Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
48 TL
Bilet Al

İstanbul Kırklareli Otobüs Bileti

İstanbul Kırklareli Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 47,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 209 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 2sa 55dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Kırklareli arası giden otobüs firmaları ortalama 10 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

İstanbul Kırklareli bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İstanbul Kırklareli bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. İstanbul Kırklareli otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

İstanbul Kırklareli Otobüs Biletleri

İstanbul Kırklareli otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Kırklareli otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Babaeski, Ergene Ovası’nda ve E-5 Karayolu üzerinde yer alan, Kırklareli'ne bağlı ilçe merkezi yerleşmedir. Türkiye'nin ilk şeker fabrikası olan Alpullu Şeker Fabrikası 1926 yılında burada kuruldu. Fabrikaya yakın bir höyükte yapılan kazılarla ilk Tunç Çağı’na tarihlenen bir yerleşmenin varlığı ortaya çıkarıldı. Roma döneminde, tarihsel yollardan biri buradan geçiyordu ve kent önemli bir merkez durumundaydı. Bizans İmparatoru Anastasios Tin yaptırdığı ve Marmara'dan Karadeniz'e uzanan Büyük Liman Suru kentin yanından geçmekteydi. 1359'da Osmanlı topraklarına katıldı. Günümüze gelebilen tarihsel yapıtlar Osmanlı dönemine aittirler. Kent, Mimar Sinan yapıtlarıyla ünlüdür.

Cedit Ali Paşa Külliyesi, 1561- 1565 tarihleri arasında Mimar Sinan tarafından yapıldı. Cami, medrese, hamam, kervansaray ve kütüphaneden oluşan külliyeden yalnızca cami sağlam durumda günümüze ulaştı.

Fatih'in buyruğu ile 1467'de yapılan Eski Cami ile özgün bir Mimar Sinan yapıtı olan Semiz Ali Paşa Camii önemli yapıtlardır. Semiz Ali Paşa Medresesi ise günümüze ulaşamamıştır.

Karpuz Festivali, ilk kez 1971'de karpuz üretimini desteklemek ve üreticileri bilgilendirmek amacıyla düzenlendi. Her yıl 3 Ağustosta başlar 3 gün sürer.

Alpullu (Sinanlı) Köprüsü, Alpullu-Hayrabolu yolunda Ergene Irmağı üstündedir. Sokullu Mehmet Paşa döneminde Mimar Sinan'a yaptırıldı. Taş köprünün özelliği, korkuluklarının yüksek oluşudur.

Babaeski (Sultan Murat IV) Köprüsü, Babaeski Deresi üstündedir. Murat IV döneminde 1633 yılında yapıldı. Planını Mimar Kasım Ağa'nın yaptığı, yapımını ise başkasının üstlendiği sanılmaktadır.

Pehlivanköy, Babaeski'nin güneybatısında yer alan ilçe merkezi kenttir. En önemli ulaşım bağlantısı, Edirne-İstanbul demiryoludur. Güneyindeki tarihi bilinmeyen Ergene Köprüsü dışında önemli bir yapıt yoktur.

İstanbul Kırklareli otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Kırklareli otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İstanbul Kırklareli otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Metro Turizm 48 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
Alibeyköy Otogarı
Esenler Otogarı
  Kırklareli Hakkında
Nüfus:
232,309
Yüzölçümü:
6.299,78 km²
Plaka:
39
Telefon kodu:
(288)
Otogar:
Kırklareli Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.