Ankara Otobüs Bileti

Ankara Otobüs Bileti

Ankara Otobüs Biletleri

Ankara, Türkiye’nin başkenti ve aynı zamanda ikinci büyük şehridir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara bağlı bulunduğu coğrafi bölgenin iklim özelliklerini yansıtır. Şehirde yazları sıcak ve kurak, kışları sert soğuk ve yağışlı karasal iklim hakimdir. Ankara cumhuriyet dönemi ile birlikte gelişim göstermeye başlamıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasını sağlayan milli mücadelenin yönetim merkezi olması nedeni ile ülkenin yakın tarihinin en önemli kentidir.

Ankara bir siyaset, bürokrasi ve biraz da öğrenci kentidir. Ankara içi ve dışı ulaşım ise oldukça gelişmiştir. Ülkenin hemen hemen tüm şehirlerinden çeşitli otobüs firmalarının Ankara’ya doğrudan seferleri bulunmaktadır. En uygun Ankara otobüs bileti için NeredenNereye.com’u ziyaret edebilir,  ucuz bilet sorgulama sistemini kullanarak online satın alabilirsiniz.

Ankara Otobüs Bileti Fiyatları ve Seferleri

Türkiye’nin başkenti ve devletin merkezi Ankara'ya yolculuk edecekseniz en ucuz Ankara otobüs biletini NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Ankara, bulunduğu merkezi konumu ve devlet kurumlarının önemi nedeniyle, uçak yada otobüs yolculuklarında çok fazla talep edilen biri...

Ankara’da toplam 12 vakıf, 6 devlet olmak üzere toplam 18 üniversite bulunuyor. Tam anlamıyla bir öğrenci şehri. Bu sebeple, özellikle okul kayıt ve bitiş dönemlerinde ciddi yoğunluk yaşandığını bilmelisiniz. Bu dönemlerde Metro, Ulusoy, Kamil Koç gibi firmaları sefer sayılarını artırırken, Varan, Pamukkale Turizm, Nilüfer, Truva, Kontur, Özkaymak ve Zafer gibi firmaları da yolculuğunuz için alternatif sunuyor. En çok Eskişehir, İstanbul ve Samsun illerinden yolculuk yapılıyor Ankara’ya. Ankara’ya gelenlerin rotası ise öncelikle Anıtkabir, Türkiye Büyük Millet Meclisi oluyor. 18 üniversiteye ev sahipliği yapması sebebiyle, Türkiye’nin her bölgesinden şehre birçok otobüs firması tarafından sefer düzenleniyor.

Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı başta olmak üzere Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar ve Yenimahalle ilçelerine sahip olan Ankara’da bu ilçeler için de otobüs bileti bulabilirsiniz.

Hesaplı fiyatlara otobüs bileti bulabileceğiniz Neredennereye.com’da anlık güncellenen bilet sistemimiz sayesinde saat kaç olursa olsun dilediğiniz an internet üzerinden online bilet satın alabilirsiniz. Seçtiğiniz firma ile şehir yolculuğunuz sonunda otogara ayak basacaksınız. Türkiye’nin en büyük otogarlarından biri olan Otogar, metro, firma servisleri ve belediye sayesinde gitmek istediğiniz semte kolaylıkla ulaşmanıza yardımcı oluyor.

Ankara’da Gezilecek Yerler

Ankara Otobüs bileti alarak bu şehre geldiğinizde cumhuriyet tarihinin bu en önemli şehrinde gezilip görülecek birçok yer olduğunu farkedeceksiniz. Ankara ziyaretiniz sırasında, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarı olan Anıtkabir’i ziyaret ile turunuza başlayabilirsiniz. Yıl içerisinde şehrin en çok ziyaretçi alan noktalarından biri olan Anıtkabir’in yapımından biraz bahsetmek gerekirse; Anıtkabir, anıt mezarının yapılması için uluslararası bir yarışma düzenlenmiştir. Düzenlenen yarışma sonucunda iki Türk mimar olan Orhan Arda ve Emin Onat’ın tasarımları yarışmanın kazananı olmuştur.

Ankara’ya geldiğinizde şehir içinde de toplu taşımalar ile Ankara’da dolaşmanız oldukça kolay olacaktır. Ankara’da gezilecek yerlerden bir tanesi de Atatürk Evi Müzesi’dir. Atatürk’ü daha yakından tanımak isteyenlerin Ankara içerisinde mutlaka gitmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Atatürk’ün Selanik’te yaşamış olduğu ev baz alınarak bir tasarım izlenmiştir. Selanik’te bulunan evde olan, oturma odası, yatak odası, misafir odası gibi mimari unsurlar burada da birebir alınmıştır.

Ankara’ya geldiğinizde gezip görebileceğiniz bir diğer önemli nokta ise Eski Meclis Binası’dır (Kurtuluş Savaşı Müzesi). Ulus’ta yer alan bu tarihi yapı, Ankada taşı kullanılarak inşa edilmiştir. Bu meclis binası döneminde Cumhuriyet Halk Fırkasının merkezi olmuştur. Tarihi boyunca ülkemiz için gerçekten çok büyük önem taşıyan tarihi ve siyasi olaylara tanıklık etmiştir. Bu olaylar arasında, “İlk anayasanın kabulü, İstiklal Marşı’nın kabulü, Salnatın kaldırılması” gibi olaylar yer almaktadır.

En uygun Ankara otobüs biletlerini bulmak için NeredenNereye.com üzerinden ucuz otobüs bileti sorgulama sistemini kullanabilirsiniz.

Ankara Otobüs Bileti
Ankara - 5 Günlük Hava Tahmini
20 Eki Cumartesi
hafif yağmur
18 °C
hafif yağmur
21 Eki Pazar
orta şiddetli yağmur
12 °C
orta şiddetli yağmur
22 Eki Pazartesi
hafif yağmur
11,1 °C
hafif yağmur
23 Eki Salı
hafif yağmur
12,2 °C
hafif yağmur
24 Eki Çarşamba
orta şiddetli yağmur
15,4 °C
orta şiddetli yağmur