Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
35 TL
Bilet Al
40 TL
Bilet Al
50 TL
Bilet Al
50 TL
Bilet Al

Bursa İstanbul Otobüs Bileti

Bursa İstanbul Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 35,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 243 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 2sa 47dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 4 firma sefer düzenlemektedir. Bursa İstanbul arası giden otobüs firmaları ortalama 169 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Bursa İstanbul otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Bursa İstanbul güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Bursa İstanbul seyahatinize başlamadan önce, Bursa ve İstanbul hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Bursa ve İstanbul şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Bursa İstanbul Otobüs Biletleri

Bursa İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Bursa İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Ali Paşa Hanı, Küçükpazar'dadır. 18. yy'da Çorlulu Ali Paşa tarafından yaptırıldığı sanılmaktadır. Yazıtı yoktur. Kesme taş ve tuğla duvarlı, iki katlı, tek avlulu bir yapıdır.

Balkapan Han, Eminönü’nde Mısır Çarşısı'nın yanında yer alır. Bizans yapım özellikleri gösteren han, İstanbul hanlarının en eskilerinden biridir. Yapım tarihi kesin olarak bilinmemekle birlikte mimari özelliklerinden 16. yy yapısı olduğu sanılmaktadır. Yazıtı bulunmayan hanın, mimarının kim olduğu da bilinmemektedir. Özgünlüğünü korumaktadır.

Burmalı Han, Eminönü’nde Rüstempaşa Mahallesi'ndedir. 1556'da Mimar Sinan'a yaptırıldı. İlk yapı mahkeme olarak inşa edildi. Daha sonra han olarak kullanılmaya başlandı. U biçimi planlı, yarım avlulu, taş ve tuğla örgülü, revaklı, iki katlı bir yapıdır.

Büyük Yeni Han, Eminönü'nde Kapalıçarşı'ya çıkan Çakmakçılar Yokuşu'nda yer alır. 1764'te Sultan Mustafa III döneminde yapılmış olan ve halen kullanılan hanın mimarı bilinmemektedir. Uzun dikdörtgen planlı, üç katlı, iki avlulu yapıya büyük bir kapıyla girilir. İlk kat kesme taştandır; diğer iki kat ise taş ve tuğla örgü düzenindedir. Önyüzdeki iki katlı çıkmalar, taş silmeler ve konsollar, oldukça yalın bir mimarisi olan yapıya anıtsal bir nitelik kazandırır.

Cebeci Han, Yağlıkçılar Caddesi'ndedir.Yazıtsız olan yapının kim tarafından yapıldığı bilinmemektedir. Mimari özellikleriyle 18. yy'a tarihlendirilir. Taş ve tuğla duvarlı bir yapıdır. Revak kemerleri ve kubbelerdeki tuğla işçiliğiyle ilgi çeker.

2.Bayezid Camisi: Beyazıt (Hürriyet) Meydanı’ndaki büyük camidir. 8. Osmanlı Sultanı II. Bayezid (1447-1512) tarafından 1501-1506 yılları arasında Mimar Hayrettin (1481-1512)’e yaptırılmıştır. Mimarın Kemalettin Ağa olduğu da söylenir. Bu nedenle 3 Şubat 1923 tarihinde Milli İhtifal Heyeti tarafından Mimar Kemalettin’in Koska’daki kemikleri törenle kaldırılarak Bayezid Türbesinin kapısının yanına gömülmüştür. Mezarı 1964 yılında mermerden yapılmıştır. Bu olaylar üzerine o zamanın basını Mimar Hayrettin tarafını tutan yazılar yazmıştı. Taç Kapısı’ndaki yazıtta caminin yapılış tarihi Arapça olarak Hattat Şeyh Hamdullah (1436-1519) tarafından yazılmıştır. Caminin açılışında ilk cuma namazının imamlığını II. Bayezid yapmıştı. Bursa’nın Yeşil Camisi’ne benzeyen bu cami 1797, 1870 ve 1955 yıllarında esaslı birer onarım görmüştür. Kütüphane tarafındaki kuzey minaresi XIX. yüzyılda yapılmıştır. 1877 Türk-Rus Savaşı bozgunundaki Bulgaristan göçmenleri yararına bu camide 1878 yılında İslam aleminde ilk defa 20 kuruşluk yardım bileti ile içeri girilen bir mevlüt okutulmuştur. Bahçedeki şadırvanı 1924 yılında yeniden yapılmıştır.

Ön bahçesine üç kapıdan girilir. Kıble tarafındaki bahçe kapısının iç kısmının altında “Sene 911” (miladi 1506) yazılıdır. Caminin kıble kapısının üstünde ise üç satırlık Arapça yazıtta “Bu Celilüşan Cami ve bu yüce yapılı imaret büyük Sultan, Sultan Bayezıd bin Mehmet bin Murat’ın sadakası olarak yapıldı. Allah mülkünü ve saltanatını muhalled etsin. Yapıya 906 yılı zilhiccesinin sonunda başlandı ve hicri 911 yılında bitti.” yazılıdır. Bahçe son cemaat yeri ile birlikte 6 granit, 4 necef ve 10 tanesi yeşil somaki mermer olan 20 sütun ve 24 kubbe ile çevrilidir. Ortadaki şadırvan 8 porfir sütun üzerine oturan bir kubbe ile örtülüdür. O zamanlar caminin bahçesinde Ramazan aylarında bugünün panayırlarına benzeyen sergiler açılırdı. Son cemaat yeri 6 sütunlu ve 7 kubbelidir. Caminin sağ ve solundaki üçer kubbeli ve çıkıntılı kısımların önünde tek şerefeli iki minaresi vardır. Minareler arası 87 m’dir. Dört geniş fil ayağına oturan 18 m çaplı büyük kubbenin eteğinde 20 pencere bulunmaktadır. Kıble ile giriş kapısı tarafında 7'şer pencereli büyük birer yarım kubbe büyük kubbeye destek olmuştur. Bu kubbelerin sağ ve solunda ufak kubbeler daha sıralanmıştır. Minber ve mihrabı mermerden yapılmıştır. Minberin sağında renkli 10 sütun üzerine oturan hükümdar mahfili (yeri) üzerindeki çinili süslemeler XVIII. yüzyıl eseridir. Caminin mihrap tarafındaki ufak mezarlığında II. Bayezıd türbesi, türbenin Kapalı Çarşı tarafında kızı Selçuk Sultan türbesi ile meydan tarafındaki köşede Sadrazam Mustafa Reşit Paşa türbesi bulunmaktadır. Diğer mezarlar II. Mahmut zamanının saray adamlarına aittir. Bu arada Sadrazam Çerkez Mehmet Paşa ile Şeyhülislam Paşazade İbrahim (1719-1797)’in mezarları da bunlar arasındadır. Caminin misafirhanesinde Devlet Kütüphanesi, medresesinde Belediye Kütüphanesi, Kapalı Çarşı kapısı karşısında Hakkı Tarık Us Kütüphanesi yer almıştır. Hemen şimdi Bursa İstanbul otobüs bileti alın ve Bayezid camisini daha yakından görme fırsatını yakalayın. Her yanı tarih kokan bu yapıya en yakın şekilde gözlemleyin!

Beylerbeyi Sarayı, Beylerbeyi’nde deniz kıyısındadır. 1826 yılında II. Mahmut tarafından İstavroz bahçesi üzerine yaptırılan iki katlı saray 1851 yılında yanmıştı. Aynı yere 1865 yılında bugünkü beyaz mermerli saray 32. Osmanlı Sultanı Abdülaziz (1830-1876) tarafından Serkis Balyan Kalfa (1835-1899)’ya yaptırılmıştır. Yaz aylarında Abdülaziz çoğu kez burada kalırdı. Saraya yabancı konuklar olarak 1869 yılında Süveyş Kanalının açılış töreninden dönen III. Napolyon’un eşi ve Fransız İmparatoriçesi Eugenie (1826-1920), Avusturya İmparatoru François Joseph (1830-1916), 1877 yılında Karadağ Kralı Nicola (1841-1921), İran Şahı Nasırettin Şah (1831-1896) ve Ayastefanos Antlaşması sırasında Rus Komutanı Grandük Nicola gelmişlerdir. Balkan Savaşı başlayınca II. Abdülhamit Selanik’deki Alatini köşkünden getirilip 1913-1918 yılları arasında hayatının son altı yılını mecburen burada geçirdikten sonra 10 Şubat 1918 tarihinde ölmüştür. Cumhuriyet çağında bazı yabancı devlet başkanları burada konuk edilmişlerdir.

Mermerden yapılmış iki katlı bir saraydır. Bakırköy’den getirilen küfeki taşından yapılmıştır. Saraya üç yüzünden mermer merdivenlerle çıkılır. 6 büyük salon ve 24 odası vardır. Birinci katın tamamı mermer, ikinci katı ise mermer benzeri taşlarla döşelidir. Çeşitli salonları arasında binanın orta yerindeki altlı üstlü iki salon ile odaları pek süslüdür. Alt kattaki giriş katında bulunan 16 mermer sütunlu büyük salonun ortasında bir havuzla iki tarafında ikişer oda bulunmaktadır. Üstteki salona kabul salonu denir. Dış süslemelerin yanında iç süslemelere de değer verilmiştir. Bohem vazolar, Yıldız çini fabrikasının malı çini vazolar, saatler, Eugenie’nin yattığı yatak, çalışma ve kütüphane odaları, hamam, yerde döşeli Hereke halıları görülmeye değer yerleridir.

Sarayın arkasında setler halinde yükselen bahçesinde ağaçlar ve havuzlar vardır. Mermer hayvan heykelleri ise (1864 Paris) yerinden alınmıştır. Tünel ve dış bahçe altındaki II. Mahmut çeşmelerinin hicri 1245 (miladi 1829) tarihli talik yazıtı Şair Hilmi ile Hattat Yesarizade M. İzzet’in eseridir.

Bursa İstanbul otobüs bileti alımları için kullanacağınız sitemizde Bursa’dan İstanbul’a giden otobüs firmaları; Metro Turizm, İzmir Turizm, Balıkesir Uludağ Turizm, Showtime Turizm, ATS Turizm’dir.

İstanbul otobüs firmaları bilgilerine bakarak İstanbul Bursa otobüs bileti de alabilir ve İstanbul'dan Bursa'ya da gidebilirsiniz.

Bursa İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Bursa İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Bursa İstanbul otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Güney Akdeniz 35 TL
Ulusoy Turizm 40 TL
Metro Turizm 50 TL
Kütahyalılar Turizm 50 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Bursa Hakkında
Nüfus:
2,740,970
Yüzölçümü:
10.886,38 km²
Plaka:
16
Telefon kodu:
(224)
Otogar:
Bursa Otogarı
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
Alibeyköy Otogarı
Esenler Otogarı
Ataşehir Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.

"Artık Çanakkale Truva." Misafir
Metro-Ulusoy-Balıkesir Uludağ firmalarından vazgeçmiyordum.
Geçen gün mecburiyetten dolayı Çanakkale Truva Turizm'e bindim. Fiyatı çok ucuz diye önce biraz düşündüm ancak otobüse bindikten sonra ilk tercihim arasına girdi. Hem konforlu koltukları var, hem de çalışanların alakalarını çok beğendim. Muhteşem.