Bursa Otobüs Bileti

Bursa Otobüs Bileti

Bursa Otobüs Biletleri

Bursa otobüs bileti mi aradınız? Bursa'ya giden otobüs firmaları ile en ucuz bileti fiyatları sorgulama işlemini yap ve satın al!

Bursa otobüs bileti almadan önce bu yönde hizmet veren otobüs firmalarının özelliklerini ve ulaşım sürelerini incelemelisiniz. Bursa’ya gidecekseniz, bulunduğunuz destinasyona göre keyif dolu bir deniz ya da kara yolculuğu sizi bekliyor. Bursa uçak bileti alımlarınızı da sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

Bursa’ya giden otobüs firmaları Nilüfer, Uludağ, Kamil Koç, Varan, Ulusoy, Metro, Pamukkale, Tatlıses, İnegöl turizm şirketidir. Birçok ile yakınlığı ile bilinen Bursa’ya diğer otobüs şirketleri ile de aktarmalı olarak yolculuk yapmanız mümkün. Bursa’ya İzmir, Kocaeli ve İstanbul kentlerinden sıklıkla yolculuk yapılıyor. İstanbul’dan Bursa’ya giden tüm otobüs firmaları kara ve deniz yolu rotası ile ulaşım yapıyor. Deniz havası almanızı da sağlayan bu yolculuk, diğer tüm illere göre daha huzurlu ve manzara eşliğinde zamanın geçmesini sağlıyor.

Bursa’ya yolculuk yapacağınız şehir ve tarihi belirleyerek, 2+1 ya da 2+2 koltuk özelliğini firmaya göre seçebilirsiniz. Eğer uzak bir şehirden Bursa’ya gelecekseniz, televizyon, internet ve molalı yolculuk özelliği sunan otobüs firmasını tercih etmelisiniz. Benim için konfor değil bütçe ön planda diyorsanız yine en ucuz Bursa otobüs bileti alımını online olarak yapabilirsiniz.

Otobüsünüz Bursa il sınırlarına girdikten sonra Bursa Otobüs Terminali’nde sizi indirecektir. Birçok otobüs firmasına ev sahipliği yapan otogarda, gitmek istediğiniz her ilçe ve semte ulaşım aracı bulabilirsiniz. Tatil ve bayram dönemlerinde yoğunluk yaşandığını göz önünde bulundurarak, Bursa otobüs bileti bulma konusunda sıkıntı yaşamamak adına 1 hafta öncesinden biletinizi satın almanızı öneririz.

Büyükorhan, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keleş, Kestel başta olmak üzere Mudanya, Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Orhaneli, Orhangazi, Osmangazi, Yenişehir ve Yıldırım ilçelerine sahip Bursa'ya otobüs bileti alımını en uygun fiyatlarla yapabilirsiniz!

Bursa Otobüs Bileti Fiyatları

Bursa’ya İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara, Adana, Samsun, Mersin ve Trabzon başta olmak üzere birçok il üzerinden ulaşabilirsiniz. Bursa otobüs bileti alımlarınızı NeredenNereye.com üzerinden yapmanız size hem zaman hem de fiyat olarak kazandıracaktır. Firmaları tek tek gezmek zorunda kalmazsınız. Seferinizi sorgularsınız ve tüm firmaların tüm seferleri en ucuz fiyatlarla karşınıza listelenir. Böylece hızlı bir şekilde dilediğiniz tarih ve saate biletinizi almış olursunuz. Fiyat, varış değerleri dışında örneğin Ankara sorgulaması için Ankara Bursa arası kaç saat, Denizli için Denizli Bursa arası kaç saat veya Bursa İstanbul otobüs saatleri, Ankara Bursa otobüs seferleri, Bursa Gemlik arası ne kadar sürer gibi değerlere de kolayca ulaşabilirsiniz.

Bursa Gezilecek Yerler

Kilise Camii: Merkez bucağına bağlı Aydınpınar Köyü'ndedir. 1900'lerin başında, 1846-1870 arasında yapılan bir kiliseden dönüştürüldü. 1980'e değin cami olarak hizmet verdi. Bugün ise depo olarak kullanılmaktadır. Dikdörtgen planlı ana mekan, doğuda dışa taşkın apsis, batıda narteksle sınırlıdır ve yedişerden iki sıra destekle üç nefe ayrılır. Orta nef beşik tonozla, yan nefler düz tavanla örtülüdür. Özellikle ahşap işlemeleriyle dikkat çeker.

Dereköy Kilisesi: Aynı adlı köydedir. 13,05x20,85 m boyutlarındaki anıtsal yapı, daha çok mimarisi ve içinde barındırdığı liturjik öğeleriyle değer taşır. Doğu-batı doğrultusunda, üç netli, tonozlu bir bazilikadır.

Kumyaka Köyü Kilisesi: Merkez bucağına bağlı Kumyaka Köyü’nde bulunan kilisenin 1818'de yapıldığı sanılmaktadır. Ana mekan, kare planlıdır. Doğuda içten yuvarlak, dıştan üç cepheli bir apsisle sonuçlanır. Batıda ise eksenin güneyine kaymış olan nartekse açılır. Ana kilisenin ve narteksin örtü sistemi tuğladır. Beden duvarları taş ve tuğla ile düzensiz bir biçimde örülüdür.

Zeytinbağı Kilisesi: Bugün harap ve terk edilmiş durumdadır. Duvar tekniği özelliklerine bakılarak, 13. yy'ın sonlarında yapıldığı sanılmaktadır. Doğu-batı doğrultusunda uzanan kilise, dört serbest destekli kapalı Yunan haçı planındadır. Dört sütunla sınırlanan merkezindeki kare planlı mekan, pandantifli bir kubbeyle örtülüdür. Duvarlar, dışta bir sıra tuğla, iki sıra kaba taş ile almaşık teknikte örtülüdür.

İbrahim Çelebi Camii: Merkez bucağına bağlı Kaymakoba Köyü'ndedir. Yapım tarihi bilinmiyor. Kuzey-güney doğrultusunda, dikdörtgen planlı, düz tavanlı bir yapıdır. Kalem işi süslemeleriyle ilgi çeker.

Ahmet Ağa Camii: Merkez bucağına bağlı Mirzeoba Köyü'ndedir. Yazıtından, 1812-1813'te yaptırıldığı anlaşılmaktadır. Kuzey-güney doğrultuda, dikdörtgen planlı ve düz tavan örtülüdür. Kuzeydoğu köşesinde, kare kaideli minare yer alır. Yapının duvarları altta moloz taş, üstte kerpiçtir.

Fatih Camii: Zeytinbağı bucak merkezindedir. Bir Bizans kilisesi iken 1560-1561'de camiye dönüştürüldü. Mimari özelliğini günümüzde de koruyan yapı, dört serbest destekli kapalı Yunan haçı planındadır. Ana mekan, pandantifli kubbe, haç kolları beşik, köşe mekanları ise kubbemsi tonozla örtülüdür. Caminin yakınında, bugün kullanılmamasına karşın sağlam durumda bulunan bir hamam yapısı vardır. Dikdörtgen planlı yapı 5 mekandan oluşmaktadır. Mudanya çevresi plajlarıyla da ünlüdür. Eğerce, Eşkel, Uzun Yalı, Arnavutköy, Altıntaş ve Güzelyalı bunların başlıcalarını oluşturur.

Eğer Bursa'da bulunuyor iseniz de Bursa İstanbul otobüs bileti, Bursa İzmir otobüs bileti veya Bursa Ankara otobüs bileti alarak bu yerlere seyahat edebilirsiniz.

Bursa Otobüs Bileti
Bursa - 5 Günlük Hava Tahmini
18 Oca Cuma
açık
7,6 °C
açık
19 Oca Cumartesi
kapalı
8,4 °C
kapalı
20 Oca Pazar
hafif yağmur
9,3 °C
hafif yağmur
21 Oca Pazartesi
orta şiddetli yağmur
9,3 °C
orta şiddetli yağmur
22 Oca Salı
açık
4,4 °C
açık