Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Ankara İzmir Otobüs Bileti

Ankara İzmir Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 50,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 585 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 7sa 57dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Ankara İzmir arası giden otobüs firmaları ortalama 54 sefer düzenlenmektedir.

Ankara İzmir otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Ankara İzmir güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Ankara İzmir seyahatinize başlamadan önce, Ankara ve İzmir hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Ankara ve İzmir şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Ankara İzmir Otobüs Biletleri

Ankara - İzmir Otobüs Bileti
Ankara, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir şehri aynı zamanda başkantidir. Yapılan son araştırmalara göre şehir nüfus yoğunluğu olarak ülkenin en kalabalık ikinci şehridir. Türkiye’nin hemen hemen her noktasından Ankara otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden şehre kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz Ankara (AŞTI) Otogarı üzerinde son bulur. Otogar içerisinden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz.
Ankara, coğrafi konum olarak Türkiye’nin merkezine oldukça yakın bir noktada yer alır ve “Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Konya, Eskişehir” gibi iller ile komşuluk içerisinde yer almaktadır. 13 Ekim 1923 tarihinde başkent olarak kabaul edilmesinden sonra Ankara sürekli olarak gelişim göstermiş ve bu nedenle çevresinden göç almaya başlamıştır. Anadolu’nun pek çok kentinde olduğu Ankara’da zengin tarihi geçmişi boyunca “Hititler, Frigyalılar, Lidyalılar, Persler, Galatlar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Osmanlılar” gibi medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bugün Ankara, modern bir şehir görünümü çizerken aynı zamanda geçmişinden kalan izleri yansıtır.  Türkiye’nin herhangi bir noktasından Ankara otobüs bileti satın alarak Ankara (AŞTI) otogarına giriş yaptığınızda, “Anıtkabir, Harikalar Diyarı Parkı, Beypazarı Yaşayan Müze, Malıköy Tren İstasyonu Müzesi, Mogan Gölü, Kırmızı Ebe Türbesi, Suluhan Cami” gibi şehrin gezilecek noktalarını görebilirsiniz.
Ankara - İzmir otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlayabileceğiniz İzmir’de yolculuğunuz şehir otogarı üzerinde son bulacaktır. Otogar içerisinden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. İzmir, Türkiye’nin Anadolu Yakasının batısında,  Ege Bölgesi’nin ortasında yer alan ve İzmir Körfezi çevresine konumlanmış olan şehirdir. İzmir, batısında Ege Adaları ve Ege Denizi, güneyinde Aydın, kuzeyinde Balıkesir, doğusunda Manisa ile komşuluk içerisinde bulunmaktadır. Coğrafi konumu ve gelişmişlik endeksi itibari ile Ege Bölgesi’nin önemli geçiş noktalarından bir tanesidir. İzmir, günümüz Türkiye’sinin önemli şehirlerinden biri olmasının yanı sıra antik dönemlerinde en önemli şehirleri arasındadır. Bugün şehir içerisinde antik dönemden kalan pek çok eseri bir arada görebilmeniz mümkündür. Ankara - İzmir otobüs bileti satın alarak İzmir Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Kozak Yaylası, Efes Antik Kenti, Efes Meryem Ana Kilisesi, Selçuk Kalesi, İsa Bey Camii, İzmir Agora, Homeros Vadisi, İzmir Saat Kulesi” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Ankara - İzmir otobüs bileti fiyatları, “75 -115 TL” aralığında değişiklik göstermektedir. Bu güzergah üzerinde, “Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Ulusoy Seyahat,  Yeni As Bafra Turizm, Esadaş, Dadaş Turizm, İnci Turizm, Yeni Barış Turizm, Alaşehir Sarıkız Turizm, Ses Turizm, Lüks Erzincan Seyahat, Balıkesir Uludağ” gibi firmaların en uygun Ankara - İzmir otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

Rota Hakkında Sık Sorulan Sorular

Ankara - İzmir Arası Otobüs ile Kaç Saat?

Ankara - İzmir arası otobüs yolculuğu ortalama 8 saat sürmektedir.

Ankara - İzmir Arası Kaç Km?

Ankara - İzmir arası karayolu ile 585 km'dir.

Ankara - İzmir Otobüs Bileti Fiyatı Ne kadar?

Ankara - İzmir arasında günlük ortalama 14 firma sefer düzenlemektedir. Ankara - İzmir otobüs bileti fiyatı en ucuz 50₺'dir.

  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
  İzmir Hakkında
Nüfus:
4,061,074
Yüzölçümü:
12.015,61 km²
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
İzmir Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.

"Ulusoy'dan çok memnunum." Misafir
Fiyatları her ne kadar yüksek olsa da Ulusoy turizm'den çok memnunum, tavsiye ederim.