Adana Ankara Otobüs Bileti

Adana Ankara Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 45,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 490 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 7sa 16dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 13 firma sefer düzenlemektedir. Adana Ankara arası giden otobüs firmaları ortalama 19 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Ben Turizm firmasıdır.

Adana Ankara bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Adana Ankara bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Adana Ankara otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Adana Ankara Otobüs Biletleri

Ankara’nın içine ve yöresine Oğuz Türkleri yerleşmişlerdi. 1299’da Osmanlı Devleti kuruldu. Fakat Ankara’da Ahiler’in hükümeti devam ediyordu. Bunun üzerine Orhan Gazi oğlu Süleyman Paşa’yı bir kuvvetle Ankara’ya gönderdi. Ahiler harpsiz bir şekilde Ankara’yı 1356 yılında teslim ettiler. Ayrıca Murad Hüdavendigar Ankara’ya bir kuvvetle geldi. Şehri Osmanlı mülküne kattı. Sultan Murad, Ahilere saygı gösterdi. Ankara kalesine Osmanlı askeri yerleştirildi. Ankara, Anadolu Beylerbeyliği merkezi yapıldı. Ankara’da meşhur bir olay daTimur’un Ankara kalesini kuşatmasıdır. Kaleyi Yakup Bey müdafaa etmiştir. Ancak 1402 de Yıldırım Beyazıt Çukurova’da yenildi. Kale de Timurleng’e geçti. Osmanlı İmparatorluğu’nun devamı müddetince Ankara, Orta Anadolu şehri olarak kaldı.

Milli Mücadele’de Ankara nam kazanan bir şehir oldu. Ankara’lılar savaştan gelen Mustafa Kemal Paşa’yı Seymen Alayı teşkil ederek yaya, atlı efelerle davul zurna çalarak büyük tezahüratla karşıladılar. Atatürk 27 Aralık 1919 da Ankara’ya geldi. Çankaya köşküne yerleşti. 23 Nisan 1920’de Büyük Millet Meclisi’ni açtı. Milli Mücadele kazanılınca Ankara 13 Ekim 1923’te Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin başkenti oldu, modern bir şehir haline getirildi.

Ahi Elvan Camii, Ahilerden kalma bir camidir. 1331 - 1369 yılları arasında yapılmıştır. Caminin minaresi ve minberi on beşinci yüzyılda yapılmıştır. Bu caminin oyma ve ahşap işleri pek güzeldir. Cami, Koyun Pazarı civarındadır. Duvarlarının alt kısmı taş, üst kısmı kerpiçtendir. Bir minarelidir. Çatısı 12 ahşap sütun üzerine kurulmuştur. Sütunlarında mermer Bizans başlıkları vardır. Minberi güzeldir. Camyi Ahi Elvan Mehmet Bey yaptırmıştır. Ahşap işlerini yapan Harputlu Beyazıt oğlu Mehmet’tir. Ahi Elvan’ın kızı Seher Hatun’un mezar taşı da müzededir.

Otobüs firmalarının Adana’dan Ankara’ya düzenledikleri seferlerin detaylarını sitemizden görebilir ve her zaman ucuz otobüs bileti listelemesi yapabilirsiniz. Sonuç ekranında güzergah bilgisi ile ilgili detayları ve araçlarda sunulan hizmetleri de görebilirsiniz. İki şehir arasındaki 480 km mesafe yaklaşık olarak 6 saatte tamamlanmaktadır. Yolculuğunuzu 2+1 oturma düzenine sahip otobüslerde de yapabilmeniz mümkün.

Ankara’da görülmesi gereken yerler? Ankara her ne kadar ülke yönetiminin merkezi olması dolayısıyla bürokrasi şehri olarak adalandırılsa da; şehirde bulunduğunuz sürede keyifli vakit geçirebileceğiniz bir çok seçenek bulunmakta. Şehre seyahat ettiğinizde Ankara’da bulunduğunuz sürede gezip görebileceğiniz yerleri şöyle sıralayabiliriz.

Türkiye’de farklı şehirlerde yapılan arkeolojik kazılardan elde edilmiş olan eserler Ankara’da bulunan Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde sergilenmektedir. Ayrı bölümlerde yer alan eserler İlk çağdan Osmanlı’ya kadar geniş bir zaman dilimini yansıtmaktadır. Ankara’da bulunurken Anıtkabir’i, Atakule’yi, Tuz Gölü’nü, Kızılcahamam Milli Parkını görmeden şehirden ayrılmamalısınız. Otobüs bileti sorgulama işleminizi neredennereye adresinde yaparak her zaman en uygun fiyatları görüntüleyebilirsiniz. Listelediğiniz seferler arasından seçiminizi yaparak biletinizi kolayca satın alabilirsiniz.

Gölbaşı; Ankara’lıların deniz özlemlerini giderdikleri bir yer. Özellikle yaz aylarında Mogan Gölü kıyısındaki plajlarda uzanan ve gölde yüzenleri sıklıkla görebilirsiniz. Bir mesire alanı olarak bu bölge yaz kış ziyaret edilebilmekte. Ankara’nın bunaltıcı yaz havasında şehirden kaçılacak en ideal yer. Çevrede bulunan restoran ve kafelerde Ankara lezzetlerini tadabileceğiniz gibi,kahvelerde de soluklanabilirsiniz. Gölde kayık gezileri de yapabilirsiniz. Ankara sakinleri için bir başka mesire ve piknik alanı ise; Çubuk Barajı. Baraj çevresindeki ormanlık alanda ağaçların altında serinlemek, ormanda yürüyüş yapmak ve lokantalarda yemek yemek mümkün. İçinde motorlarla da ulaşım sağlanan baraja; şehrin farklı noktalarından otobüslerle gidebilirsiniz. Baraj şehir merkezinden 12 km uzaklıkta bulunmaktadır.

En uygun otobüs bileti sahibi olarak şehre seyahat edebileceğiniz firmalar hakkında bilgi edinmek için; biletlerin  sitemizden alarak seyahat etmiş olan yolcuların değerlendirme ve yorumlarından da faydalanabilirsiniz. Siz de yolculuğunuz sonrasında aldığınız tüm hizmetler ile ilgili puanlama yapabilir ve yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Sitemizden yapabildiğiniz tüm işlemleri aynı şekilde mobil uygulamamız üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Bu güzergah dışında Ankara Karabük otobüs bileti alımınızı da sitemizden yapabilirsiniz.

Ankara’da ne yenir? Kömür ateşinde pişirilen ve kıyma kullanılmadan et parçaları ile hazırlanan Ankara döneri, Ankara Tavası, Ankara simidi, inceğiz çorbası, entekke böreği, efelek sarması ve bazlama kebabı.

Adana Ankara otobüs bileti mi aradınız? Adana Ankara otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Adana Ankara otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Villa Adana 58 TL
Ben Turizm 59 TL
Seç Turizm 60 TL
Cizre Nuh İtimat 60 TL
Özlem Adana 60 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.