Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

İstanbul Kırklareli Otobüs Bileti

İstanbul Kırklareli Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 47,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 209 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 2sa 55dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Kırklareli arası giden otobüs firmaları ortalama 10 sefer düzenlenmektedir.

İstanbul Kırklareli otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. İstanbul Kırklareli güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! İstanbul Kırklareli seyahatinize başlamadan önce, İstanbul ve Kırklareli hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

İstanbul ve Kırklareli şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

İstanbul Kırklareli Otobüs Biletleri

İstanbul Kırklareli otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Kırklareli otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Babaeski, Ergene Ovası’nda ve E-5 Karayolu üzerinde yer alan, Kırklareli'ne bağlı ilçe merkezi yerleşmedir. Türkiye'nin ilk şeker fabrikası olan Alpullu Şeker Fabrikası 1926 yılında burada kuruldu. Fabrikaya yakın bir höyükte yapılan kazılarla ilk Tunç Çağı’na tarihlenen bir yerleşmenin varlığı ortaya çıkarıldı. Roma döneminde, tarihsel yollardan biri buradan geçiyordu ve kent önemli bir merkez durumundaydı. Bizans İmparatoru Anastasios Tin yaptırdığı ve Marmara'dan Karadeniz'e uzanan Büyük Liman Suru kentin yanından geçmekteydi. 1359'da Osmanlı topraklarına katıldı. Günümüze gelebilen tarihsel yapıtlar Osmanlı dönemine aittirler. Kent, Mimar Sinan yapıtlarıyla ünlüdür.

Cedit Ali Paşa Külliyesi, 1561- 1565 tarihleri arasında Mimar Sinan tarafından yapıldı. Cami, medrese, hamam, kervansaray ve kütüphaneden oluşan külliyeden yalnızca cami sağlam durumda günümüze ulaştı.

Fatih'in buyruğu ile 1467'de yapılan Eski Cami ile özgün bir Mimar Sinan yapıtı olan Semiz Ali Paşa Camii önemli yapıtlardır. Semiz Ali Paşa Medresesi ise günümüze ulaşamamıştır.

Karpuz Festivali, ilk kez 1971'de karpuz üretimini desteklemek ve üreticileri bilgilendirmek amacıyla düzenlendi. Her yıl 3 Ağustosta başlar 3 gün sürer.

Alpullu (Sinanlı) Köprüsü, Alpullu-Hayrabolu yolunda Ergene Irmağı üstündedir. Sokullu Mehmet Paşa döneminde Mimar Sinan'a yaptırıldı. Taş köprünün özelliği, korkuluklarının yüksek oluşudur.

Babaeski (Sultan Murat IV) Köprüsü, Babaeski Deresi üstündedir. Murat IV döneminde 1633 yılında yapıldı. Planını Mimar Kasım Ağa'nın yaptığı, yapımını ise başkasının üstlendiği sanılmaktadır.

Pehlivanköy, Babaeski'nin güneybatısında yer alan ilçe merkezi kenttir. En önemli ulaşım bağlantısı, Edirne-İstanbul demiryoludur. Güneyindeki tarihi bilinmeyen Ergene Köprüsü dışında önemli bir yapıt yoktur.

  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Esenler Otogarı
Pendik Otogarı
Silivri Otogarı
Sultanbeyli Otogarı
Harem Otogarı
Ataşehir Otogarı
Alibeyköy Otogarı
4. Levent Otogarı
  Kırklareli Hakkında
Nüfus:
232,309
Yüzölçümü:
6.299,78 km²
Plaka:
39
Telefon kodu:
(288)
Otogar:
Kırklareli Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.