Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
70 TL
Bilet Al
79 TL
Bilet Al
80 TL
Bilet Al
110 TL
Bilet Al

İzmir İstanbul Otobüs Bileti

İzmir İstanbul Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 70,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 564 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 8sa 7dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 4 firma sefer düzenlemektedir. İzmir İstanbul arası giden otobüs firmaları ortalama 266 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Balıkesir Uludağ Turizm firmasıdır.

İzmir İstanbul bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İzmir İstanbul bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. İzmir İstanbul otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

İzmir İstanbul Otobüs Biletleri

İzmir İstanbul otobüs bileti mi aradınız? İzmir İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Dikilitaş, Sultanahmet Meydanı’nda yer alır. Mısır'da, MÖ 1500'lerde, Firavun Tutmosis lll'un zaferleri anısına yapılarak Heliopolis'e dikildi. 390'da ise Theodosius I tarafından İstanbul'a getirildi. Pembe granitten yapılmış 18.5 m yüksekliğindeki sütunun yüzlerinde, Tutmosis lll'un zaferlerini betimleyen hiyeroglifler yer alır. Sütunun yerleştirildiği dört tunç ayak üzerindeki mermer kaidede ise Theodosius ve Arcadius'un kabartmaları vardır. Bunlardan batı yüzündeki kabartmada Theodosius, karısı ve çocukları olmak üzere elçileri kabul ederken, güney yüzündeki kabartmada yarışları izlerken, doğu yüzündeki kabartmada ise yarışçılara ödüllerini verirken betimlenir. Kuzey yüzündeki kabartma Arcadius ve karısını imparatorluk locasında otururken göstermektedir.

Gotlar Sütunu, Gülhane Parkı’ndaki Arkeoloji Müzesinin altında yer alır. 3. yy'da Claudius Gothicus ya da 4. yy'da Konstantinus tarafından Gotlar'a karşı kazanılan zaferin anısına diktirildiği sanılmaktadır. Mavi damarlı mermerden yapılmış tek bir parçadan oluşan sütun, 15 m yüksekliğindedir ve 3 basamaklı bir kaideye yerleştirilmiş durumdadır. Üzerindeki tek süs, kartal kabartmalı Korint başlığıdır.

İzmir İstanbul otobüs bileti arıyorsanız doğru yerdesiniz. İzmir’den İstanbul’a giden otobüs firmaları ve seferleri, bilet fiyatları, arası kaç saat, kaç km, örneğin İzmir turizm acentaları, Metro saatleri veya Ulusoy Turizm sefer saatleri, otobüs firmaları gibi bilgilere www.neredennereye.com üzerinden ulaşabilirsiniz!

Kıztaşı, Fatih Sarıgüzel'dedir. Bizans İmparatoru Marcianus dönemine (450-457) ait olan granit sütun, üç basamaklı bir kaide üzerindedir. Yüksekliği 10 m'dir.

Örme Sütun, Sultanahmet Meydanında yer alır. Bizans İmparatoru Konstantinus VII. Porphyrogenetos tarafından 944'te yaptırıldı. 20.68 m yüksekliğinde ve yazıtsız bir sütundur. Konstantinus Sütunu adıyla da bilinir.

Emir Buhari Türbesi, Fatih’te Emir Buhari Sokağı’ndaki Cevat Paşa Türbesi ile karşı karşıyadır. Buhari Camisi minaresi bitişiğinde bulunan bu türbede Nakşibendi Şeyhi Ahmet Buhari (1779) gömülüdür. Önemli ziyaret yerlerinden biridir. Hicri 1197 (Miladi 1779) tarihli mermer yazıtta türbenin Darüssaade ağası Cevher Ağa tarafından yaptırıldığı yazılıdır. Kubbeli olup kesme taştan yapılmıştır. Türbe yüksekçe bir yerde bulunmaktadır.

Emirgan Çeşmesi, Boğaziçi’nde Emirgan Camisi önündeki Çınaraltı meydanındadır. 1783 yılında Osmanlı Sultanı I. Abdülhamit tarafından eşi Hümaşah Hatun ve oğlu Mehmet için yaptırılmıştır. Yaptıranın adı yerine bulunduğu semtin adı ile tanınır. Hamidiye Çeşmesi adı az kullanılmaktadır. Beyaz mermer kaplı olan sekiz köşeli bir çeşmedir. Ancak dört yüzünde çeşme ve yalak bulunmaktadır. Saçağı iki katlıdır. Bir yüzünde tuğra ile olmak üzere yedi yüzünde yazıtlar vardır.

İzmir İstanbul veya İstanbul İzmir otobüs biletleri satın almak için hemen bilet arama bölümünü doldurun ve bilet fiyatları karşılaştırmalı olarak karşınıza listelensin. Böylece dilediğiniz firmanın dilediğiniz seferini en uygun fiyatlarla satın alın!

Dolmabahçe Camisi, saat kulesi karşısında ve deniz kıyısındadır. Osmanlı Sultanı II. Mahmut’un eşi ve Abdülmecit’in annesi olan Bezm-i Alem Sultan tarafından 1853 yılında yaptırılmıştır. Mimarı Karabet Amira Balyan’dır. Caminin denize bakan mihrap duvarındaki (sonradan bahçe kapısından buraya taşınmıştır). Şair Ahmet Ziver Paşa (1793-1862)’ya ait hicri 1270 (miladi 1853) tarihli ve tuğralı yazıtı Sadrazam Melek Mehmet Paşa torunu Hattat Ali Haydar (1802-1870) yazmıştır. Bu yazıtta Bezm-i Alem Sultanı camiyi yapmaya başlattığında ölmesiyle camiyi oğlu Abdülmecit’in tamamlattığı yazılıdır. 1948-1961 yılları arasında Deniz Müzesi olarak kullanılmıştır. Barok usulünde yapılmış süslü camilerimizdendir. Ortaköy ve Mecidiye Camileri tipinde olup pencereleri de Cihangir Camisi’nin pencerelerine benzemektedir. Caminin ön yüzünde Hünkar Kasrı vardır. Sağ ve solunda tek şerefeli iki ince minaresi yükselir. Şerefe ile dış duvarları kabartma süslemelerle bezenmiştir. Köşelerde nakışlı dört kuleciği bulunan büyük bir kubbesi yer almıştır. Kıble tarafında 5, diğer taraflarda 6’şar pencere bulunur. Ayrıca üç tarafta tavus kuyruğuna benzeyen üçer pencere sıralanmıştır. Kubbeden büyük kıymetli bir avize sarkmaktadır. Mihrabı ve minberi kırmızı somaki mermerden yapılmıştır. Cami ile saray arasında bulunan meydanda 2 Ekim 1923 tarihinde, İstanbul’u terk eden işgal kuvvetleri; Türk bayrağını selamlayıp törenle geçmişlerdir. İzmir otogarı üzerinden bineceğiniz seferler ile İstanbul Harem otogarı, Esenler otogarı ve Alibeyköy cep otogarında inebilirsiniz. Bu otogarlarda bindiğiniz firmanın servisleri bulunmaktadır. Böylece İzmir’den İstanbul’a geldiğinizde servis imkanlarını kullanarak kısa süre içerisinde Dolmabahçe’ye ulaşabilirsiniz.

Destari Mustafa Paşa Türbesi, Şehzade Camisi bahçesinde kapıdan girildiğinde solda görülen tek türbedir. İçerisinde Destari Mustafa Paşa (1610)’nın hicri 1019 tarihli ve üç çocuğuna ait dört mermer sanduka bulunmaktadır. Dört köşeli, üç kubbeli olup iç duvarları çinilerle süslüdür.

İzmir İstanbul otobüs bileti araştır sekmesinde onlarca anlaşmalı otobüs firmasının biletlerini görebilir ve en ucuz olanını seçerek satın alabilirsiniz!

Deniz Müzesi: Beşiktaş Meydanı’nda, Barbaros heykeli karşısındadır. 700 yıllık denizcilik tarihimize ait eserleri kronolojik bir sırada teşhir eden zengin müzelerimizdendir. İlk kez 1897 yılında Kasımpaşa’da eski bir mayın deposunun üst katında açılmıştır. I. Dünya Savaşı’nda müze Camialtı’ndaki Nakkaşhane’ye taşındı. Bahriye Nazırı Cemal Paşa (1872-1922) tarafından 1914 yılında Müze Müdürlüğüne getirilen ressam Ali Sami Boyar (1880-1967) Deniz Müzesi Katalogunu hazırlamıştır. II. Dünya Savaşında kapalı tutulmuştur. 27 Eylül 1948 tarihinde Haluk Şehsüvaroğlu (1912-1963) tarafından Dolmabahçe Camisi’nde tekrar açılmıştır. 1961 yılının Deniz Kuvvetleri gününde buradan Beşiktaş’taki binasına taşınarak tekrar açılmıştır. 7 Temmuz 1970 tarihinde Saltanat Kayıkları Galerisi yapılan bir törenle açılmıştır.

Bahçesinde bulunan eski çağlara ait toplar arasında 23 Temmuz 1908 günü Selanik’te Hürriyetin ilanında kullanılan Necmi Şevket Korvetine ait top ile 1854 Kırım Savaşında Sivastopol’a taarruz eden Türk donanmasının ele geçirdiği bir Rus topu bulunmaktadır. İstanbul’da gezilecek yerler dendiği zaman akıllara ilk gelen yerlerden birisi olan Deniz Müzesi’ne otobüs firmalarının servislerini kullanarak ulaşabilirsiniz.

Cihangir Camisi, Fındıklı sırtlarında Boğaz’a bakan bir tepe üzerindedir. Salı Pazarı Yokuşu merdivenlerinden çıkılarak gidilir. Osmanlı Sultanı Kanuni Süleyman’ın oğlu Şehzade Mustafa’yı 1553 yılında öldürtmesine dayanamayıp üzülerek hastalanan diğer oğlu Şehzade Cihangir (1531-1553)’in ölmesi üzerine bu oğlu adına 1559 yılında Mimar Sinan’a ilk defa yaptırılmıştır. Cami altı defa yangın atlatarak yıkılmıştır. 1823 yılı yangınından sonra etrafı genişletilmiştir. Bugünkü cami eskisinin yerine 1889 yılında II. Abdülhamit tarafından yaptırılmıştır. Barok usulünde yapılmış camilerimizdendir. Her iki tarafında da tek şerefeli iki minaresi vardır. Sol tarafta bir minare yeri vardır fakat minaresi yoktur. İki kubbeli giriş kısmından sonra dört köşesinde birer ufacık kule bulunan büyük kubbesi yer almıştır. Şehzade Cihangir’in mezarı Şehzade Camisi bahçesindeki Şehzade Mehmet türbesindedir. Son cemaat yerinin kapısı üzerindeki 20 mısralık şiirini şair Senih’in yazdığı hicri 1307 (miladi 1890) tarihli yazıt Hattat Üsküdarlı Mısrizade Ali Rıza’nın eseridir.  

Çinili Cami: Üsküdar Toptaşı’nda eski Valide Camisi’nin arkalarındadır. 1640 yılında Osmanlı Sultanı I. Ahmet’in eşi Kösem Mahpeyker Sultan (1590-1650) tarafından yaptırılmıştır. Mimarı Kasım Ağadır. 1945 yılında onarım görmüştür. Bahçenin solunda 8 mermer sütunlu, sivri kubbeli bir şadırvan vardır. Taştan yapılmış olan bu ufak camiye bir merdivenle çıkılır. Caminin üç yüzünü 20 mermer sütunlu bir saçak çevirir. Son cemaat yerinin duvarlarında bulunan çiniler zamanla çalınmış ise de yerine yenileri konulmuştur. Sağında tek şerefeli bir minaresi bulunmaktadır. Büyük kubbesi dört duvar üzerine oturur. Altta 2, üstte 3’er pencere vardır. Duvarların ikinci kat pencereleri düzlüğüne kadar beyaz üzerine çeşitli renkte çiçek motifli çinilerle kaplıdır. Bu nedenle Çinili Cami adını almıştır. Alt pencerelerin üzerindeki çini panolarda ayetler yazılıdır. Minberi geometrik motiflerle işli mermerden yapılmış olup külahı çinilerle kaplıdır. Mihrabın içi de tamamen çinilerle süslüdür. Camiyi yaptıran Kösem Sultan’ın sandukası Sultan Ahmet’teki I. Ahmet türbesindedir. Sadece bir bilet alarak Çinili Cami’yi daha yakından görebilirsiniz.

NeredenNereye.com bilet satış sitesi; İzmir İstanbul otobüs firmaları arasında Showtime Turizm, Metro Turizm, Balıkesir Uludağ Turizm, İzmir Turizm, Didim Seyahat, Ulusoy Turizm, Turgutreis Turizm, ATS Turizm, Varan Turizm bulunmaktadır.

Çırağan Sarayı, Beşiktaş’ta deniz kıyısında ve Yıldız Parkı’nın karşısındadır. 1863-1867 yılları arasında eski Çırağan köşkünün yerine 32. Osmanlı Sultanı Abdülaziz (1830-1876) tarafından Karabet Kalfa’nın oğlu Serkis Balyan (1835-1899)’a yaptırılmıştır. Abdülaziz sarayın içersinde az bir müddet kalmıştır. V. Murat’ın ölümüne kadar 1876-1904 arasında 28 yıl bu sarayda alıkonulmuştur. 20 Mayıs 1878 tarihinde V. Murat’ı tahta çıkartmak isteyen gazeteci Ali Süavi (1838-1878)’nin Çırağan Sarayı olayı Beşiktaş Muhafızı Haşan Paşa tarafından bastırılmıştır. 31 Mart olayından sonra 1909-1910 yıllarında Meclisi Mebusan binası olarak kullanıldı. 20 Ocak 1910 tarihinde içersinde bulunan Birinci Meclisi Mebusan’ın tutanakları ve kıymetli eşyaları, Ermeni ressam Ayvazovsky (1817-1900)’nin kıymetli tabloları, V. Murat’ın kitapları ile birlikte bina iki saat içersinde yanmıştır. 1920- 1922 yılları arasında bir Fransız istihkam taburu burada kalmıştı.

Beş milyon altına mermerden yapılmıştır. Yangın sonunda ancak işlemeli duvarları meydanda kalmış ve üstü açık yıkık bir bina durumundadır. İç süslemeleri gösterişlidir. Kapısı işlemeli bir tak biçimindedir. Sarayın yanındaki yalı bahçesi 1934 yılından sonra Beşiktaş Kulübü’ne ait Şeref Stadı olarak kullanılmıştır. Sarayın bahçesi 47 dönüm iken 1943 yılında 8 dönümlük kısmı İş Bankası’na satıldığından şimdi geriye 39 dönümü kalmıştır. 1946 yılında çıkarılan bir kanunla 1953 yılına kadar otel haline getirtmek şartı ile saray ve bahçesi İstanbul Belediyesi’ne parasız verilmişti. Burasını Belediye turistik otel yapamadığı için bu kanun 1953 yılında yürürlükten kalkmıştır.

İstanbul otobüs firmaları bilgilerine bakarak İstanbul İzmir otobüs bileti ve İstanbul Bursa otobüs bileti de alabilir ve İstanbul'a da gidebilirsiniz.

İzmir İstanbul otobüs bileti mi aradınız? İzmir İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İzmir İstanbul otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Turgutreis Turizm 70 TL
Ulusoy Turizm 79 TL
Balıkesir Uludağ Turizm 80 TL
Çanakkale Truva 110 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İzmir Hakkında
Nüfus:
4,061,074
Yüzölçümü:
12.015,61 km²
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
İzmir Otogarı
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
Alibeyköy Otogarı
Esenler Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.

"Turgutreis." Misafir
Bu 2 güzergah için sürekli turgutreis firmasını kullanıyorum. Hem fiyatlarındaki ucuzluktan hem de otobüslerinin konforlu olmasından çok memnunum.