan yararlanabilirsiniz. İstanbul otobüs biletinizi online olarak hızlı ve kolay bir biçimde satın alabilir, sistemin size sunduğu otobüs seferleri içinden size uygun saat, fiyat ve hizmet bilgilerine göre seçiminizi yapabilirsiniz. NeredenNereye.com, Kırklareli’nden İstanbul’a yapacağınız otobüs seyahatinizde iyi yolculuklar diler.

Kırklareli İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Kırklareli İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Kırklareli İstanbul otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Metro Turizm 48 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Kırklareli Hakkında
Nüfus:
232,309
Yüzölçümü:
6.299,78 km²
Plaka:
39
Telefon kodu:
(288)
Otogar:
Kırklareli Otogarı
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
4. Levent Otogarı
Alibeyköy Otogarı
Esenler Otogarı
Ataşehir Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.