Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
19 TL
Bilet Al
22 TL
Bilet Al
25 TL
Bilet Al
30 TL
Bilet Al
30 TL
Bilet Al
40 TL
Bilet Al

Denizli İzmir Otobüs Bileti

Denizli İzmir Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 19,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 224 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 3sa 41dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 6 firma sefer düzenlemektedir. Denizli İzmir arası giden otobüs firmaları ortalama 61 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Isparta Petrol firmasıdır.

Denizli İzmir otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Denizli İzmir otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Denizli İzmir otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

Denizli İzmir Otobüs Biletleri

Denizli İzmir otobüs bileti mi aradınız? Denizli İzmir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Agora, pazar yeridir. Kare şeklinde yapılmış ve etrafı galerilerle çevrilmiştir. Çeşitli dükkanlar vardır. Ortada güneş ve su saatleri bulunmaktadır. Roma devrine aittir.

Efes’in tiyatrosu büyüktür. Üç bölüm olup, 66 sıralı 24.500 kişilik oturma yeri vardır. Anfi şeklindedir. Roma İmparatorlarından Klaudius zamanında, miladi 54 yılında inşa edilmiştir. Tiyatro, Pion-Panayır Dağı’nda ve batı yamacındadır. Sahnesi üç katlıdır. Heykellerle süslü idi. Tiyatronun akustik tertibatı çok iyidir. Depremler yıkmıştır.

Aşk Ebi, Mermer Cadde’nin solundadır. Küçük evciklerden yapılmış olup girişi mermer caddededir. Bu odalar kızlara aittir. Mozaikli salon, yemek ve eğlence salonu idi. Mozaikte dört kadın resmi vardır. Bunlar dört mevsimi temsil etmekte idi. Bir de mukaddes kuyu vardır. Bu kuyunun suyunu içenlerin çocuğu olurdu. Odalarda taş karyolalar bulunmakta idi.

Kuretler Caddesi, Mermer Cadde’nin bir devamıdır. Mermer döşeli bir yokuştur. Şehrin sonuna kadar uzanmaktadır. Bu caddeye Kuretler denilmektedir. Caddenin her iki tarafında tapmaklar, dükkanlar vardır. Bu caddede tanınmış büyüklerin heykelleri bulunmakta idi. Efes harabelerinin en çok gezilen yeridir. İki dağ arasındadır. Her taraf kalıntılarla doludur. Caddenin ağzında bir çeşme vardır. Bundan sonra Oktagon anıtı bulunmaktadır.

Hadriyanus Tapınağı, Kuretler caddesinin ayakta kalmış en güzel eseridir. Turistler durmadan bunun resmini çekerler. Tapınak adeta Efes’in sembolü olmuştur. Restore edilmiştir. Bu mabedi miladi 130 yılında Roma İmparatoru Hadriyanus yaptırmıştır. İçinde Efes’in kuruluşu ve av efsanesi, tanrılar toplantısına ait firizler vardır. Bu tapmağın içinde Artemis’in heykeli bulunmaktadır.

Bundan başka bir de Serapis Tapınağı vardır. Korent başlıklı sekiz sütunu vardır. Mısır tanrısına ithaf edilmiştir. Hadriyanus Tapınağı’nın bitişiğinde Sckolastikia Hamamı vardır. Miladi ikinci yüzyılda yapılmıştır. İki katlı olarak, bir kadın tarafından yaptırılmıştır. 

Denizli İzmir otobüs bileti mi aradınız? Denizli İzmir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Denizli İzmir otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Güney Akdeniz 19 TL
Isparta Petrol 22 TL
Metro Turizm 25 TL
Esadaş 30 TL
Kontur Turizm 30 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Denizli Hakkında
Nüfus:
963,464
Yüzölçümü:
11.804,19 km²
Plaka:
20
Telefon kodu:
(258)
Otogar:
Denizli Otogarı
  İzmir Hakkında
Nüfus:
4,061,074
Yüzölçümü:
12.015,61 km²
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
İzmir Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.