Adana Kırklareli Otobüs Bileti

Adana Kırklareli Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 190,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 1148 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 16sa 30dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Adana Kırklareli arası giden otobüs firmaları ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Adana Kırklareli bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Adana Kırklareli bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Adana Kırklareli otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Adana Kırklareli Otobüs Biletleri

 Adana Kırklareli otobüs bileti mi aradınız? Adana Kırklareli otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Kırklareli ili, Türkiye’nin Avrupa’daki topraklarından oluşan Trakya’da yer alır. Yüzölçümü 6.378 km2 olan il kuzeyde Bulgaristan, doğuda Karadeniz, güneyde Tekirdağ, batıda da Edirne illeriyle çevrilidir. Tekirdağ ilinin Karadeniz’e açılan 8 km’lik bir kıyı şeridi bulunduğundan Kırklareli ile İstanbul illerinin ortak sınır yoktur.

Kırklareli ili yüzey şekilleri bakımından iki farklı kesime ayrılır. Karadeniz’e su gönderen kuzey ve doğu kesimi dağlıkken, Ege’ye su gönderen güney ve batı kesimi plato görünümündedir. Bulgaristan’ın güneydoğu kesiminden Çatalca Yanmadası’na doğru kuzeybatı- güneydoğu doğrultusunda uzanan Istranca Dağlan Karadeniz ve Ege havzalan arasında su bölümü çizgisi oluşturur. Istranca Dağları’na Yıldız Dağlan da denir. Demirköy ile Kırklareli arasındaki Mahya Dağı’nda 1.031 m’ye ulaşan Istrancalar güneydoğuya doğru gidildikçe alçalarak platoya dönüşür. Zengin bir doğal bitki örtüsüyle kaplı olan kuzey yamaçlarından birçok akarsu doğar. Bunlardan başlıcalan Rezve, Deringeçit, Efendi, Bulanık, Pabuç ve Kazan dereleridir. Kıyı kesiminde Bulgaristan ile doğal sınır çizen Rezve Deresi’nin adı bazı yeni kaynaklarda Mutlu Deresi olarak geçer. Bu akarsular yalnızca

Denize ulaştıklan kesimde kıyı düzlükleri oluşturur. Kıyı kesimindeki kumsalın arkasında Sakpmar, Erikli, Mert ve Hamam gölleri gibi çevresi sazlık ve bataklıklarla kaplı küçük kıyı gölleri vardır. Istrancalar ile Karadeniz kıyısı arasında kalan alanda Limanköy ve Demirköy platoları yer alır. İlin yaklaşık 50 km uzunluğundaki Karadeniz kıyısı epey düzdür. Bu kıyıdaki başlıca girintiler Limanköy, İğneada, Kıyıköy (Midye) ve Çilingoz koylarıdır. Bu koyların ardında kumsallar, ormanlar, sazlık ve bataklıklar, kıyı gölleri ya da dere ağızlan bulunur. Başlıca çıkmtüar ise İğneada ve Servi burunlandır.

İlin güney ve batı kesimleri akarsularla yanl- mış alçak tepelerin engebelendirdiği bir çöküntü alanı olan Ergene Havzası’ndadır. İl sınırları içinde Ergene Irmağına katılan başlıca akarsular Istrancalar’ın güney ve güneybatı yamaçlanndan kaynaklanan Paşaköy, Sulu- cak, Poyralı, Babaeski (Şeytan) ve Teke dereleri ile güneyden gelen Beşiktepe ve Hayrabolu dereleridir. İlin bu kesimi insan eliyle yapılan tahribat nedeniyle orman örtüsünden yoksun bir step görünümündedir. İldeki yapay göller bu kesimdedir. Bunlar Kayalıköy ve Kırklareli baraj gölleridir. Kırklareli Baraj Gölü’nün hemen kuzeyinde, üzerinde Armağan Baraj Gölü bulunan Kocadere ise Karadeniz’e dökülür.

Yüzey şekillerindeki ikili yapı iklim koşullarını da belirler. Istrancalar’ın doğuya bakan yamaçları ve kıyı kesimi Karadeniz’in ılıman ve nemli ikliminin etkisi altında kalırken, Ergene Havzasında Balkanların karasal etkileri görülür. İl merkezinde yazlar sıcak, kışlar soğuk ve yağışlı geçer. Kırklareli kentinde kar yağışlı süre ortalaması altı gündür. Kentte ölçülen en düşük hava sıcaklığı -15,8°C (16 Ocak 1972), en yüksek hava sıcaklığı 39,7°C (27 Temmuz 1965) ve yıllık ortalama sıcaklık da 13°C’dir. Yıllık ortalama yağış miktan Karadeniz kıyısında 800-1.000 mm dolayındayken il merkezinde 594,6 mm’dir.

  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
  Kırklareli Hakkında
Nüfus:
232,309
Yüzölçümü:
6.299,78 km²
Plaka:
39
Telefon kodu:
(288)
Otogar:
Kırklareli Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.