Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
40 TL
Bilet Al
40 TL
Bilet Al
41 TL
Bilet Al
44 TL
Bilet Al
45 TL
Bilet Al
50 TL
Bilet Al

İstanbul Bursa Otobüs Bileti

İstanbul Bursa Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 30,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 243 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 3sa 39dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 6 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Bursa arası giden otobüs firmaları ortalama 19 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

İstanbul Bursa otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İstanbul Bursa otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. İstanbul Bursa otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

İstanbul Bursa Otobüs Biletleri

İstanbul Bursa otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Bursa otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Bursa’ya seyahat etmek için ucuz İstanbul Bursa bilet aramanızı sitemizden yapabilirsiniz. Neredennereye adresinde her zaman firmaların en uygun ve indirimli fiyatlarını bulabilir, kolay anlaşılabilir yönlendirmeler sayesinde biletinizi hızlıca satın alabilirsiniz. İstanbul’dan Bursa’ya yaklaşık 4 saat süren bir otobüs yolculuğu sonrasında ulaşmanız mümkün. Şehre seyahat edebileceğiniz İstanbul’dan Bursa’ya giden otobüs firmaları ve haklarında müşteriler tarafından yapılan yorumları da sitemizde bulabilirsiniz. Böylece ilk kez seyahat edeceğiniz firmalar hakkında fikir edinebilirsiniz.

Osmanlı Devleti’ne başkentlik yapmış olan şehir pek çok tarihi esere de ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin simgesi durumundaki Yeşil Türbe ve Ulu Camii şehirde ziyaret etmeniz gereken yerlerden.

İstanbul Bursa bilet sorgulama işleminizi yaparak size en uygun seferleri listelemek için yapmanız gereken çok basit. Sitenin üst kısmında bulunan arama kutucuklarına gerekli bilgileri girmek ve ara butonuna basmak. Karşınıza gelen sonuç ekranında şehre düzenlenen seferleri ve bilet fiyatlarını aynı sayfada görebilirsiniz. Seferler arasında karşılaştırma yapabilir ve seçiminizi tamamlayarak biletinizi anında satın alabilirsiniz.

Hanlar tarihte tüccarların konaklamaları ve ticaret yapabilmeleri için önemli yerlerdi. İpek yolu üzerinde bulunan Bursa’da da pekçok han mevcuttur. Özellikle Koza Han ipek eşyalar satın almak ve geniş avlusunda sıralanan dükkanlarda kahve içmek için Bursalılar tarafından çokça rağbet gören bir yer. Siz de şehirde yaptığınız gezintinin ardından Koza Han’a uğrayarak kahve eşliğinde günün yorgunluğunu atabilirsiniz. 

Türk-İslam Eserleri Müzesi Yeşil Medrese, 1972'de yeniden düzenlenerek 1975'te Türk-İslam Eserleri Müzesi adıyla hizmete açıldı. Girişteki salonda İznik çini kase ve tabakları, yandaki iki hücrede Hayali Küçük Ali'nin Karagöz-Hacivat takımları, derslikte ise etnografik eserler sergilenmektedir.

Atatürk Müzesi, Atatürk’ün Bursa'yı ziyareti sırasında kaldığı ev 1973'te müze olarak hizmete açıldı. 20. yy sivil mimari örneklerinden olan bu ahşap yapıda Atatürk’le ilgili fotoğraflar sergilenmektedir.

Kent, şenlik ve kutlama günlerinin yoğun olduğu bir yerleşmedir. Önemlileri şunlardır: Uludağ Kış Festivali (Mart’ın son haftası), İpekböceği ve Koza Günü (Her yıl değişik günlere rastlar), Bursa Halk Oyunları Festivali (7-12 Temmuz), Bursa Milli Fuarı (13-31 Temmuz).

Bursa'da görülmeye değer, yüzlerce yıllık yaşları ile doğal anıt durumunda birçok çınar vardır. Dip çevresi 12 m'ye ulaşan 557 yaşındaki (1989) Orhan Camisi Çınarı, yine dip çevresi 9 m olan 562 yaşındaki (1989) İnkaya Çınarı ile dip çevresi 21.5 m'ye varan Kavaklı Camii Çınarı başlıcalarıdır.

Bursa denince akla kaplıcalar gelir. Yerleşmede Yukarı Çekirge semtinde bulunan Vakıfbahçe Kaplıcası ve Madensuyu, ikinci derecede önemlidir. Kaplıcada su sıcaklığı 47 0C olan üç kaynak vardır. Çekirge semtinde bunlardan başka Erkek Suyu adıyla anılan ve ana kaynakların kaçakları durumunda bulunan sular vardır. En ünlüleri Eski Çin Hamamı Kaynağı ve Cıcık Suyu'dur.

Bademlibahçe Kaplıcası, Merkez ile Çekirge arasındadır. Burada sıcaklığı 53-83 °C arasında değişen 7 kaynak vardır. Romatizma, böbrek, safra yollarının ağrılı hastalıkları ile kadın hastalıklarına karşı şifa sağlar.

Türk mutfağında Bursa'nın seçkin bir yeri vardır. Kente özgü yemeklerin başlıcaları iskender kebabı, düğün çorbası, etli erik, gavata, gülvaraktır. Şekerlemelerden, kestane şekeri ünlüdür. 

Bursa’da gezeceğiniz yerler bu kadarla sınırlı değil. En uygun bilet ile ulaştığınız şehirde daha pek çok cami ve türbeyi ziyaret edebileceğiniz gibi, medreseler, külliyeler ve müzeler sizleri bekliyor. Ayrıca Gölyazı ve Saitabat Şelalesi doğa ile iç içe vakit geçirmek için tercih edilmeli. Bursa’ya gitmişken şehrin meşhur tatlarını yememek olmaz. İskender ve kestane şekerleri şehrin hemen her yerinde en lezzetli halleriyle sizleri bekliyor.

Mobil uygulamamızla da site üzerinde gerçekleştirdiğiniz tüm işlemleri yapabilirsiniz. Uygulamayı AppStore ve Google PlayStore’da bulabilir tüm akıllı cihazlarınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Bursa otobüs firmaları bilgilerine bakarak Bursa Ankara otobüs bileti ve Bursa İzmir otobüs bileti de alabilir ve Bursa'ya da gidebilirsiniz.

İstanbul Bursa otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Bursa otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İstanbul Bursa otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
İstanbul Kale Seyahat 40 TL
Ulusoy Turizm 40 TL
Güney Akdeniz 41 TL
Kütahyalılar Turizm 44 TL
Alaşehir Sarıkız Turizm 45 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
Alibeyköy Otogarı
Esenler Otogarı
  Bursa Hakkında
Nüfus:
2,740,970
Yüzölçümü:
10.886,38 km²
Plaka:
16
Telefon kodu:
(224)
Otogar:
Bursa Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.

"Ulusoy ve Metro." Misafir
İstanbul Bursa için Ulusoy ve Metro'yu kullanıyorum. Memnunum.