Bursa Ankara Otobüs Bileti

Bursa Ankara Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 34,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 382 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 5sa 34dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 34 firma sefer düzenlemektedir. Bursa Ankara arası giden otobüs firmaları ortalama 216 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Bursa Ankara bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Bursa Ankara bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Bursa Ankara otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Bursa Ankara Otobüs Biletleri

Bursa Ankara otobüs bileti mi aradınız? Bursa Ankara otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Ogüst Tapınağı, Ankara’nın tarihi anıtlarından biridir. Ankara halkı onu çok seviyordu. Kendisine Akü ve Uluhiyet tanınmıştı. Bu sebeple onun adına MÖ II. yüzyılda Ankara’da bir tapınak yapıp adını Ogüst koydular. Bu mabedin etrafına korent şeklinde sütunlar sıralanmıştı. Tapınağın kapısının yüksekliği 8,5 metredir. Pencereleri yoktu. Heykel tam karşıda idi. Bina gayet güzel kesme taşlarla yapılmıştır. Mabedin, dış duvarlarında baştanbaşa Ogüst’ün Vasiyetnamesi yazılıdır. Bu tapınağın önemi bundan ileri gelmektedir. Bu uzun kitabede Ogüst’ün resmî ve özel hayatı yazılıdır. Bu kitabe Latincedir. Kitabe sağ, sol olmak üzere iki taraftadır. Her birisi 11 metre kare tutmaktadır. Ayrıca Rumca yazılı kısmı da vardır.

Bu mabedin yanmda Anadolu’nun tanrıçası Sibel’e ait bir tapınak vardı. Bundan sonra Firikya Ay Tanrısı Men’e ait bir tapmak yapılmıştı. Bunların yanına Ogüst mabedini Galatyalı ustalar yapmıştı. Bizanslılar bu tapınağı kiliseye çevirdiler, pencereler açtılar. Bu mabet depremler yüzünden yıkıldı. Ogüst mabedinin yanına Hacı Bayram Camii yapılmıştır.

Ankara’nın turistik bir gezi yeri de Roma Hamamı denilen İmparator Karakalla’nın yaptırmış olduğu büyük hamamdır. Bu hamam dış kapıda, bir tepe üzerindedir. Burası yollarla Ogüst mabedine bağlı idi.  Onuncu yüzyıla kadar kullanılmıştır. Odunu civar dağların meşe ağaçlarından temin ediliyordu. Etrafı sütunlarla, damı ise heykellerle dolu idi. İçinde kol ve ayakları traş eden dükkanları vardı. Romalılar geniş olan bu hamama gelip yıkanırlar, meydanında spor yaparlardı. Burası bir Gimnazyum idi. Bu hamam şimdi açık hava müzesi halindedir. Burada zemin ve zeminin alt kısımları mevcuttur. Külhan ve servis yollan görülmektedir. Yuvarlak birçok tuğla meydandadır. Buradan duman geçmekte idi. Üzeri mermer kaplı idi.

Yüzme havuzu, soyunma yeri, ılık ve sıcak yer görülmektedir. Hamamın cephesi 133 metredir. Bu hamam 1939 -1943 yılı kazılarıyla meydana çıkarılmıştır. Bu hamamın 12 külhanı vardı. Hamam yandığı zaman, alevler tuğla direkler arasından dolaşarak tuğlaları kızdırmakta idi. Duvarlar arasından da sıcak hava hamamı ısıtmakta idi. Pis suların akması için kanalizasyon yapılmıştı. Ön kısımda koşuların, güreşlerin yapıldığı bir alan da vardı.

Julianus Sütunu, İş Bankası’nın yanında iken hükümet meydanına nakledilen Julianus sütunu 17 metre uzunluktadır. Başlığı Akantus yaprakları ile süslüdür. Üst üste konulmuş taşlardan yapılmıştır. Halk buna Belkıs Minaresi demektedir. Altında bir kaidesi vardır.

Bu sütun, 362 yılında Roma İmparatoru Julianus İranlIlarla savaşıp onları yenince onun şerefine dikilmiştir. Bu rivayete göre de son Galatya Kralı Amuntas idam edilip cesedi üzerine bu anıt dikilmiştir.

Bursa Ankara otobüs bileti için aramanızı sitemiz üzerinden yaparak her zaman en uygun fiyatlara ulaşabilirsiniz. Bursa’dan Ankara’ya iki farklı yol üzerinden ulaşım sağlanmaktadır. Bunlardan ilkinde Yalova üzerinden şehre seyahat edilirken, ikinci güzergah Eskişehir üzerinden geçmektedir.

Otobüsünüzün güzergahını arama sonuç sayfasındaki detay kısmında görebilirsiniz. İki şehir arasındaki yolculuk süresi yaklaşık 6 saatte tamamlanmaktadır. Ankara Otogarı Yenimahalle ilçesinde bulunur ve AŞTİ olarak adlandırılmaktadır. Buradan şehrin belli merkezlerine firmaların servisleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir içi ulaşımda minibüslerden ve belediye tarafından işletilen otobüslerden de yararlanabilirsiniz.

Ankara’da gezilecek yerler? hakkında ipuçlarını yazının devamında bulabilirsiniz. En ucuz otobüs bileti sahibi olarak  Ankara’ya seyahat ettiğinizde şehirde gezebileceğiniz ve vakit geçirebileceğiniz yerleri şu şekilde sıralayabiliriz. Çankaya ilçesinde bulunan Atakule şehrin ilk alışveriş merkezi olma özelliğini taşıyor. Mimari özellikleri ile ülkedeki ilklerden olan kule 125 metre uzunluğa ve döner platformlu bir kubbeye sahip. Şeffaf olarak tasarlanan asansör ile çıkılan seyir terasından Ankara manzarasını izleyebilirsiniz. Kubbe yapısı içinde restoran ve kafede bulunmaktadır.

Şehre hakim tepelerden biri üzerine inşa edilmiş olan Ankara Kalesi de şehri en iyi seyredebileceğiniz yerler arasında. Yapım tarihi hakkında kesin bilgi bulunmayan kale özellikle yaz döneminde düzenlenen festival ve etkinliklerle hareketli bir mekan haline gelmektedir. Burada bulunan kafede Ankara lezzetlerinin tadına bakabilir ve hediyelik eşya satan dükkanlardan alışveriş yapabilirsiniz.

İndirimli otobüs bileti ile geldiğiniz şehirde Bursa’nın Uludağ’ı kadar popüler olmasa da bir kayak merkezi bulunmakta. Elmadağ Kayak Merkezi kış sezonunda kayak meraklılarının ziyaret ettikleri bir yer. Özellikle şehirde yaşayanların hafta sonları günübirlik ziyaretlerde bulundukları merkez; yapılan yatırımlar ve açılan konaklama tesisleri ile turizmde önemli bir durak olma yolunda.

Ankara seyahatine gelindiğinde Atatürk’ün naaşının bulunduğu Anıtkabir’e uğramamak olmaz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı olan Mustafa Kemal Atatürk’e ait kişisel eşyaları ve Kurtuluş Savaşı’na ilişkin hatıraları görebileceğiniz müzeleri ile Anıtkabir her dönem yoğun ziyaretçi akınına uğramaktadır. Anıttepe semtinde bulunan yapı şehrin pek çok farklı noktasından da görülebilmektedir.

Bursa otobüs firmaları bilgilerine bakarak Ankara Bursa otobüs bileti de alabilir ve Ankara'dan Bursa'ya da gidebilirsiniz.

Bursa Ankara otobüs bileti mi aradınız? Bursa Ankara otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Bursa Ankara otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Lüks Barış 39 TL
Patnos İtimat Turizm 40 TL
MALATYA BEYDAGI 40 TL
Lüks Mersin 40 TL
Elazığ Hazar Turizm 40 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Bursa Hakkında
Nüfus:
2,740,970
Yüzölçümü:
10.886,38 km²
Plaka:
16
Telefon kodu:
(224)
Otogar:
Bursa Otogarı
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.

"Niksarkale." Misafir
Bursa'dan Ankara'ya gideceğim zaman Niksarkale turizmi kullanıyorum. Fiyatı en ucuz firmalardan birisi. Kalitesi de gayet iyi seviyelerde. Memnunum.