Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
60 TL
Bilet Al
60 TL
Bilet Al
70 TL
Bilet Al
70 TL
Bilet Al
70 TL
Bilet Al
70 TL
Bilet Al
70 TL
Bilet Al
80 TL
Bilet Al
80 TL
Bilet Al

Balıkesir Ankara Otobüs Bileti

Balıkesir Ankara Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 60,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 533 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 7sa 42dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 9 firma sefer düzenlemektedir. Balıkesir Ankara arası giden otobüs firmaları ortalama 106 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Balıkesir Ankara bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Balıkesir Ankara bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Balıkesir Ankara otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Balıkesir Ankara Otobüs Biletleri

Balıkesir Ankara otobüs bileti mi aradınız? Balıkesir Ankara otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Midas’m Mezarı, Gordion’da en değerli görülebilecek olan anıt Midas’ın mezarıdır. Mezar, 50 metre yüksekliğinde bir piramidi andırmaktadır. Bu suni bir tepe, yani Tümülüstür. Eski insanların gizli mezarları kurganlardır. Bu mezarlar MÖ 750 – 500’e aittir. En büyüğü Midas’ın mezarıdır. Bu mezara açılmış bir tünelden girilmektedir. Yolun boyu 80 metredir. Bu yol insana hayret ve dehşet vermektedir. İçeri girilince ahşap bir mezar odası vardır. İri çam kütüklerinden yapılmıştır. Dikdörtgen plânlı ve üçgen çatılıdır. Buranın asıl kapısı Tümülüs’ün tepesidir. Ölü buradan konulmuştur. Mezarı taştan bir duvar desteklemektedir. Bu mezar, müze tarafından demir parmaklıkla çevrilmiş, sebebi de halk uğurlu diye çam kütüklerini koparıyormuş.

Midas 65 yaşında ölmüş ve bu mezara gömülmüştür. Ölü ağaçtan bir şedde uzatılmış, yanına hediyeler dizilmişti. Üç büyük kazan, çanak, tunç kaplar vesaire eşya konmuştur. Bu mezardan başka daha ilerde Prens mezarı ve daha birçok mezarlar vardır. Seksen tümülüs sıralanmıştır. Gordion’da güzel bir müze yapılmıştır.

Gordion şehri harabeleri Ankara’ya 80 kilometre uzaklıktadır. Burası Firikya’nın başkenti idi. Yanında Sakarya nehri akmaktadır. Gordion, MÖ 3500 yılında kurulmuştur. 30 metrelik bir toprak yığını altına girmiş olan bu şehir meydana çıkarılmıştır. Şehrin etrafında kalesi ve kapıları vardır. Kalıntılar temizlenince megoronlu evler, bir hamam, fırın yeri, ekmek yapma yeri, tapınaklar ortaya çıktı. Birçok duvar, kesme taşlı kısımlar görülmektedir. Firikyalılar Ankara ve Ege’ye kadar egemenliklerini uzatmışlardı.
 
Zeytin bahçelerinin korunaklı gölgesindeki güzel Balıkesir’den geçmişi Hititlere kadar inen başkent Ankara’ya otobüsle gitmek için biletinizi NeredenNereye.com’dan alın. Ankara’da Kuğulu Park, Beypazarı, Kızılay ve Çankaya’da keyifli bir gezinti, şık alışveriş merkezlerinde alışveriş keyfi ve elbette güzel Ankara yemekleri sizi bekliyor. 
Balıkesir-Ankara otobüs yolculuğu için plan yapıyorsanız hemen NeredenNereye.com’a gelerek online otobüs bileti almanın zaman kazandıran keyfini yaşayın. Ayrıca NeredenNereye.com sisteminin sizin için sunacağı otobüs firmalarının ayrıntılı bilgileri, sefer saatleri, otobüs bileti fiyatları, kampanyaları ve yolculuk için sundukları ek hizmetlerden sadece birkaç dakikada haberdar olun. 
Balıkesir Ankara otobüs bileti mi aradınız? Balıkesir Ankara otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Balıkesir Ankara otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Ses Turizm 60 TL
MALATYA BEYDAGI 60 TL
Mis Amasya 70 TL
Star Batman 70 TL
Esadaş 70 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Balıkesir Hakkında
Nüfus:
1,162,761
Yüzölçümü:
14.472,73 km²
Plaka:
10
Telefon kodu:
(266)
Otogar:
Balıkesir Otogarı
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.