Eskişehir Ankara Otobüs Bileti

Eskişehir Ankara Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 23,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 233 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 2sa 58dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 17 firma sefer düzenlemektedir. Eskişehir Ankara arası giden otobüs firmaları ortalama 158 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Eskişehir Ankara otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Eskişehir Ankara güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Eskişehir Ankara seyahatinize başlamadan önce, Eskişehir ve Ankara hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Eskişehir ve Ankara şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Eskişehir Ankara Otobüs Biletleri

Eskişehir Ankara otobüs bileti mi aradınız? Eskişehir Ankara otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Ankara şehri; Hitit ve Firiklerden sonra Lidyalıların, Kimerlerin, Perslerin, Büyük İskender’in ve Galatların eline geçmiştir. Sonunda Romalılar ve Bizanslılar bu şehre hakim olmuşlardı. Daha sonra Araplar, Selçuklular, İlhaniler, Ahiler ve Osmanlıların egemenliğine girmiştir. Bütün Anadolu’yu fethe karar veren Büyük İskender, Gordiyum’u aldıktan sonra Ankara’yı da eline geçirdi. Büyük İskender’den sonra Ankara’yı Galatlar zaptettiler. Galatlar Anadoluya, MÖ 278 tarihinde üç kabile olarak gelmişlerdir. Ankara’da Galatya devletini kurdular. Galatların Türk olduğunu söyleyenler vardır. Romalılar, Galatları yenerek Ankara’ya hakim oldular. Sonra Roma egemenliği altına girdiler.

Roma İmparatoru Ogüst Galatya’yı kendi topraklarına kattı. Ankara bu zamanda imar edildi. Ogüst bu şehirle ilgilendiğinden dolayı onun adına bir tapınak yaptırdılar. Ankara en parlak devrini MÖ 25 yılında yaşamıştır. Bu zaman Ankara’ya (Sebast) adını verdiler. Neron zamanında Metrapol unvanını verdiler. Batı Roma yıkılınca Ankara Doğu Romaya, Bizanslılara geçti. Fakat Bizanslılar Ankara’ya hakim olamadılar. Durmadan Arapların hücumlarına uğradı. Ankara dini ve ticari bir yer oldu. Araplar durmadan akınlarda bulunuyorlar, Ankara yöresinde kanlı savaşlar oluyordu. Battal Gazi’nin babası Hüseyin Gazi Romalılarla yaptığı savaşta şehit düştü. Mezarı Hüseyin Gazi dağındadır. Ankara kalesi zaptedilemiyordu. Bundan sonra Battal Gazi babasının intikamını almak için birçok savaşta bulunmuştur.
 
Eskişehir’den Ankara’ya kısa ama keyifli bir otobüs yolculuğu sonunda varabilirsiniz. Parkları, meydanları, Porsuk Çayı’ndaki gondol sefası ve hatta yapay plajı ile Eskişehir’i geride bırakıp ülkemizin düzenli metropolü Ankara’ya vardığınızda sizi gezilecek yerler, tadılacak yemekler ve ziyaretinizden mutlu olacak yakınlarınız bekliyor olacak.
Eskişehir’den Ankara’ya hareket eden otobüs firmalarının sefer bilgilerini öğrenerek ve sizin için en konforlu otobüs seyahatini en uygun fiyatlı otobüs biletiyle satın almak istiyorsanız NeredenNereye.com’un size sunduğu online otobüs bileti satın alma sistemini incelemesiniz. NeredenNereye.com’dan otobüs bileti satın alırken hem ekonomik hem de konforlu bir otobüs seyahati satın almış olmanın verdiği keyfi yaşayın.
Eskişehir Ankara otobüs bileti mi aradınız? Eskişehir Ankara otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Eskişehir Ankara otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
MALATYA BEYDAGI 23 TL
Erzincan Başak 25 TL
Iğdırlı Turizm 25 TL
Star Diyarbakır 25 TL
Şanlıurfa Astor Turizm 25 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Eskişehir Hakkında
Nüfus:
799,724
Yüzölçümü:
13.902,03 km²
Plaka:
26
Telefon kodu:
(222)
Otogar:
Eskişehir Otogarı
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.