İzmir Ankara Otobüs Bileti

İzmir Ankara Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 35,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 585 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 7sa 34dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 20 firma sefer düzenlemektedir. İzmir Ankara arası giden otobüs firmaları ortalama 64 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

İzmir Ankara bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İzmir Ankara bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. İzmir Ankara otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

İzmir Ankara Otobüs Biletleri

Orta Anadolu da tarihi anıtlar hazinesidir. Bilhassa Hitit, Firik, Selçuk ve Osmanlı eserleriyle doludur. Ege ve Akdeniz anıtlarından ayrı bir karakter taşımaktadır. Orta Anadolu’nun tam merkezinde Ankara bulunmaktadır. Ankara, Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti, modern Türkiye’nin canlı timsalidir.

Ankara’nın tarihi prehistorik devirlere kadar çıkmaktadır. Yontma taş devrine ait bir el baltası bulunmuştur. Ayrıca Cilalı Taş ve Bronz devri eserleri de bulunmuştur. Orta Anadolu’da ilk medeniyeti kuran Hititler Ankara’ya da hakim idiler.

Ankara şehrinin ilk kurucuları Hititler’dir. Ankara Hititler zamanında önemli bir şehir idi. Kale, Hititler’in askeri garnizonu idi. Hititler’den sonra Ankara’ya Firikler yerleşmişlerdir. Firikler’e göre Ankara’yı Firikya Kralı Gordiyos’un oğlu Midas kurmuştur. Ankara yöresinde Firikler’e ait pek çok eser çıkmıştır.

Ankara şehrinin pek çok adı vardır (Aneyra, Anküra, An- gora, Angur, Engürü). Bu adın eski Anadolu kavimlerinden kaldığı da söylenmektedir. Bu adı Baykal gölüne dökülen Angora Irmağı’ndan aldığı düşünülmektedir. Yunanca Ankyra kelimesi Çapa anlamına gelmektedir. Ankara’ya yerleşen Galatlar, Mısırlıları yenmişlerdir. Zafer alameti olarak da gemilerinden bir çapayı Ankara kalesine asmışlardı. Bu sebeple bu şehre Ankıra adı verilmiştir. Bu çapayı Romalılar da şehrin arması olarak kullanmışlardır.
Ankara otobüs bileti aramanızı sitemiz üzerinden yaparak satın alma işleminizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

İki şehir arasında yolculuklar yaklaşık olarak 9 saat sürmekte ve bu süreye yolculuk esnasında verilen molalar dahil. Ankara ve İzmir arasındaki 650 km’lik güzergah üzerinde Manisa ve Uşak şehirleri bulunmaktadır. Çıktığınız seyahatte kullanılan otobüsler yolculukların rahat geçmesi için geniş diz mesafesine sahip koltuklarla donatılmıştır. 2+2 ve 2+1 oturma düzenine sahip olan otobüslerde; koltuk arkalıklarında kişisel ekranlardan eğlenceli vakit geçirmeniz sağlandığı gibi ücretsiz wi-fi bağlantısı da sunulmaktadır. Seyahate çıkacağınız seferde yararlanabileceğiniz hizmetleri arama sonuç ekranında görebilirsiniz. Bu ekranda şehre sefer düzenleyen tüm firmaları ve fiyatları da görüntülersiniz.

Başkent Ankara ülkenin en kalabalık şehirlerinden biri ve devlet yönetiminin merkezi. Köklü tarihi ve kültürü ile de görülmesi gereken şehirler arasında. En uygun otobüs bileti ile seyahat ettiğiniz Ankara’da gezip ziyaret edebileceğiniz yerleri şöyle sıralayabiliriz.

Ankara denince akla ilk gelen yer şüphesiz Mustafa Kemal Atatürk’ün mezarının bulunduğu Anıtkabir. Rasattepe diğer adıyla Anıttepe olarak bilinen yerde bulunan anıt mezara Aslanlı Yoldan yürüyerek ulaşıyorsunuz. Yapı etrafında bulunan kulelerde Atatürk ve Kurtuluş Savaşı için düzenlenen müzeleri ziyaret edebilirsiniz. Buradan çıktıktan sonra Anıtkabir’e yakın bir mesafede bulunan  ve şehrin simgelerinden biri olan Kocatepe Camisini de görebilirsiniz. Ankara’nın merkezi olarak kabul edilebilecek yer Ulus Meydanıdır. Çevresinde bulunan çarşı, yeme içme mekanları, müze ve sanat merkezleri ile Ankara’da en yoğun olan yerlerden birisidir.

Mobil uygulamamızı ücretsiz olarak AppStore veya Google PlayStore üzerinden akıllı cihazlarınıza indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Böylece dilediğiniz an tüm bilet işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. İndirimli otobüs bileti ve kampanyalardan haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı da takip edebilirsiniz.

Ankara Kalesi hakkında kesin bilgiler elde edilememiş olsa da Hititlerden kalma bir eser olduğu tahmin edilmektedir. Şehre hakim bir tepe üzerinde yükselen kaleye tarihi merdivenleri tırmanarak çıkabiliyorsunuz. Kaleden Ankara manzarasını izlemek ayrı bir zevk. Kale çevresinde bulunan hediyelik eşya stantlarından Ankara’ya özgü eşyaları hoş bir hatıra olarak satın alabilirsiniz. Bu rota dışında sitemiz üzerinden Ankara İstanbul otobüs bileti ve Ankara İzmir otobüs bileti de satın alabilirsiniz!

İzmir Ankara otobüs bileti mi aradınız? İzmir Ankara otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İzmir Ankara otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Lüks Erzincan 44 TL
Niksarkale Turizm 50 TL
Mis Amasya 50 TL
Ağrı Kösedağı Turizm 55 TL
Ses Turizm 60 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İzmir Hakkında
Nüfus:
4,061,074
Yüzölçümü:
12.015,61 km²
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
İzmir Otogarı
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.

"Erzurum farkı!" Misafir
İzmir Ankara yolculuklarımda Dadaş Turizm'i kullanıyorum. Tüm Erzurumlulara da yerel firmamızı kullanmalarını öneriyorum.