İzmir Ankara Otobüs Bileti

İzmir Ankara Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 80,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 585 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 8sa 39dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 20 firma sefer düzenlemektedir. İzmir Ankara arası giden otobüs firmaları ortalama 5 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

İzmir Ankara otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. İzmir Ankara güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! İzmir Ankara seyahatinize başlamadan önce, İzmir ve Ankara hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

İzmir ve Ankara şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

İzmir Ankara Otobüs Biletleri

İzmir - Ankara Otobüs Bileti
İzmir, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan ve İzmir Körfezi çevresinde kurulan bir şehridir. İzmir, tartışmasız Ege Bölgesi’nin en önemli kentlerinden biri aynı zamanda ülkenin en kalabalık şehirlerinden bir tanesidir. Türkiye’nin hemen hemen her noktasından İzmir otobüs bileti satın alarak şehre karayolu üzerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz İzmir Otogarı üzerinde son bulacaktır. Otogar içerisinden hareket eden minübüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Anadolu Yarımadası’nın batısında, Ege Bölgesi’nin ortasında konumlanmış İzmir tarihi boyunca farklı devletler için önemli bir liman kenti olarak anılmıştır. Özellikle antik dönem içerisinde önemli bir şehir devleti olması nedeni ile bugün İzmir sınırları içinde çok sayıda antik kent görmek mümkündür. Yüzölçümü olarak ülkenin yirmi üçüncü büyük şehri olsa da nüfus ve gelişmişlik bakımından İstanbul ve Ankara’dan sonra üçüncü sırada yer almaktadır. Şehrin sahip olduğu en önemli özelliklerden biri olan İzmir Limanı, ülkenin yedinci büyük limanıdır. Renkli gece hayatı, eşsiz doğal güzellikleri, binlerce yıl öncesine yolculuk yapabileceğiniz antik kentleri ile İzmir, yıl içerisinde hem yurt içinden hem de yurt dışından oldukça fazla ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasında İzmir otobüs bileti satın alarak İzmir Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Kozak Yaylası, Efes Antik Kenti, Efes Meryem Ana Kilisesi, Selçuk Kalesi, İsa Bey Camii, İzmir Agora, Homeros Vadisi, İzmir Saat Kulesi” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
İzmir - Ankara otobüs bileti satın alarak ulaşım sağladığınız Ankara’da yolculuğunuz Ankara (AŞTI) Otogarı üzerinde son bulacaktır. AŞTI içerisinden hareket eden minübüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve aynı zamanda başkenti olan şehirdir. Cumhuriyetin ilanından önce de Anadolu’nun kadim topraklarından biri olarak kabul edilen Ankara çok sayıda farklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Cumhuriyetin ilanı ve başkent olması ile birlikte sürekli gelişim gösteren şehir nüfusunu katlamış ve bugün modern bir çizgiye taşınmıştır. Günümüz Ankara’sında dikkat çekici modern yapıların yanı sıra geçmişinden kalan tarihi ve kültürel değerleri de bir arada görebilirsiniz. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Ankara otobüs bileti satın alarak Ankara (AŞTI) otogarına giriş yaptığınızda, “Anıtkabir, Harikalar Diyarı Parkı, Beypazarı Yaşayan Müze, Malıköy Tren İstasyonu Müzesi, Mogan Gölü, Kırmızı Ebe Türbesi, Suluhan Cami” gibi şehrin gezilecek noktalarını görebilirsiniz.
İzmir - Ankara otobüs bileti fiyatları, “70 - 100 TL” aralığında değişiklik göstermektedir. Bu güzergah üzerinde, “Ses Turizm, Balıkesir Uludağ Turizm, İnci Turizm, Ulusoy Seyahat, Şanal Kırşehir Turizm, Yeni As Bafra Turizm” gibi firmaların en uygun İzmir - Ankara otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

Rota Hakkında Sık Sorulan Sorular

İzmir - Ankara Arası Otobüs ile Kaç Saat?

İzmir Ankara arası otobüs yolculuğu ortalama 7 saat 34 dakika sürmektedir.

İzmir - Ankara Arası Kaç Km?

İzmir Ankara arası karayolu ile 585 km'dir

İzmir - Ankara Otobüs Bileti Fiyatı Ne kadar?

İzmir Ankara arasında günlük ortalama 13 firma sefer düzenlemektedir. İzmir Ankara otobüs bileti fiyatı en ucuz 60₺'dir.

İzmir Ankara otobüs bileti mi aradınız? İzmir Ankara otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İzmir Ankara otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Lüks Erzincan 44 TL
Niksarkale Turizm 50 TL
Mis Amasya 50 TL
Ağrı Kösedağı Turizm 55 TL
Ali Osman Ulusoy 60 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İzmir Hakkında
Nüfus:
4,061,074
Yüzölçümü:
12.015,61 km²
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
İzmir Otogarı
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.

"Erzurum farkı!" Misafir
İzmir Ankara yolculuklarımda Dadaş Turizm'i kullanıyorum. Tüm Erzurumlulara da yerel firmamızı kullanmalarını öneriyorum.