Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
95 TL
Bilet Al
95 TL
Bilet Al

İstanbul Denizli Otobüs Bileti

İstanbul Denizli Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 80,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 649 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 10sa 27dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Denizli arası giden otobüs firmaları ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

İstanbul Denizli bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İstanbul Denizli bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. İstanbul Denizli otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

İstanbul Denizli Otobüs Biletleri

İstanbul Denizli otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Denizli otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Denizli Ege Bölgesi’nin, iç tarafına düşmektedir. Şehir yüksek dağların eteğindedir. Sulak ve yeşillik bir şehirdir. Önünden Büyük Menderes geçmektedir. Denizli yöresi Hititlerin egemenliğine dahildi. Bundan sonra Frikyalılar, daha sonra da Lidyalılar buraya hakim olmuşlardır. MÖ VI. yüzyılda buralara geçmiştir. Büyük İskender buraları istila etti. İskender’den sonra Bergamalılar, Romalılar ve Bizanslılar Denizli’ye hakim olmuşlardır. Nihayet 1094 tarihinde Selçuklular buraları feth etmişlerdir. Sonra da Germiyanoğulları’na geçmiş, onlardan da Osmanlılara bu topraklar katılmıştır. Denizli’ye önceleri Ladik denilirdi.

Denizli’nin gezilecek başlıca yeri Pamukkale’dir. Buradaki sıcak su havuzunda yüzülmektedir. Lokantası ve pansiyonu vardır. Denizli’de ayrıca Evkara, Değirmen Şelalesi, İncirli Pınar, Başkırca, Buldan ılıcası gibi yerleri vardır. Hunaz dağında da Türkmen obaları vardır. Denizli yakınında Selçuk komutanlarından Karasungur’un yaptırmış olduğu Akhan Kervansarayı bulunmaktadır.

Laodikya, Denizli’den Pamukkale’ye giderken gelinen yerdir. Kalıntıları görülmektedir. Bu şehir İyonyalılar tarafından kurulmuştur. Eski adı (Dios - Polis) idi. Bu şehre milattan önce yirminci yüzyılda Hititler, sonra sırasıyla Frikler, Lidyalılar hakim oldu. Fakat depremlerle yıkıldı. Şehir yeniden yapıldı. Romalılara geçti. Önemli bir şehir oldu. Büyük bilginler yetişti. Sonra Bizanslılar, daha sonra da Selçuklular aldılar. Laodikya’da su kemerleri, stadyum, gimnaz ve hamam kalıntıları vardır. Hepsi harap bir haldedir.

Hiyerapolis, Denizli’ye 22 kilometre uzaklıktaki şehirdir. Laodikya’dan sonra gelir. Pamukkale travertenlerinin üstündeki düzlüğe kurulmuştur. Önünde Çürüksu Ovası uzanmaktadır.
 
İstanbul’dan Ege’nin en güzel kentlerinden Denizli’ye online otobüs bileti almanın keyfiyle ulaşın. İstanbul’dan Denizli’ye otobüsle geldiğinizde şehrin girişindeki meşhur Horoz heykeli sizi karşılar. Denizli’de hemen her köy ve kasabada bulunan tarihi kentler ya da yerleşim alanları ve Tabae Antik Kenti gibi kazı çalışmaları hala devam eden alanlar ilginizi çekebilir. Denizli’de Pamukkale’nin beyaz travertenlerle masalları anımsatan sularında rahatlayabilir, Denizli’ye özgü yemekleri tadarak keyifli bir seyahat geçirebilirsiniz. 
İstanbul’dan Denizli’ye hareket eden otobüs firmalarının seferlerini öğrenmek için NeredenNereye.com’dan yararlanabilirsiniz. İstanbul’dan Denizli’ye giden otobüs firmalarının sunduğu fiyatları inceleyerek en uygun fiyatlı Denizli otobüs biletini satın almanızı sağlayacak olan sistemden yolculuğunuz hakkında diğer bilgileri de önceden edinebilirsiniz.
İstanbul Denizli otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Denizli otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İstanbul Denizli otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Metro Turizm 95 TL
Alaşehir Sarıkız Turizm 95 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
  Denizli Hakkında
Nüfus:
963,464
Yüzölçümü:
11.804,19 km²
Plaka:
20
Telefon kodu:
(258)
Otogar:
Denizli Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.