İzmir Otobüs Bileti

İzmir Otobüs Bileti

İzmir Otobüs Biletleri

Egenin incisi İzmir’e otobüs biletinizi online olarak satın almaya ne dersiniz? Evinizde, okulunuzdan, keyifle oturduğunuz kafeden bilgisayar ya da mobil cihazınız ile internete girerek, yalnızca iki adımda İzmir otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Neredennereye.com’da destinasyon bilgininizi ve İzmir’e gideceğiniz tarihi belirledikten sonra karşınıza tüm İzmir otobüs firmaları ve hareket saatleri çıkacaktır. İzmir otobüs firmalarından Kamil Koç, Metro en çok sefer düzenleyen şirketler olmak üzere Ulusoy, Varan, Pamukkale, Nilüfer, Kontur, Çayırağası, Kernek Turizm, Gürman, Dadaş Turizm, Söke Seyahat ve Topçam Seyahat güde en az bir kere İzmir otobüs seferi yapıyor.İzmir’e en çok gelinen destinasyonlar İstanbul, Ankara, Bursa, Bodrum ve Balıkesir’dir. O nedenle bu bölgelerde İzmir otobüs bileti daha kolay bulunmaktadır. İzmir uçak bileti alarak da bu güzel şehrimize ulaşabilirsiniz.

İzmir, sıklıkla ziyaret edilen ve turizmin göz bebeği olan bir şehir olduğu için, yılın her döneminde rahatlıkla İzmir otobüs bileti bulabilirsiniz. Aradığınız araç özelliklerini ve konforunu ön planda tutarak, dilerseniz en ucuz İzmir otobüs biletini de satın alabilirsiniz.

İzmir Otobüs Bileti Fiyatları

Otobüsten iner inmez İzmir Otogarı’na adım atacaksınız. Otogardan, Alsancak, Kemeraltı ya da Çeşme’ye rahatlıkla servis ve otobüs imkanı bulacaksınız.

Eğer İzmir'de bulunuyor iseniz de İzmir İstanbul otobüs bileti, İzmir Ankara otobüs bileti veya İzmir Bursa otobüs bileti alarak bu yerlere seyahat edebilirsiniz.

İzmir, Ege bölgesinin incisi aynı zamanda Türkiye'nin üçüncü büyük şehri.  Yerli ve yabancı pek çok ziyaretçinin zevkle uğradığı bu şehir İzmir Körfezi üzerine kurulmuş olup ülkenin sayılı doğal limanlarından biri olmasının neticesinde, farklı kültürlerden gelen binlerce insana ev sahipliği yapıyor ve içerisinde her yıl dünyanın farklı bölgelerinden katılımcıların bulunduğu bir fuar düzenleniyor. Özellikle antik dönemin en önemli şehir kentlerinden biri bu bu bölge. İzmir otobüs bileti satın alarak Türkiye'nin hemen hemen her yerinden rahatlıkla kara yolu aracılığı ile ulaşabileceğiniz bu şehirde, antik döneme ait pek çok kenti, kalıntıları görmeniz mümkün.

İzmir yalnızca Türkiye için değil aynı zamanda Ege bölgesi içinde oldukça önemli şehirlerden bir tanesi. Ege denizinde yer alan şehirler nüfusu bakımından incelendiğinde İzmir, Atina'dan sonra bölgenin en kalabalık ikinci şehri konumunda yer alıyor. İzmir’de hayatın genel itibari ile sakin aktığı söylenebilir hatta bu özelliği ile Türkiye'nin en mutlu şehirleri sıralamasında da bir hayli üst sıralarda yerini buluyor Ege'nin incisi. Ancak son yıllarda civardan aldığı göç ile birlikte şehrin kozmopolit yapısı bir hayli gelişmiş durumda. Bunun neticesinde şehrin gece yaşamı da her geçen gün artıyor. İzmir uçak bileti ya da İzmir otobüs bileti alarak bu şehri ziyaret etmek isteyenler için belirtmek gerekir ki yılın her dönemi İzmir'e bir yolculuk gerçekleştirmek için uygundur. Bu sakin ve huzurlu şehrimizde Akdeniz ikliminin tipik özellikleri görülüyor. Yazları sıcak ve kurak, kışları ise ılık ve yağmurlu. Bu nedenle hava koşullarında zorlanmadan seyahatinizi her mevsim için kolayca tamamlayabilirsiniz.

Online İzmir Otobüs Bileti

İzmir otobüs bileti satın alarak bu şehre gelenler için ilin en dikkat çekici yerlerinden biri elbette ki İzmir Limanı. Günümüzde palmiye ağaçları ile süslenmiş bu alanda gün batımını buradan izlemek ve sosyal medya hesaplarınız için harika fotoğraflar çıkarmanız oldukça olası. Şehrin tarihi incelendiğinde İzmir isminin nereden geldiği tam olarak bilinmiyor ancak isminin nereden geldiği tam olarak bilinmese de İzmir’in oldukça köklü bir geçmişe sahip olduğu ve tarihinde farklı medeniyetlere ev sahipliği bilinen bir gerçek. Bu medeniyetlerin etkisi altında bırakılan eserlerin bir çoğunu da günümüzde ziyaret edebiliyorsunuz.

İzmir’in tarihine bakıldığında en ihtişamlı dönemlerinden birini Roma medeniyetinin bu topraklarda hüküm sürdüğü yıllarda yaşamış olduğunu görebilirsiniz. Bugün yıl içerisinde yerli ve yabancı sayısız ziyaretçinin akınına uğrayan antik kenti ve tiyatrosu Roma döneminde inşa edilmiştir. Hem şehrin doğal güzelliği hem de konumunun ticaret için paha biçilemez bir noktada olmasından dolayı İzmir’in dönemin Roma İmparatorluğu tarafından oldukça değerli bulunmuştur. Roma'nın şehre kattığı yapılar, düzenlemeler ve geliştirdiği ticaret nedeni ile İzmir’in nüfusu Roma döneminde patlama yaşamış. Şehir aynı zamanda Türkiye'nin yakın siyasi tarihinde Milli mücadele yıllarında göstermiş olduğu direniş ve azim ile de dikkat çekiyor.

İzmir uçak ya da otobüs bileti satın alarak şehri ziyaret edenlerin seyahatlerini sonlandırmadan önce, “İzmir Saat Kulesi, Tarihi Kemeraltı Çarşısı, Kızlarağası Hanı, Tairhi Asansör, Konak Pier, Kadife Kale, Agora Ören yeri” gibi şehrin görülmesi gereken noktalarına gitmelerini tavsiye ederiz.

İzmir Otobüs Bileti
İzmir - 5 Günlük Hava Tahmini
21 Kas Çarşamba
orta şiddetli yağmur
15 °C
orta şiddetli yağmur
22 Kas Perşembe
orta şiddetli yağmur
15,1 °C
orta şiddetli yağmur
23 Kas Cuma
az bulutlu
12,1 °C
az bulutlu
24 Kas Cumartesi
açık
10,6 °C
açık
25 Kas Pazar
hafif yağmur
16,3 °C
hafif yağmur