Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Balıkesir İstanbul Otobüs Bileti

Balıkesir İstanbul Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 55,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 394 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 5sa 15dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Balıkesir İstanbul arası giden otobüs firmaları ortalama 98 sefer düzenlenmektedir.

Balıkesir İstanbul otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Balıkesir İstanbul güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Balıkesir İstanbul seyahatinize başlamadan önce, Balıkesir ve İstanbul hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Balıkesir ve İstanbul şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Balıkesir İstanbul Otobüs Biletleri

Balıkesir İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Balıkesir İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!
Evlice Baba Camii, Eyüp’te Evlicebaba Sokağı'ndadır. Fatih döneminde yapıldı. Taştan, ahşap çatılı bir yapıdır. Minaresi tuğladandır.
Kara Derviş Camii (Çarşı Camii), Bakırköy'dedir. Derviş Ağa tarafından 1601'de yaptırıldı. Kagir duvarlı yapının altında dört dükkan vardır. Onarımlarla günümüze ulaştı.
Kasım Çavuş Camii (Eski Yeni Camii): Eyüp, Eski Yeni Sokağı'ndadır. Kasım Çavuş 1597'de öldüğüne göre, bu tarihten önce yapılmış olmalıdır. Kesme taştan ve ahşap çatılı bir yapıdır. Taştan olan minaresi sağındadır. 1823, 1863 ve 1948'de onarım gördü.
Kutlutepe Camii, Bakırköy'dedir. 1924'te yapıldı. Küfeki taşından, tek kubbeli bir yapıdır. Ana kubbeyi yanlarda dört yarım kubbe çevreler. Mimarı Kemalettin Bey’dir.
Nişancılar Camii (Nişancı Mustafa Paşa Camii), Eyüp’te Nişancı Mustafa Paşa Caddesi'ndedir. 1543'te yapıldı. Kagir duvarlı ve ahşap çatılı bir yapıdır. Minaresi sağındadır.
Yeniköy Osmaniye Camii, Bakırköy'dedir. Yöreye göçmenlerin yerleştirilmesi üzerine Abdülhamit tarafından yaptırıldı. Dikdörtgen planlı, kesme taş duvarlı, ahşap çatılı ve minberli bir yapıdır. Minaresi taştandır.
Ayvalık, Edremit gibi güzel sahil kentleri, zeytin bahçeleri ve sıcak Ege kültürü ile sizi karşılayan Balıkesir’den İstanbul’a otobüsle gitmek şimdi NeredenNereye.com ile çok daha kolay. Dünyanın en büyük metropollerinden İstanbul’da kalacağınız zamanı şehrin etkileyici Boğaz manzarası, kozmopolit kent dokusu, alışveriş zenginliği ve güçlü tarihi ile tanışarak geçirmenizi öneririz.
Balıkesir İstanbul otobüs bileti almak için doğru yerdesiniz! NeredenNereye.com üzerinden Balıkesir İstanbul otobüs bilet fiyatları ve Balıkesir’den İstanbul’a giden otobüs firmaları bilgilerini inceleyerek bütçeniz için en uygun olacak seferin biletini satın alabilirsiniz!
Azapkapı (Sokullu) Camisi: Atatürk Köprüsü’nün Azapkapı yönündeki köprü ayağı yanındadır. 1577 yılında Osmanlı Sadrazamı Sokullu Mehmet Paşa (1506-1579) tarafından yaptırılmıştır. Mimar Sinan’ın eseridir. Azapkapı’da oluşu nedeniyle Azapkapı Camisi adı verilmiştir. XIX. yüzyıl başında minaresi iki defa yıkılmış ve yapılmıştır. Yıkık hale gelen cami Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 1941 yılında onarılmıştır. Kesme taştan yapılmıştır. Son cemaat yerinin etrafı kapalıdır. Köprü yapılırken son cemaat yerinin bir kısmı yıkılmıştır. Sağdaki kapının üzerindeki hicri 985 (miladi 1577) tarihli yazıt, kırılmış olan esas yazıtından kopya edilerek Hattat Hacı Kamil’e 1941 yılında yeniden yazdırılmış olanıdır. Soldaki kapının üstünde yeni yazılı ve 1941 tarihli yazıtta “Sokullu Mehmet Paşa’nın asarı hayriyesinden olan bu camii şerif tamamen harap bir duruma girmişken Cumhuriyet eliyle yeniden tamir ve ihya edilmiştir. 1941” yazılıdır. Solda tek şerefeli minaresi yükselir. Eteğinde 24 pencere bulunan büyük kubbenin etrafını 8 minik yüksek kubbecik ile 8 fil ayağına dayanan ve dördü beşer pencereli olan 8 küçük yarım kubbe desteklemektedir. Küçük pencerelerle birlikte 26 büyük pencere içeriyi aydınlatır. İç süslemelerinde kullanılan mermer işçiliği güzeldir. Onarım sonunda dökülen eski çinilerin yerine Kütahya çinileri konulmuştur. Dışarıya taşan mihrabı ve minberi, motiflerle işlemeli mermerden yapılmıştır. Süleymaniye Camisi’nde olduğu gibi köşelere ve döşeme altlarına akustiği temin edici küpler yerleştirilmiştir. Camiyi yaptıran Sokullu Mehmet Paşa’nın Mimar Sinan’a yaptırdığı türbesi Eyüp’tedir. Yaptırdığı Sokullu Camisi adlı diğer bir camisi de Sultanahmet’te bulunmaktadır.
NeredenNereye.com, en ucuz fiyatlarla 1999 yılından buyana otobüs yolculukları için ucuza bilet satışı yapmaktadır. Bugüne kadar yüz binlerce kullanıcıya hizmet sunan sitemiz üzerinden sizlerde Balıkesir İstanbul otobüs bileti alımı gerçekleştirebilirsiniz!

  Balıkesir Hakkında
Nüfus:
1,162,761
Yüzölçümü:
14.472,73 km²
Plaka:
10
Telefon kodu:
(266)
Otogar:
Balıkesir Otogarı
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Esenler Otogarı
Pendik Otogarı
Silivri Otogarı
Sultanbeyli Otogarı
Harem Otogarı
Ataşehir Otogarı
Alibeyköy Otogarı
4. Levent Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.