Eskişehir Bursa Otobüs Bileti

Eskişehir Bursa Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 21,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 149 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 2sa 46dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 13 firma sefer düzenlemektedir. Eskişehir Bursa arası giden otobüs firmaları ortalama 112 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Eskişehir Bursa otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Eskişehir Bursa otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Eskişehir Bursa otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

Eskişehir Bursa Otobüs Biletleri

Eskişehir Bursa otobüs bileti mi aradınız? Eskişehir Bursa otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yıldırım Beyazıt Külliyesi, kentin doğusunda ve Yıldırım semtindedir. Külliye, cami, medrese, darüşşifa, türbe, han, hamam, imaret, kasır, mutfak, hizmet odaları ve ahır yapılarından oluşur. Yapımına 1390'da başlandı, 1399'da ise bitirildi. Külliyeyi oluşturan caminin yazıtı yoktur. 1399 tarihli vakfiyesinden anlaşıldığına göre cami, bu tarihten birkaç yıl önce bitmiştir. Yan kanatlı camilerin anıtsal örneklerinden olan yapı, Yıldırım Külliyesi’nin ortasındadır. Osmanlı mimarisi, bu yapıyla özgünlüğünü bulmaya başladı. Kusursuz inşaatı, temiz yapılışı, kesme taş cepheleri, son cemaat yeri ve en önemlisi Bursa kemerinin ilk kez bu yapıda kullanılması ile dikkati çeker. Caminin kuzeydoğusunda yer alan türbeyi 1406'da Yıldırım Beyazıt'ın oğlu Süleyman Han yaptırdı. Mimarı Ali bin Hüseyin'dir. Revaklı Osmanlı türbelerinin ilk örneklerindendir. Türbe; 1649, 1669, 1825, 1878 yıllarında çeşitli onarımlar gördü. Külliyenin medresesini vakfiyeden anlaşıldığına göre 1399'da Yıldırım Beyazıt yaptırdı. Açık iki eyvanlı OsmanlI medreseleri örneklerindendir. 1640, 1649, 1669, 1671, 1825 ve son olarak 1947-1951'de onarıldı.

Bursa Ulu Cami, kent merkezindeki Atatürk Caddesi'ndedir. Yıldırım Beyazıt tarafından 1396-1400 yıllarında inşa ettirildi. Çok kubbeli camilerin klasik örneğidir. Tamamiyle kesme taştan, çok kalın ve yüksek duvarlarla yapılmış 20 kubbeli bir camidir. 1854'teki depremde 18 kubbesi yıkıldı. 1889'daki yangında ise minarelerin külahları yandı. Yangını izleyen yıllarda minaresi kagir olarak yeniden inşa edildi. 1959-1961 yılları arasında sıvalı duvarlar kazınarak kuzey yönündeki kapı aslına uygun olarak onarıldı.
 
Orta Anadolu’da güzel ve modern bir yapıyla ziyaretçilerini şaşırtan Eskişehir’den Osmanlı İmparatorluğu’nun en güzel eserlerini bulabileceğiniz yeşil Bursa’ya otobüsle keyifli bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz. Eskişehir-Bursa otobüs yolculuğunuzun sonunda Bursa’da lezzetli bir İskender kebapla kendinizi ödüllendirebilir, ardından da Bursa’nın doğasını ve tarihi güzelliklerini keşfe çıkabilirsiniz.
Eskişehir-Bursa otobüs yolculuğu için sundukları hizmetlerle en konforlu yolculuğu size sağlayacak olan otobüs firmalarını ya da en ekonomik Eskişehir-Bursa otobüs biletini satın almak için NeredenNereye.com’a güvenin. Eskişehir’den Bursa’ya hareket eden otobüs firmalarının sefer saatlerini öğrenerek, firmaların fiyatlarını karşılaştırabilir, size sundukları özel avantajları anında görüntüleyebilirsiniz.
Eskişehir Bursa otobüs bileti mi aradınız? Eskişehir Bursa otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Eskişehir Bursa otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
MALATYA BEYDAGI 21 TL
Niksarkale Turizm 22 TL
Ben Turizm 24 TL
Erzincan Başak 25 TL
Jet Turizm 25 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Eskişehir Hakkında
Nüfus:
799,724
Yüzölçümü:
13.902,03 km²
Plaka:
26
Telefon kodu:
(222)
Otogar:
Eskişehir Otogarı
  Bursa Hakkında
Nüfus:
2,740,970
Yüzölçümü:
10.886,38 km²
Plaka:
16
Telefon kodu:
(224)
Otogar:
Bursa Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.