Balıkesir Otobüs Bileti

Balıkesir Otobüs Bileti

Balıkesir Otobüs Biletleri

Balıkesir otobüs bileti mi aradınız? Balıkesir’e giden otobüs firmaları ile en ucuz bileti fiyatları sorgulama işlemini yap ve satın al!

NeredenNereye.com, Balıkesir otobüs bileti satın almak için en kolay yol. Otogarlara veya şubelere gitmenize gerek kalmadan bilgisayarınızın başında veya mobil cihazınızdan güvenle biletinizi satın alabilirsiniz. Sitemizde şehre sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarını bir arada görebilir ve sundukları fiyatlar arasında karşılaştırma yaparak seçiminizi tamamlayabilirsiniz. Balıkesir uçak bileti alımı için de sitemizi kullanabilirsiniz.

Balıkesir özellikle yazlık ilçeleri ile ön plana çıkan bir şehir. Ayvalık, Akçay, Erdek, Erdemit ve Burhaniyeyaz sezonunda yoğun turist çeken bölgeler. Şehirde geniş bir alanı kaplayan zeytinliklerden elde edilen zeytinyağı da şehrin simgeleri arasındadır. Altın sarısı zeytinyağını şehirde hemen her yerde bulabilirsiniz. Taş binaları ile ünlü Cunda Adası’nın tepesinden güneşin batışını izleyebilir ve mavi turlara katılarak eşsiz güzellikteki koyları gezebilirsiniz.

Balıkesir’e giden otobüs firmaları; Balıkesir Uludağ Turizm, Ulusoy Turizm, Metro, Mis Amasya, Varan Turizm, Süha Turizm, Isparta Petrol Turizm, Kent Turizm, Yeni Adana Seyahat, Ses Turizm, Best Van Turizm ve Lider Adana Seyahat’tir.

Şehir dünyanın oksijeni en bol havalarından birine sahip olan Kaz Dağları’na da ev sahipliği yapmaktadır. Bölge temiz hava bakımından Alp Dağları ile birlikte ilk sırada yer almaktadır. Bunun nedeni bölgede sürekli esen rüzgarlar ile birlikte oluşan hava sirkülasyonu olarak gösterilmektedir. Burada bulunan küçük işletmelerde konaklayarak doğa ile baş başa bir tatilin keyfini sürebilirsiniz. Aynı zamanda bu dağ sırası Çanakkale ve Balıkesir sınırını oluşturmaktadır. İndirimli otobüs bileti sahibi olmak ve kampanyalardan yararlanmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Otobüs bileti kampanyaları ve indirimlere dilediğiniz yerden ulaşmak için kullanabileceğiniz mobil uygulamamızı ise; AppStore ve Google PlayStore’dan ücretsiz olarak akıllı cihazlarınıza indirebilirsiniz. Şehre seyahat edebileceğiniz firmalar hakkında bilgi ve fikir edinmek isterseniz; biletlerini sitemizden alarak seyahat etmiş olan yolcuların yorum ve değerlendirmelerini okuyabilirsiniz. Seyahatinizi sonrası

seçtiğiniz firmanın hizmetleri ile ilgili puanlama yapabilir ve siz de kendi yorumunuzu paylaşabilirsiniz.

Ayvalık, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Erdek başta olmak üzere Gömeç, Gönen, Havran, İvrindi, Kepsut, Manyas, Marmara, Savaştepe, Sındırgı ve Susurluk ilçelerine sahip olan Balıkesir'e otobüs bileti alımı için doğru yerdesiniz!

Balıkesir Gezilecek Yerler

Ovaköy Anonim Türbe: Ovaköy'dedir. İçinde çok sade bir lahit vardır. Ne zaman yapıldığı ve kimin yaptırdığı bilinmiyor.

Babaköy: Bu köyde M.Ö. 3. bine tarihlenen Yortan mezarlık kültürü kalıntıları bulundu. Küp mezarlara, kimi kez tek, kimi kez de üst üste iki gömü yapılmıştır. Mezar hediyelerinin büyük çoğunluğunu keramikler oluşturur.

Hisarköy (Asarköy) Kaplıcası: İlçeye 18 km uzaklıkta yer alan kaplıcada kükürtlü ve çelikli 7 kaynak vardır. 27 oda ve 8 banyosu olan kaplıcadan içme ve çamur kürü yoluyla yararlanılmaktadır.

Dursunbey: İl alanının doğusunda, ilçe merkezi kent. Balıkesir-Kütahya demiryolu, 5 km güneyinden geçer. Eski adı Balat'tır. Orhan Gazi döneminde komutan olarak atanan Emir Dursun'dan dolayı bu adı aldı, Yerleşme, tarihi kalıntı bakımından zenginlik göstermez.

Yerleşme yakınındaki Faruk Şeker Ormanı’nda, yöre halkının ilgi gösterdiği bir dinlenme yeri vardır. İlçe çevresinde çok sayıda kaplıca bulunur. Başlıcaları; merkeze 15 km uzaklıkta yer alan ve sinirsel rahatsızlıklara iyi geldiği kabul edilen Kösemdede Kaplıcası; Yassıviran Köyünde bulunan ve iç hastalıklarıyla deri hastalıklarına karşı şifa verici olan Sarısu Kaplıcası; Merkez'e 1 km uzaklıkta yer alan ve hazmı kolaylaştırıcı etkileri bulunan Suçıktı (Acıcasu) Kaplıcasıdır. Kaplıca alanlarında ziyaretçilere yerel ölçeklerde hizmet verilmektedir. Balıkesir İzmir, Balıkesir İstanbul, Balıkesir Ankara, Balıkesir Bursa en çok sefer düzenlenen güzergahlardır.

İvrindi: İzmir karayolunun 33. km'sinden güneye ayrılan yol üzerinde yer alan ilçe merkezi kent. Eski bir yerleşim merkezi olan İvrindi’nin ilk halkı Mysialılar'dır. Karesioğulları Beyliği döneminde önemli bir merkez iken, giderek önemini yitirir.

İvrindi'de aynı adlı tepelerin kuzeyinde, Madra Deresi'ne egemen noktada yapılan kazılarda Frig kalıntıları bulundu.

Savaştepe: İl alanının güneyinde, Balıkesir-İzmir demiryolunun 54. km'sinde yer alan ilçe merkezi kent. Başlangıçta az eğimli bir tepe üzerine kurulmuş olan yerleşme, izleyen dönemlerde eteklere doğru yayıldı, ilk adı Giresun'du. Kurtuluş Savaşı'nda gösterdikleri yararlıklar nedeniyle bu ad verildi. Kentte, günümüze ulaşmış, anılmaya değer tarihsel yapı yoktur.

İlçenin 3 km doğusunda ve kentin ilk kuruluş yeri olan Halkapınar’da Savaştepe antik kenti vardır. Burada Roma dönem kalıntıları izlenebilir.

Gökçedere Kaplıcası; romatizma ve kadın hastalıklarına; Yıldız Köyü'nün 5 km kuzeyindeki Yıldız Kaplıcası ağrılı hastalıklara; Ömerköy'deki aynı adlı kaplıca ise deri ve ağrılı hastalıklara karşı şifa vericidir. Susurluk’a 20 km uzaklıkta yer alan ve radyoaktif özellikler gösteren Kepekler Kaplıcası ve Maden suyu uluslararası literatürde "moor" denilen yararlı çamuruyla ünlüdür. Romatizma, siyatik, sinir, çocuk felci ve kadın hastalıklarına karşı şifa vericidir. Sürekli yararlanmayı sağlayacak gerekli altyapı getirilmiş durumdadır. Yerleşme çevresindeki kaplıcalarda, ziyaretçilere ulusal ölçekte hizmet verilmektedir.

Ucuz Bilet Satış Sitesi: NeredenNereye.com – Balıkesir Otobüs Bileti!

Balıkesir Otobüs Bileti
Balıkesir - 5 Günlük Hava Tahmini
16 Oca Çarşamba
hafif kar yağışlı
-1,1 °C
hafif kar yağışlı
17 Oca Perşembe
açık
5,3 °C
açık
18 Oca Cuma
hafif yağmur
4,9 °C
hafif yağmur
19 Oca Cumartesi
hafif yağmur
9,1 °C
hafif yağmur
20 Oca Pazar
orta şiddetli yağmur
10,4 °C
orta şiddetli yağmur