İzmir Adana Otobüs Bileti

İzmir Adana Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 80,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 896 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 14sa 15dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 21 firma sefer düzenlemektedir. İzmir Adana arası giden otobüs firmaları ortalama 15 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Özkaymak Turizm firmasıdır.

İzmir Adana bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İzmir Adana bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. İzmir Adana otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

İzmir Adana Otobüs Biletleri

İzmir Adana otobüs bileti mi aradınız? İzmir Adana otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Bahçe, Adana il merkezinin kuzeydoğusunda yer alan ilçe merkezi kenttir. Adana-Osmaniye’den gelip doğuya giden karayolu ilçeden geçer. Yerleşmenin ekonomisi tarıma dayanır. MÖ 1000'lerde Karkamısh'a bağlı bir kale yıkıntısı üstünde kuruldu. Ticaret yolu üzerinde bulunduğu için Pers ve Roma dönemlerinde gelişti. İslam egemenliği, Harun Reşit döneminde (786-809) başladı. Yavuz Selim'in Mısır Seferi şırasında Osmanlı topraklarına katıldı. Eski adı Bulanıkbahçe'dir.

Ağcabey Camii, 1488-1490'da Dulkadiroğulları döneminde yapıldığı sanılmaktadır. Sonradan yıkıldı ve yerine 1809'da Ağcabey tarafından yenisi yaptırıldı. Minaresi ilk camiden kalmadır. Selçuklu mimarisi özelliklerini taşır.

Ağcabey Kümbeti, istasyon yolundaki mezarlıktadır. Ağcabey'in oğlu Mehmet Ağa için yaptırıldı.

Kurtlar Kalesi, Bahçe'nin 10 km kuzeybatısında, Ortaçağ’dan kalma bir kale kalıntısıdır.

Düziçi (Haruniye), Bahçe'nin kuzeybatısındadır. 1980'de Bahçe'den ayrılarak Düziçi adıyla ilçe yapıldı. Düziçi yerleşmesi ve güneydeki Hacılar Köyü, 1950 sonrasında Çukurova'da pamuk üretiminin gelişmesiyle önemli ölçüde göç almaya başladı. Hızla büyüyen iki yerleşim yeri sonunda birleşerek tek bir kent durumuna geldi. Kentte önemli tarihsel yapı yoktur.

Gindarus, Düziçi'nin 1 km güneyindeki Hacılar Köyü’ndedir. Geçmişi Hititler'e uzanır. Asurlular, Hititleri yenince kenti yakıp yıktılar. MÖ 13. yy'da Asurlular burayı onardı ve adını Bersara koydu. Persler'in eline geçince adı Dana, İssos Savaşı'ndan sonra Seleukoslar'ın eline geçince Telanissus, Romalıların egemenliği altına girince de Tarutia oldu.

Haruniye Kalesi, ilçenin kuzeydoğusundadır. 13. yy'da Harun Reşit'in komutanlarından Ferec yaptırdı.

Seman Kalesi, ilçenin 1 km güneyindeki Hacılar Köyü yakınındadır. Hititler'den kalma yapı Asurlular tarafından yakılıp yıkıldı. İzleyen dönemlerdeki onarımlarla günümüze ulaştı.

Haruniye Kaplıcası, Ceyhan Irmağ’ının kıyısındaki bir mağaradadır. Ağrılı hastalıklar ile kadın hastalıkları, sindirim sistemi, karaciğer, pankreas ve safrakesesi üstüne olumlu etkisi olduğu söylenir. İçme kürlerinin ölçüsü artırıldığında, mide ve karın ağrısıyla termal krize yol açar.

Otobüs bileti satın alarak İzmir’den Adana’ya seyahat etmek için ilk olarak sitemizi ziyaret edebilirsiniz. İki şehir arasında kara yolu ulaşımı en kısa D300 otobanından sağlanır. 898 km’lik bu güzergah üzerinde Uşak ve Konya şehirleri de bulunmaktadır. Bu yolculuk yaklaşık olarak 14 saatte tamamlanmaktadır. Neredennereye adresinden kolaylıkla biletlerinizi satın alabileceğiniz gibi sefer detaylarına da ulaşabilirsiniz. Adana’da ulaştığınız otogar Seyhan ilçesinde bulunmaktadır ve otogardan kalkan servisler ile şehrin farklı bölgelerine ulaşım hizmeti verilmektedir. Aynı şekilde şehrin pek çok yerinden de otogara kolayca ulaşım sağlanmaktadır. Şehir içi ulaşımda ayrıca otobüsler ve taksiler ile dilediğiniz yere gidebilirsiniz.
Önemli bir ekonomi şehri olarak Adana yılın her dönemi yoğun yolcu trafiğine sahiptir. Şehre her mevsim ucuz otobüs bileti ile seyahat edebilirsiniz. Yolculuğunuz öncesinde güncel Adana hava durumu bilgilerini de sitemizde bulabilirsiniz. Adana’ya gelen ziyaretçiler aynı zamanda zengin bir tarihe sahip olan bu şehirde tarihi pek çok eseri görme şansına da sahipler. İzmir’den Adana’ya seyahat ettiğinizde görmeniz gereken yerleri şöyle sıralayabiliriz.  Ulu Camii, Akçatekir Yaylası, Taşköprü, Yüreğir, eski Adana evleri ve Misis Antik Kenti.
Şehre seyahat edebileceğiniz firmalar ile ilgili bilgi ve fikir edinmek isterseniz; sitemizden aldıkları biletler ile yolculuk etmiş olan müşterilerin değerlendirme ve yorumlarından yararlanabilirsiniz. Kendi yolculuk deneyimiz hakkındaki yorumunuzu paylaşabilir ve firmaların hizmetlerini puanlayabilirsiniz. Sitemiz üzerinden yapabildiğiniz tüm bu işlemleri ve bilet satın alma işlemlerinin tamamını mobil uygulamamızı kullanarak da yapabilirsiniz. Bunun için AppStore ve Google PlayStore’da bulabileceğiniz uygulamayı ücretsiz olarak akıllı cihazlarınıza indirmeniz yeterli. Şehre düzenlenen seferlerdeki indirimli otobüs bileti ve kampanyalardan haberdar olamk içinse bizi sosyal medyada da takip edebilirsiniz.
Adana’da ne yenir? Adana denince akla şüphesiz ilk olarak leziz kebabı gelir. Yanında maydanoz ve sumakla lezzetlendirilen soğan salatası da olmalı mutlaka. Yörede yetiştirilen hayvanların etlerinin kullanıldığı kebapların dışında ciğer, içli köfte ve fellah köftesi de şehrin en bilinen yemekleri.

İzmir Adana otobüs bileti mi aradınız? İzmir Adana otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İzmir Adana otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Lüks Batman Seyahat 80 TL
Has Diyarbakır 80 TL
Can Diyarbakır Turizm 86 TL
Midyat Seyitoğlu 90 TL
Villa Adana 90 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İzmir Hakkında
Nüfus:
4,061,074
Yüzölçümü:
12.015,61 km²
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
İzmir Otogarı
  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.