Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
35 TL
Bilet Al
40 TL
Bilet Al
40 TL
Bilet Al
45 TL
Bilet Al
45 TL
Bilet Al

Çanakkale Bursa Otobüs Bileti

Çanakkale Bursa Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 35,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 271 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 3sa 32dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 5 firma sefer düzenlemektedir. Çanakkale Bursa arası giden otobüs firmaları ortalama 5 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Çanakkale Bursa otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Çanakkale Bursa otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Çanakkale Bursa otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

Çanakkale Bursa Otobüs Biletleri

Çanakkale Bursa otobüs bileti mi aradınız? Çanakkale Bursa otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Bursa; özellikle yapıları, anıtları, camileri, köşkleri, kale ve hisarları ile ilgi çeker. Kent merkezinin her yerinde, tarihi yapılara rastlamak mümkündür.

Surların ilk kez Bithynler döneminde yapıldığı sanılmaktadır. Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerinde de kullanıldı ve onarıldı. 1879'da 5 kapısı vardı. Bunlar: Hisarkapı, Kaplıca Kapısı, Zindan Kapısı, Pınarbaşı Kapısı ve Yer Kapısı’dır. Hisarkapı bunların en süslüsüydü. Yüzyılın başında sağlam olan kapı bugün yıkık durumdadır.

Galeri, Bithynler döneminden kalma olup bugün Memleket Hastanesi'nin kuzey bahçesi altındadır. Hisar içinde de galeri ile ilgili dehlizler vardır. Bizanslılar galeriyi kemerlerle desteklemişlerdi.

Batık Hamam, Roma döneminde Traianus'un valisi Plinius tarafından yaptırıldı. Tabakhanededir. Romalılar döneminde burası Pythia olarak ün yapmıştı.

Orhan Camisi ve Külliyesi, 1339-1340'ta Orhan Bey tarafından yaptırıldı. Külliye, cami, medrese, imaret, mektep, hamam ve han yapılarından oluşur. Osmanlı külliyelerinin ilk örneklerindendir.

Külliyeyi oluşturan yapılardan Orhan Camii, belediyenin karşısındadır. Erken Osmanlı döneminin en özgün yapıları arasında yer alır. 1417'de, Çelebi Mehmet zamanında onarıldı. Mimari bakımdan yan mekanlı camiler grubuna girer. Minaresinin, şerefeye dek özgün olduğu sanılmaktadır. Külliye yapılarından hamam ise Koza Han'ın batı yanında yer alır. Duvarlar kesme taş, kubbe kasnakları ise üç sıra tuğla bir sıra kesme taş örülüdür. 1958 yılındaki yangından sonra yapılan onarımla hamam, çarşıya dönüştürüldü. 1584, 1678 ve 1962 yılında önemli onarımlar gördü. 

Çanakkale Bursa otobüs bileti mi aradınız? Çanakkale Bursa otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Çanakkale Bursa otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Metro Turizm 35 TL
Hatay Nur Turizm 40 TL
Has Turizm A.Ş. 40 TL
Çanakkale Truva 45 TL
Köksallar 45 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Çanakkale Hakkında
Nüfus:
28,877
Yüzölçümü:
9.950,43 km²
Plaka:
17
Telefon kodu:
(286)
Otogar:
Çanakkale Otogarı
  Bursa Hakkında
Nüfus:
2,740,970
Yüzölçümü:
10.886,38 km²
Plaka:
16
Telefon kodu:
(224)
Otogar:
Bursa Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.