Yolcu Sayısı
1

Ankara otobüs bileti

Ankara Otobüs Bileti

En popüler Ankara otobüs rotaları

Ankara otobüs bileti fiyatları, Ankara otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Ankara otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
KırıkkaleAnkara100 TL65
İstanbul (Anadolu)Ankara240 TL58
DudulluAnkara259 TL56
AvcılarAnkara220 TL44
BayrampaşaAnkara220 TL44

Ankara otogarı

  • Ankara(312) 207 10 00

Ankara otobüs biletleri

Ankara otobüs bileti satışının en yoğun olduğu şehirlerden biridir. Türkiye’nin en büyük şehirleri listesinde ilk sıralarda yer alan Ankara ulaşım konusunda yoğun bir akışa sahiptir. Ankara’ya seyahat etmesi gereken kişilerin, otobüs tercih etmek için birçok nedeni bulunmaktadır. Kolaylık, konfor, ekonomik olması Ankara otobüs bileti satışlarının her zaman fazla olması anlamına gelmektedir.

Türkiye’nin başkentine bu denli yoğun seyahat edilmesi yüzlerce seyahat firmasının çalışmasına neden olmaktadır. Bu bakımdan Türkiye genelinde hizmet veren pek çok otobüs firması, Ankara’ya muhakkak uğramaktadır. Şehirlerarası geçişler için çoğu zaman uğranılan güzergâhta yer almaktadır.

Ankara’ya Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin hemen her yerinden ulaşımın mümkün olduğu Ankara, sık seyahat edilen şehirlerdendir. Şehre gidebilmek için otobüs, tren ve de uçak yolculuklarının kullanıldığı bilinmektedir. Özellikle uzak olan şehirlerden uçak seyahatlerinin daha sık yapıldığı görülmektedir. Ne var ki uçak seyahatleri her zaman aynı şekilde uygun olmamaktadır. Çoğu zaman biletlerin çok pahalı olması nedeniyle otobüslerin tercih edildiği görülmektedir.

Ankara otobüs seferleri hem daha uygun hem de bir o kadar aktiftir. İstenildiği saatlerce otobüs bulabilmek çok da zor olmamaktadır. Bu bakımdan pek çok kişinin önceliği otobüs olmakta, Ankara otobüs seferleri kontrol edilmektedir.

Ankara Otobüs Firmaları

Türkiye’nin en yoğun otobüs seferi ağına sahip olan Ankara, yüzlerce otobüs firmasına ev sahipliği yapmaktadır. Şehirlerarası otobüs terminaline her gün yüzlerce otobüs girip çıkmaktadır. Bu firmalar hem yöresel olarak görev yapan hem de Türkiye genelinde hizmet veren firmalardır.

Ankara As Turizm, Anamur Turizm, Çanakkale Truva, Balıkesir Uludağ Turizm, Eray Turizm, İnan Turizm, İzmit Seyahat, Kastamonu Güven gibi birçok yöresel firmanın Ankara’ya seyahat düzenlediği görülmektedir. Bununla beraber Metro Turizm, Özkaymak, Kontur, Ses gibi Türkiye geneline yolcu taşıyan firmalar da Ankara’ya seyahat edilmesini sağlamaktadır.

Sinop Birlik, Öz Elbistan Seyahat, Van Gölü Turizm, Süha Turizm firmalarını da Ankara yolculuklarınızda tercih edebilirsiniz.

Ankara Otobüs Bileti Fiyatları

Ankara otobüs bileti fiyatları, yolculuk yapılacak şehre bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Her şehrin Ankara’ya uzaklığı aynı olmadığı için yolculuk öncesinde ücret değişken olabilmektedir.

İstanbul üzerinden Ankara’ya seyahat etmek isteyen kişiler, Ankara otobüs bileti fiyatlarına baktığında 75 TL civarında olduğunu görebilmektedirler. Bu fiyatın özellikle ucuz Ankara otobüs bileti araştırması yapıldığında 60 TL’ye kadar düştüğü görülmektedir.

Tercih ettiğiniz firmanın popülerliğine bağlı olarak değişkenlik gösteren fiyatlar sizin seçimlerinize bağlıdır. İstanbul yerine İzmir’den Ankara’ya gitmek isteyenler ise ortalama olarak 80 TL otobüs bileti ücreti ödemektedirler. Ucuz Ankara otobüs bileti arayanlar detaylı bir incelemenin ardından 60 TL gibi bir fiyata bilet bulabilmektedirler.

Genel fiyatlara göz gezdirildiğinde Ankara’ya gitmek için otobüs biletine en az 50 en fazla 90 TL gibi bir bütçe ayırmış olmanız gerekmektedir.

Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali (AŞTİ)

Ankara ucuz otobüs bileti bulmak için en kapsamlı terminale sahip şehirlerdendir. Türkiye’nin en büyük terminallerinden biri olan A.Ş.T.İ seyahat etmek isteyenlerin aradığı her şeyi bulabildiği bir noktadır.

Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde bulunan terminal, Mevlana Bulvarı’nda yer almaktadır. Oldukça büyük olan bu adrese gün içinde yüzlerce otobüs firması giriş yapmaktadır. Üst katlarda yer alan otobüs peronlarından yolcular inip binmektedir. Terminal çok büyük olduğu için yönlendirme tabelalarına bakmak büyük bir avantajdır.

Yolculuğu sona eren ve Ankara’ya gelen kişiler en alt katta yer alan otobüs servislerine gidiş yaparak kendi varacakları adrese ulaşabilmektedirler. Firma servislerinin yanı sıra şehir içi dolmuşları da bu noktadan hizmet vermeye devam etmektedir.

Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali Nasıl?

Ankara ucuz otobüs bileti bulan ve seyahat eden kişiler için doğru adreslerden biridir. Şehirde kısa bir tur atmadan önce terminalini tanımak, nerede ne bulunduğunu bilmek önemlidir.

Türkiye’nin birçok otobüs terminalinin aksine Ankara’da bulunan terminalde tuvalet ve mekân temizliği oldukça profesyoneldir. Bu konuda hassasiyeti olan kişiler için lavabo kullanımı oldukça uygundur. Ayrıca terminal içerisinde onlarca büfe ve lokanta yer almaktadır. Dilediğiniz zaman karnınızı doyurabilme şansınız bulunmaktadır. Kafe konusunda da zengin olan terminal, kısa ya da uzun süreli beklemeleriniz için ideal hizmet vermektedir.

Ankara’da Görülecek Yerler?

Ankara’da gezilmesi görülmesi gereken yer dendiğinde akla ilk olarak Anıtkabir gelmektedir. Anıtkabir dışında Anadolu Medeniyetleri, Rahmi Koç Müzesi ve Hacı Bayram Camisi de en çok ziyaretçi ağırlayan adresler arasında yer almaktadır.

Ankara’da tarihi eser görmek isterseniz Ankara Kalesi’ni, Ankara Palas’ı ve de Mehmet Akif Ersoy’un evini ziyaret edebilirsiniz. Bununla beraber tarihi Pirinç Han’ı da ziyaret edilebilecek tarihi adresler arasında yer almaktadır.

Aslanhane Cami, Hacı Ayvaz Cami ve Maltepe Camisi de Ankara’nın görülmeye değer kültürel eserleri arasında kabul edilmektedir.

Ankara Neyi İle Meşhur?

Türkiye’nin en meşhur şehirlerinden biri olan ve 4 mevsim turist ağırlayan Ankara; kedisi, tavşanı ve keçisi ile tanınmaktadır. Bununla beraber kültürel değerleri ve eşsiz yemekleriyle de Ankara hakkında geleneksel fikirleri görebilmek mümkündür.

Ankara’nın; kale içi evleri, Roma hamamı, Beypazarı evleri, Atatürk Orman Çiftliği ile tanındığını söylemek mümkündür. Şehri gezinmek istediğiniz zaman bu adreslere muhakkak göz atmanız önerilmektedir.

Ankara’da Ne Yemeli?

Ankara’ya gelen ve gelmişken meşhur yemeklerinden tatmak isteyen kişiler, papara ve tiritli köfteyi muhakkak denemelidir. İki lezzet de Türkiye’nin dört bir yanında bilinmektedir. Bununla beraber şehre geldiğiniz zaman altüst böreği, mucirim köftesi ve mıhlama da tatmanız önerilmektedir. Profesyonel ve lezzetli yapan bir adreste yediğinizde Ankara’nın bu lezzetleri sizi çok şaşırtacaktır.

Omaç, efelek dolması ve carcıran da Ankara’nın diğer meşhur yemekleri arasında kabul edilmektedir.

Ankara Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr