Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
30 TL
Bilet Al

Yalova Bursa Otobüs Bileti

Yalova Bursa Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 15,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 69 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 1sa 6dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Yalova Bursa arası giden otobüs firmaları ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Erzincan Başak firmasıdır.

Yalova Bursa otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Yalova Bursa güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Yalova Bursa seyahatinize başlamadan önce, Yalova ve Bursa hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Yalova ve Bursa şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Yalova Bursa Otobüs Biletleri

Yalova Bursa otobüs bileti mi aradınız? Yalova Bursa otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Bursa, tarihi anıtları ile zengin bir şehirdir. Bursa şehri, Bitinya Kralı Prusas tarafından kurulmuş, Kartacalı Anibal devrinde geliştirmiştir. Sonra Romalılar ve Bizanslılar’ın eline geçmiştir. 1326 yılında Orhan Gazi fethetmiştir. Şehir 1360 tarihine kadar Osmanlı Devleti’nin başkenti olmuştu. Bursa’da Bitinya ve Bizanslılar’dan kalma kale, saray ve hamamlar yapılmıştır.

Bursa, Osmanlı devrinin ilk mimari eserleriyle doludur. Türk mimari sanatının şaheserlerini Bursa’da görmek mümkündür. Cami, mescit, medrese, türbe, hamam, han, kaplıcalar yapılmıştır.

Ulu Cami, Bursa’nın en büyük camilerinden biridir. Yıldırım Beyazıt yaptırmıştır. Cami yirmi kubbe ile örtülüdür. On iki de ayağı, beş de sahanlığı bulunmaktadır. Caminin ortasında bir havuzu vardır. Büyük bir camidir. Caminin içinde oldukça değerli yazılar vardır. Bu camide altın işlemeli bir de Kuran-ı Kerim vardır.

Yeşil Cami, Sultan Çelebi tarafından Mehmet yaptırılmıştır. Cümle kapısı çok güzeldir. İç dizaynı görülmeye değerdir. Ortasında bir şadırvanı da vardır. Yan salonun birinde vekiller heyeti toplanır, diğer salonda ise adalet işleri görüşülürdü. Bu caminin Hünkar Mahfeli ve mihrabı çok güzeldir. Özellikle renkli camları ve yeşil çinileri pek değerlidir.

Yeşil Türbe, sanat bakımından bir şaheserdir. Sivri bir kubbesi vardır. 1421’de yapılmıştır. İçinde Çelebi Mehmet ve ailesinin sandukaları vardır. İçindeki yeşil çiniler oldukça güzeldir. Renkli camları ise emsalsizdir. Cümle kapısı ve yüz kaplamaları yeşil çinilerle süslenmiştir. 

Yalova Bursa otobüs bileti mi aradınız? Yalova Bursa otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Yalova Bursa otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Erzincan Başak 30 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Yalova Hakkında
Nüfus:
155,016
Yüzölçümü:
850,46 km²
Plaka:
77
Telefon kodu:
(226)
Otogar:
Yalova Otogarı
  Bursa Hakkında
Nüfus:
2,740,970
Yüzölçümü:
10.886,38 km²
Plaka:
16
Telefon kodu:
(224)
Otogar:
Bursa Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.