Yolcu Sayısı
1

İzmir otobüs bileti

İzmir Otobüs Bileti

En popüler İzmir otobüs rotaları

İzmir otobüs bileti fiyatları, İzmir otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve İzmir otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
Bursaİzmir265 TL71
Aydınİzmir100 TL54
Avcılarİzmir399 TL46
Bayrampaşaİzmir399 TL46
Esenlerİzmir399 TL46

İzmir otogarı

  • İzmir(232) 472 10 10

İzmir otobüs biletleri

İzmir otobüs bileti en çok satılan otobüs biletleri arasında yer almaktadır. Türkiye’nin en büyük şehirlerinden biri olan İzmir aynı zamanda en popüler merkezlerden bir tanesidir. Gezilip görülecek yerinin çok olmasıyla beraber şehirde modernizmi derinden hissedebilmek mümkündür. Her geçen gün biraz daha gelişen ve popüler kültürü daha iyi yansıtan İzmir bu özellikleri nedeniyle Türkiye’nin pek çok noktasından turist ağırlamaktadır.

İzmir’e seyahat etmek isteyen kişilerin büyük çoğunluğunun otobüs tercih ettiği dikkat çekmektedir. İzmir otobüs bileti konusunda ekonomik ve tercih edilebilir şehirlerdendir. Özellikle Batı Anadolu civarında yaşayan kişilerin büyük çoğunluğu şehre otobüs ile gitmeyi uygun görmektedir.Ancak İzmir uçak bileti alarak da bu güzel şehrimize ulaşabilirsiniz.

İzmir’e Nasıl Gidilir?

İzmir otobüs seferleri hakkında kısa bir araştırma yaptığınızda ne kadar fazla otobüs firması olduğunu kolayca görebilirsiniz. Şehir Türkiye’nin en gözde şehirlerinden biri olduğu için yalnızca ülke genelinde değil dünya genelinde turistlere ev sahipliği yapmaktadır. Yurt dışından gelenler için uçak yolculuğu kaçınılmaz olmakla birlikte ülke içerisinde seyahat etmek isteyen kişilerin büyük çoğunlukla otobüsü tercih ettiği gözden kaçmamaktadır.

İzmir’e gitmek için uçak seyahatini tercih etmek isteyebilirsiniz ancak bilet fiyatlarının biraz pahalı olması geri adım atmanıza neden olabilecektir. Bununla beraber İzmir tren yolculuğu için de müsait bir şehirdir. Ne var ki tren, seyahatin daha uzun olmasına neden olduğu için çok da tercih edilmemektedir. Bu durumda en doğru adım İzmir otobüs seferleri alternatiflerine göz gezdirmektir.

İzmir Otobüs Firmaları

Onlarca otobüs firmasının hizmet vermeyi sürdürdüğü İzmir’de özellikle Marmara ve Ege merkezli firmaların çalıştığı görülmektedir. Bununla beraber İç Anadolu, Karadeniz, Akdeniz ve diğer bölgelerden de otobüs firmalarının İzmir’e sık sık geldiği gözden kaçmamaktadır.

10 Tur, Abone Turizm, Aydın Turizm, Efe Tur, Uludağ Turizm, Pamukkale Turizm, Gördes Seyahat gibi firmaların hizmet verdiği bilinmektedir. Bunların yanı sıra Kamil Koç, Lider, Kütahyalılar, Lüks Karadeniz, Ses Turizm, Seç Turizm, Soma Seyahat gibi Türkiye’nin pek çok noktasından seyahat firmasını bulabilmek mümkündür.

İzmir’e yolculuk için Süha Turizm, Tatlıses Turizm, Varan ya da Metro gibi firmaları da tercih edebilirsiniz.

İzmir Otobüs Bileti Fiyatları

İzmir otobüs bileti fiyatları üzerine bir araştırma yaptığınız zaman öncelikle nerede gideceğinize dikkat etmelisiniz. Nereden nereye gideceğiniz otobüs bileti fiyatlarında değişkenliğe neden olabilmektedir. Bu bakımdan önce hangi şehirden seyahat edeceğinizin önemli olduğunu unutmamalısınız.

İzmir otobüs bileti fiyatları şehirden şehire farklılık göstermeketedir. En güncel fiyatlarımızı yukarıdaki tablodan görebilirsiniz. Bununla birlikte anlaşmalı firmalarımızdan 12 aya kadar taksit imkanı ile otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali

İzotaş olarak kısaltılan ve İzmir’in terminali olarak günde binlerce kişiyi ağırlayan terminal oldukça kapsamlı bir yapıya sahiptir. Türkiye’nin en büyük terminallerinden biri olan İzotaş, yüzlerce otobüsün uğrak adreslerindendir.

Şehirlerarası terminal olarak İzmir’e yolcu bırakacak her otobüsü İzotaş’ta görebilmek mümkündür. Bununla beraber terminalde şehir içine yolcu taşıyan küçük dolmuşlar ve özel taksiler de yer almaktadır. Dileyen, dolmuşlar aracılığıyla dileyen de taksilerle gitmek istediği adrese gidebilmektedir. Bununla beraber bir de otobüs firmalarının servisleri de sizleri beklemektedir.

İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali Nasıl?

Ucuz İzmir otobüs bileti alan ve İzmir’e seyahat eden kişiler son durak olarak terminalde inmektedirler. Şehirlerarası otobüs terminali son derece bakımlı ve bir o kadar da güzel dizayn edilmiştir. Belli bir düzen ve yönlendirme programı olduğu için istenildiği gibi dolaşılabilmekte ve herhangi bir yeri bulmak çok da zor olmamaktadır.

Tuvalet temizliği ve terminalin kendi bakımı son derece profesyoneldir. Bununla beraber kafeler, lokanta ve büfeler de ihtiyaçlarınızı karşılamak adına hizmetinize sunulmaktadır. İzmir ucuz otobüs bileti bulup gezmek isteyenler için İzotaş’ta başlamaktadır.

İzmir’de Gezilecek Yerler

İzmir ucuz otobüs bileti buldum ve gezinmek istiyorum diyenlerden biriyseniz bunun için ilk adresiniz Kemeraltı çarşısı olmalıdır. İzmir dendiğinde akla ilk olarak bu çarşı gelmektedir. Bununla beraber İzmir arkeoloji ve etnografya müzesi, meşhur İzmir saat kulesi meydanı da ziyaret edilebilecek adresler arasında kabul edilmektedir.

Tarihi ve coğrafi ziyaretlerde bulunmak isterseniz Agora, Kadifekale, Voukolos Kilisesi de sizleri beklemektedir. Bunların dışında İzmir Radyo ve Demokrasi Müzesi de ziyaretçiler tarafından sık sık uğranılan adresler arasında kabul edilmektedir.

Cumhuriyet Meydanı ve Pasaport İskelesi de İzmir dendiğinde akla gelen gezi adresleri arasında yer almaktadır.

İzmir Nesiyle Meşhur?

Her ne kadar güzel kızları ile meşhur bir şehir olsa da İzmir de meşhur olan başka adresler de muhakkak bulunmaktadır. Şehri ziyaret etmek istediğiniz zaman meşhur kordon boyunda muhakkak yürümelisiniz. Ayrıca tarihi asansör de tüm İzmir’i ayaklarınızın altında görebileceğiniz muazzam bir güzelliğe sahiptir. İzmir’de meşhur olan bu iki adresin yanı sıra yöresel lezzetleri de muhakkak denemiş olmanız gerekmektedir.

Şehirde tatlılardan hamur işlerine kadar birçok lezzetin sunulduğu, ülkenin dört bir yanında bilindiği dikkat çekmektedir.

İzmir’de Ne Yenir?

İzmir’e gittiğimde ne yiyebilirim sorusunu soranlara verilebilecek ilk cevap boyozdur. Sokaklardan pastanelere kadar birçok yerde satılan boyoz binlerce kişi tarafından severek tüketilmektedir.

Lezzetli bir atıştırmalık isterseniz İzmir’in kumrusunun da meşhur olduğunu unutmamalısınız. Ayrıca lokma, İzmir köftesi ve sura da en çok sevilen yiyecekler arasında yer almaktadır.

Süt ve süt ürünlerine ilgisi olan peynir seven kişiler muhakkak İzmir tulumunu denemelidir. Dünyanın pek çok noktasına ihracatı gerçekleştirilen bu peynir Türkiye’nin en meşhur peynirleri arasında yer almaktadır.

İzmir Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr