Yolcu Sayısı
1

Denizli otobüs bileti

Denizli Otobüs Bileti

En popüler Denizli otobüs rotaları

Denizli otobüs bileti fiyatları, Denizli otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Denizli otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
NazilliDenizli150 TL35
AydınDenizli200 TL34
İzmirDenizli200 TL32
BayrampaşaDenizli500 TL27
EsenlerDenizli500 TL27

Denizli otogarı

  • Denizli(258) 261 10 88

Denizli otobüs biletleri

Denizli otobüs bileti alıp şehirde dolaşmayı, gezintiye çıkmayı planlayanlardan biriyseniz oldukça doğru bir tercih yaptığınızı bilmelisiniz. Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan Denizli yılın her mevsiminde pek çok şehirden turist ağırlamaktadır. Kendine özgü kültürü ve gelenekleriyle misafir ağırlayan şehirde birçok farklılık ve adres sizleri bekliyor olmaktadır.

Denizli her geçen gün biraz daha büyüyen ve binlerce kişinin ziyaret etmek için can attığı adreslerdendir. Denizli otobüs bileti satışlarının artış gösterdiği bu dönemde hem şehrin büyümesi hem de seyahatlerin son derece konforlu olması önemli bir etkendir. Denizli’ye gidebilmek için çok zorlanmaya gerek kalmadan pratik ve hızlı şekilde seyahat edebilmek mümkündür.

Denizli’ye Nasıl Gidilir?

Denizli otobüs seferlerini araştıran ve sefer saatlerinden memnun kalanlar için oldukça avantajlı bir durum söz konusudur. Ekonomik ve konforlu bir seyahat için Denizli otobüs seferlerini tercih edebilirsiniz. Otobüsler otomobile nazaran daha yavaş yolculuk sunsa da konfor konusunda oldukça yardımcı olmaktadır.

Otobüs yolculuğu dışında demiryolu seyahatine de uygun olan şehir, trenle istenildiği gibi ulaşıma açıktır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken sizin bulunduğunuz şehirden doğrudan tren olup olmadığıdır. Olmaması halinde aktarmalı seyahat alternatifini düşünmeniz gerekmektedir.

Uçak seyahatine de uygun olan Denizli, Çardak Havalimanı ile ziyaretçilere yardımcı olmaktadır. Denizli Uçak biletini uygun fiyata denk getirmeniz halinde uçakla Denizli’ye gelmeniz çok da zor olmayacaktır fakat pek çok kişi ekonomik açıdan otobüsü tercih etmektedir.

Denizli Otobüs Firmaları

Ucuz Denizli otobüs bileti almak için araştırma yapan kişiler özellikle Denizli’ye özel firma olup olmadığına göz gezdirmelidir. Çoğu zaman bölgesel çalışan firmalar, genel çalışanlara nazaran daha uygun fiyatlı olabilmektedir. Denizli otobüs firmaları için de aynı şey geçerlidir.

Ziyaretçilerin yorumları ve tercih etme sıklıklarına göre en çok kullanılan Denizli otobüs firmaları; Fethiye Seyahat, Malatya Beydağı, Malatya Zafer Turizm ve Kontur Turizmdir. Bununla beraber Türkiye’de çalışan genel bir firma ile Denizli’ye gitmek isteyen kişiler, Metro Turizm firmasını da tercih edebilmektedirler.

Ucuz Denizli otobüs bileti için düşünülebilecek firmalar arasında; Kent Turizm, Öz Diyarbakır, Lider Turizm, Kamil Koç, Pamukkale, Uludağ, Has Turizm otobüs firmalarını da tercih edebilirsiniz.

Denizli Otobüs Bileti Fiyatları

Denizli otobüs bileti fiyatları, sizin seyahat edeceğiniz şehrin uzaklığına bağlıdır. Çok uzak şehirlerden gelmek isteyenler yakından gelenlere nazaran daha fazla ücret ödemektedirler. Dolayısıyla uzaklaşmak, fiyatlarda değişimlerin olması manasına gelmektedir.

Denizli otobüs bileti fiyatları İstanbul üzerinden gelmek isteyenler için 100 ila 105 TL arasında değişmektedir. Ankara’dan Denizli’ye gelmek isteyenler ise 65 TL ile 75 TL arasında ücret ödemek durumundadır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli unsur ise seçtiğiniz firmadır. Kimi firmalar muadillerine nazaran kampanyalar ya da indirimler yapabilmektedir. Daha yöresel çalışanlar genel çalışanlara nazaran ucuz bilet satabilmektedir. Bu bakımdan Türkiye genelinde şehirlerde 35 TL ile 120 TL arasında Denizli biletleri bulabilmek mümkündür.

Denizli Şehirlerarası Otobüs Terminali

Denizli ucuz otobüs bileti bulan ve şehri tanımak isteyen kişiler, buna ilk önce terminalden başlayabilirler. Birçok şehirle kıyas edildiğinde Denizli’nin şehirlerarası otobüs terminalinin oldukça büyük olduğunu söylemek doğrudur. Şehirlerarası otobüs terminali, bakımlı ve son derece profesyonel bir hizmet ağına sahiptir. Kısa süre içerisinde ihtiyacınız olan tuvalet, büfe, kafe, restoran noktalarını anında bulabilmeniz mümkündür.

Denizli ucuz otobüs bileti bulmuşken şehri gezmek, dolaşmak istediğinizde terminalden kalkan şehir içi araçları da tercih edebilirsiniz. Şehir merkezinde yer alan terminalden dilediğiniz yere ulaşmanız çok da zor olmamaktadır.

Denizli’de Gezilecek Yerler

Hierapolis ve Triapolis antik kentlerine ev sahipliği yapan Denizli, onlarca medeniyeti bünyesinde barındırmaktadır. Denizli’ye geldiğinizde bu iki ziyaret noktasını da muhakkak görmelisiniz. Bununla beraber buraya kadar gelmişken kaplıcaları da görmek isterim derseniz Karahayıt Kaplıcaları’nı muhakkak ziyaret etmelisiniz. Birçok hastalığa şifa olduğu dile getirilen kaplıca suyu, doğal kaynaktan çıkarılmaktadır.

Tarihsel ziyaretlerde bulunmak isteyenler için Akhan Kervansarayı, ziyaret edilmesi önerilen adreslerdendir. Bunun yanında doğal ziyaret noktası olarak Keloğlan Mağarası, Topuklu Yaylası, Ağlayan Kaya Şelalesi de mutlaka görmeniz gereken noktalardır.

Denizli’nin Nesi Meşhur?

Denizli dendiği zaman akla gelen ilk şey horozu olmaktadır. Denizli horozu çok eski dönemlerden itibaren bilinen özel bir horoz cinsidir. Hem ticareti yapılmakta hem de şehirde birçok noktada yetiştirilmesi sağlanmaktadır.

Horozu dışında travertenleri ile ünlü olan Denizli bu adresi ile dünya mirası listesinde yerini almaktadır. Pamukkale Travertenleri’ni görmek için binlerce kişi, Denizli’yi ziyaret etmeye gelmektedir.

Denizli’de Ne Yenir?

Denizli’ye gittiğimde ne yemeliyim sorusunu soranlara verilebilecek ilk cevap çaput aşıdır. Pirinç, et suyu, kuzu eti ve asma yaprağı ile yapılan bu yemek yörenin meşhur lezzetleri arasında yerini almaktadır. Bunun dışında yoğurtlu patlıcan gömmesi de Denizli’de neredeyse her yerde bulunan yemeklerden bir tanesidir. İyi yapan bir yerde yediğinizde tadını unutamayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Sıyırma, sura, gındıra çorbası ve kaçamak da Denizli’ye özek önerilen besinler arasında yer almaktadır.

Denizli’ye Ne Zaman Gidilmeli?

Denizli her ne kadar Ege ve Akdeniz iklimi özellikleri taşıyor gibi görünse de yılın büyük çoğunluğunda karasal iklim özelliği vardır. Çoğu ziyaretçi özellikle iklim konusunda büyük sorun yaşadığını ve üşüyerek döndüğünü vurgulamaktadır. Bu tarz bir durumu yaşamamak adına doğru zamanda gidip istenildiği gibi gezmek çok daha sağlıklı olmaktadır. Bunun için Denizli’ye Mayıs ve Haziran aylarında gidilmesi tavsiye edilmektedir. Bu aylar içinde hava ne çok sıcak olmakta ne de soğuk olmaktadır. Kat kat giyinmeden, terlemeden dilediğiniz gibi gezip dolaşabilmeniz mümkündür.

Denizli Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr