Yolcu Sayısı
1

Eskişehir otobüs bileti

Eskişehir Otobüs Bileti

En popüler Eskişehir otobüs rotaları

Eskişehir otobüs bileti fiyatları, Eskişehir otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Eskişehir otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
KütahyaEskişehir90 TL23
BursaEskişehir199 TL21
OsmaniyeEskişehir500 TL17
AnkaraEskişehir150 TL16
MamakEskişehir150 TL16

Eskişehir otogarı

  • Eskişehir(222) 227 88 00 - 227 88 01

Eskişehir otobüs biletleri

Parkları, bahçeleri, müzeleri, tarihi evleri ve renkli gece hayatı ile son yılların gözde şehirlerinden biri olan Eskişehir gün geçtikçe cazibesine cazibe katmaktadır. Hal böyle olunca da her yıl binlerce kişiyi ağırlar hale gelmektedir.

Eskişehir Ulaşım

Ülkemizin her yerinden karayolu ile ulaşımın rahat bir şekilde sağlandığı Eskişehir’e gitmek Eskişehir otobüs seferleri ile daha kolay ve rahattır. İsmail Ayaz, Erzincan Başak, Kütahyalılar Turizm, Astur Kütahya, Jet Turizm, Özgül Bafra, Elazığ Murat Turizm, Mis Amasya, Niğde Aydoğanlar, Can Barış Turizm, Anadolu Ulaşım ve CSR Seyahat kente yolcu taşıma hizmeti sunan Eskişehir otobüs firmaları arasında yer alır. Eskişehir otogarı içerisine kadar ulaştıran bu firmalar ile ülkemizin dilediğiniz yerinden Eskişehir’e rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Bu otobüs firmaları arasından Eskişehir otobüs bileti satın almak ise NeredenNereye.com sayesinde çok daha hızlı ve kolaydır.

Eskişehir Otobüs Bileti Fiyatları

Eskişehir ucuz otobüs bileti için tercih edebileceğiniz sitemiz üzerinden Eskişehir otobüs biletinizi güvenilir, hızlı ve kolay bir şekilde satın alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk olarak web sitemizi ziyaret etmek ya da mobil cihazlarınıza uygulamamızı indirmekle başlayabilirsiniz. Ardından ana sayfa üzerinde yer alan arama bölümünden hareket edeceğiniz şehri ve varış yeriniz olan Eskişehir’i seçip, tarih belirlemesi yapmanız gerekir. Tüm kriterlerinizi girip arama butonuna tıklamanız halinde Eskişehir otobüs bileti fiyatları için karşılaştırma yapmanızı sağlayacak bir sayfa açılacaktır. Bu sayfada Eskişehir’e yolcu taşıma hizmeti sunan seyahat firmalarından sizin belirlediğiniz kriterlere uygun olanlar ve onların bilet fiyatlarını göreceksiniz. Size en uygun otobüs firmasını seçip yerinizi belirledikten sonra birkaç dakika sürecek ödeme işleminin ardından ucuz Eskişehir otobüs bileti için satın alma işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız, hepsi bu kadar.

Biletiniz size e-posta ya da SMS yoluyla ulaştırılacaktır. Size gönderilen bu mesajı saklamanız gerekir. Eğer biletinizi iptal etmek isterseniz otobüsünüzün hareket etmesine son 12 saat kalana kadar bu işlemi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. İptal ettiğiniz biletinizin bedelini hiçbir kesintiye uğramadan iade alabilirsiniz. Ancak otobüsünüzün kalmasına 12 saatten az süre kalmış ise iade işlemi yapılamamaktadır. Biletinizi iptal etmek istemezseniz 6 ay geçerli olmak üzere açık bilete de çevirebilirsiniz. Böylece ne zaman isterseniz Eskişehir yolculuğunu gerçekleştirebilirsiniz.

Eskişehir Gezi Rehberi

Ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan Eskişehir, ülkemizde yaşanabilir şehirler listesinde ilk sıralarda yer almaktadır. Bu listede yer almayı fazlasıyla hak eden bir şehir olan Eskişehir geçmişin izlerini günümüze başarıyla taşıyan, bu izleri taşırken günümüz koşullarına da ayak uydurmayı başarmış bir yerdir. Bunda kentteki genç nüfusun çoğunlukta olmasının payı oldukça büyüktür.

İstanbul’a 322 km, Ankara’ya 264 km mesafede bulunan Eskişehir’de sert karasal iklimin etkisi görülür. Bu sebeple şehirde kışlar oldukça sert ve soğuk geçerken yaz ayları sıcaktır. Dolayısıyla kenti ziyaret etmek için en uygun vakitler ilkbahar, yaz ve sonbahar aylarıdır. Bu mevsimlerde gidildiğinde Eskişehir’de gezip görülecek yerler daha keyifli hale gelecektir.

Eskişehir Gezilecek Yerler

Geçmişi Hititlere kadar uzanan Eskişehir’de Friglerin, Perslerin, Bizanslıların ve Osmanlıların izleri görülür. Cumhuriyet Dönemi’nin de sancılarını çeken Eskişehir Kurtuluş Savaşı’nın üç muhaberesine sahne olmuştur. İşte yüzyıllar süren bu tarihi ve kültürel birikimi ile Eskişehir’de gezip görülecek pek çok yer bulunmaktadır.

Osmanlı Devleti döneminde inşa edilen ve Eskişehir’in ilk yerleşim yeri olan Odunpazarı’nda bulunan bu evler dar, Arnavut kaldırımlı sokakların iki yanında sıralanır. Ahşap çatılı bu evler Türk mimarisinin en güzel örneklerindendir. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne adını yazdırmayı başaran Odunpazarı Evleri’nden biri Türkiye’nin ilk cam sanatları müzesi olarak hizmet vermektedir.

400 bin metrekarelik geniş bir alan üzerine kurulu olan Sazova Parkı Eskişehir’in en güzel yerlerinden biridir. Eskişehir – Kütahya karayolu üzerinde yer alır. İçerisinde farklı yerlerin bulunduğu Sazova Parkı oldukça eğlenceli bir yerdir. Masal Şatosu Sazova Parkı içerisinde yer alan yerlerden biridir. Çizgi filmlerdeki şatolara benzeyen Masal Şatosu kentin simge yapılarından biridir. Şato içerisinde parkı geniş bir açıdan izleme imkanı sunan seyir terası, hediyelik eşyalar dükkanı ile kafe bulunur. Sazova Parkı içerisinde yer alan bir başka şey ise Korsan Gemisi’dir. Bu gemi parkın ortasında bulunan yapay göletin kenarında yer alır. Ayrıca park içerisinde Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi bulunur. Türk dünyasından önemli isimlerinin balmumundan yapılan heykellerinin sergilendiği bu merkezin içerisinde farklı birkaç birim daha bulunur.

Porsuk Çayı, Eskişehir’in en güzel ve hareketli yerlerindendir. Kentin en turistik noktalarından olan bu çay üzerinden gondol ile gezinti yapmak oldukça keyiflidir. Çayın her iki kenarında manzarayı izlerken çayınızı ya da kahvenizi yudumlayacağınız hoş mekanlar bulunur.

Eskişehir Mutfağı

Eskişehir mutfağı göçmen kültürünün etkisiyle şekillenmiş bir mutfaktır. Özellikle Balkan ve Kafkas göçmenlerinin izlerinin görüldüğü mutfakta oldukça lezzetli yiyecekler bulunur.

Eskişehir’de ne yenir sorusuna verilecek ilk cevap ise kuşkusuz çibörektir. Tatarca lezzetli börek anlamında olan çibörek sanılanın aksine içi bir parça çiğ bırakıldığı için çibörek olarak anılmaz. Eskişehir’in en meşhur lezzeti olan bu böreği kentin hemen her yerinde tadabilirsiniz. Eskişehir’e gidince tatmadan dönmemeniz gereken bir diğer lezzet ise Balaban’dır. Tadı biraz dönere benzeyen Balaban et ve yoğurt ile yapılır. Met helvası ise Eskişehir’in en meşhur tatlılarından biridir.

Eskişehir Hatırası

Eskişehir seyahatinden dönüşte kendinize ya da sevdiklerinize küçük bir hatıra satın almak isterseniz tercihinizi kentin simgesi haline gelen lüle taşından yana kullanabilirsiniz. Eskişehir’den çıkarılan değerli bir taş olan lületaşından yapılan çeşitli hediyelik eşyalar bulunur. Bunlardan birini satın alabilirsiniz.

Eskişehir Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr