Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
15 TL
Bilet Al
30 TL
Bilet Al

Balıkesir İzmir Otobüs Bileti

Balıkesir İzmir Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 15,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 172 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 2sa 50dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. Balıkesir İzmir arası giden otobüs firmaları ortalama 275 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Balıkesir İzmir otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Balıkesir İzmir güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Balıkesir İzmir seyahatinize başlamadan önce, Balıkesir ve İzmir hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Balıkesir ve İzmir şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Balıkesir İzmir Otobüs Biletleri

Balıkesir İzmir otobüs bileti mi aradınız? Balıkesir İzmir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Stadyum, çeşitli at ve araba yarışları ile gladyatör güreşlerinin yapıldığı yerdir. Vahşi hayvanlara esirler burada parçalattırılırdı. Bunlara ait özel bölümler vardı. Bu stadyumu imparator Neron miladi 68 tarihinde yaptırmıştı. 239 metre uzunluğunda yapılmıştır. Bundan sonra Koresos Kapısı kalıntıları görülmektedir.

Anadolu’nun en eski ve ana tanrıçası Sibel ve Kibel’dir. Önceleri buna Ana derlerdi. Efes’i ilk kurmuş olan Türk kavimleri Sibel için tapınak yapmışlardır. Sibel’i tasvir eden kabartmalar vardır. Payır Dağı’nda yapılmıştır.

Akropol, Stadyum civarında bulunan bir tepeciğin üzerinde kurulmuştur. Şehir Akrapol’ün yamaçlarında idi. Bu civarda, altıncı yüzyılda yapılmış (Sarhoşlar Hamamı) vardır. Yine burada (Meryem Kilisesi) bulunmaktadır. Burada toplanan ruhani meclis, hıristiyanlığın Teslis denilen üçlü esasını kabul edip ilan etmiştir. Meryem’in tanrı anası olduğu kabul edilmiştir.

Liman Caddesi’ne Arkadius da denilmektedir. Bu cadde 11 metre genişliğinde ve uzunluğu 530 metredir. Mermer kaplıdır. İki tarafında sütunlar sıralanmıştır. Altında kanalizasyon bulunmaktadır. Burada haykeller dizili idi. Geceleri ışıklandırılmakta idi. Bu caddeyi imparator Arkadius yaptırmıştır.

Diğer bir yol da Mermer Caddesi’dir. Uzun bir yoldur. Altında kanalizasyonları vardır ve iri mermerlerle döşelidir. Birçok yerlerinde çeşmeler, anıtlar, oturmak için mermer bloklar bulunmaktadır.

Celsus Kütüphanesi, Yukarı doğru uzanan caddenin başında bir kütüphane vardır. Bunu Asya Valisi Celsus adına oğlu Akolia 135 yılında yaptırmıştır. Önünde mermer bir salon vardır. Buraya dokuz mermer basamakla çıkılmaktadır. Önü sütun, heykeller ve kabartmalarla süslenmişti. Bir kitabesi vardır. İçinde kitap koyma yerleri vardır. Kitaplığın altında Celsus’un lahdi bulunmaktadır.
 
Güzel bir Ege kentinden bir diğerine keyifli bir otobüs yolculuğuna ne dersiniz? Balıkesir’den İzmir’e otobüsle kısa ve zevkli bir otobüs yolculuğu sonunda varabilirsiniz. İzmir’de Alsancak’ta gezintiye çıkabilir, Kordon’daki güzel balık restoranlarında lezzetli bir akşam yemeği yiyebilir, Konak Pier’de bir alışveriş merkezinin hem tarihi dokusunu koruyarak hem de hoş bir manzara sunarak nasıl var olduğuna şaşırabilirsiniz. 
İzmir’i ve İzmir’in güzel insanlarını tanımak için NeredenNereye.com’dan online olarak otobüs biletini alarak konforlu ve ekonomik otobüs yolculuğunun keyfine varın. Balıkesir-İzmir arasında otobüs seferleri düzenleyen firmaların bilgilerini listeleyebileceğiniz, size en uygun otobüs biletini veren firmadan kolayca otobüs biletinizi satın alabileceğiniz, seyahat boyunca alacağınız hizmetleri önceden öğrenebileceğiniz NeredenNereye.com iyi yolculuklar diler. 
Balıkesir İzmir otobüs bileti mi aradınız? Balıkesir İzmir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Balıkesir İzmir otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Isparta Petrol 15 TL
Metro Turizm 30 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Balıkesir Hakkında
Nüfus:
1,162,761
Yüzölçümü:
14.472,73 km²
Plaka:
10
Telefon kodu:
(266)
Otogar:
Balıkesir Otogarı
  İzmir Hakkında
Nüfus:
4,061,074
Yüzölçümü:
12.015,61 km²
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
İzmir Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.