Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
88 TL
Bilet Al
110 TL
Bilet Al

Denizli İstanbul Otobüs Bileti

Denizli İstanbul Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 70,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 649 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 10sa 33dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. Denizli İstanbul arası giden otobüs firmaları ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Denizli İstanbul otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Denizli İstanbul güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Denizli İstanbul seyahatinize başlamadan önce, Denizli ve İstanbul hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Denizli ve İstanbul şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Denizli İstanbul Otobüs Biletleri

Denizli İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Denizli İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Çinili Köşk (Fatih Müzesi), Topkapı Sarayı ile Gülhane Parkı arasında, Arkeoloji Müzesi'nin avlusunda yer alır. Çinili Köşk, Fatih Sultan Mehmet döneminden bugüne ulaşabilen az sayıdaki dinsel amaçlı olmayan yapılardan biridir.

1472-1473'te Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırıldı. Bazı kaynaklara göre mimarı Sinan-ı Atik'tir. Mimarisinde isfahan etkisi görülen bina İsfahan Meydanı’ndaki Ali Kapu gibi önündeki meydanda düzenlenen cirit oyunlarını seyretmek amacıyla kullanılmıştır.

Kesme taş ve tuğladan yapılmış, iki katlı ve bir de asma katı bulunan binanın ön cephesini boydan boya bir revak kaplar. 14 köşeli sütunun taşıdığı revağa, iki taraflı mermer bir merdivenle çıkılır. Kareye yakın dikdörtgen planlı binanın girişindeki kubbeli bölümden binanın tam merkezinde yer alan, üç yanı birer eyvanla genişletilmiş kubbeyle örtülü bir orta salona geçilir. Haç biçimli ortasalonun dört köşesinde de kubbeli mekanlar yer alır. Bina son derece zengin çini bezemelerle kaplıdır.

Murat III döneminde genişletilen ve 1750 yangınında hasar gördükten sonra onarılan Çinili Köşk 1873'te Asar-ı Atika Müzesinin deposu olarak kullanılmaya başlandı. 1910'da eskiyen çinileri Kütahya çinileriyle değiştirildi. 1953’te onarım gördü ve İstanbul'un fethinin 500. yılı nedeniyle Fatih'in eşyaları burada sergilendi. 1967'de Çinili Köşk’te Türk Çini ve Seramikleri Müzesi açıldı. Çeşitli müzelerden getirilen 13-19. yy'lara ait çini ve seramikler sergilenmeye başlandı.

Eski Şark Eserleri Müzesi, Gülhane Parkı içindeki Arkeoloji Müzesi'nin yanında yer alır. İstanbul Arkeoloji Müzeleri’ni oluşturan 3 müzeden biridir. 1882-1883 yılları arasında Fransız mimar Vallaury tarafından okul olarak yapılan bina okulun taşınmasından sonra, Halil Edhem Eldem tarafından müze olarak düzenlendi ve 1917'de Eski Şark Eserleri Müzesi adıyla hizmete açıldı. 1963-1973 yılları arasında modern müzecilik anlayışına uygun olarak yeniden düzenlenen müzede 4 bölüm bulunmaktadır: Mezopotamya Bölümü, Mısır Bölümü, Anadolu Bölümü ve Arap Yapıtları Bölümü.

Müzenin Mezopotamya Bölümü’nde çoğu Mezopotamya kazılarında elde edilmiş, Sümer, Akad, Asur ve Babil kültürlerine ait çok sayıda buluntu sergilenmektedir. Bunların arasında mühürler koleksiyonu özel bir önem taşır.

Mısır Bölümü'nde sergilenen ve bir bölümü Hıdiv Abbas Hilmi Paşa tarafından hediye edilen yapıtlar, Mısır'ın MÖ. 3000- MS. 600 yılları arasındaki tarihine ışık tutmaktadır.

Anadolu Bölümü'nde özellikle Hattuşaş, Zincirli ve Karkamısh kazılarında bulunmuş olan son derece zengin bir koleksiyon sergilenmektedir. Sözkonusu buluntular, Anadolu'nun İlk Tunç Çağı, Hitit İmparatorluk dönemi ve Geç Hitit dönemi kültürüne ilişkin önemli ipuçları içermektedir. Bu buluntular arasında kapı arslanları ve kabartmalarıyla mühürler ayrı bir yer tutar. Arap Yapıtları Bölümü, Arabistan Yarımadası’ndan İslamiyet öncesi çıkan Arap uygarlıklarına ayrılmıştır. Bu bölümde sergilenen yapıtlar arasında, mezar taşı olarak kullanılan taş heykelcikler dikkati çeker.

Tüm bu bölümlerde sergilenen yapıtlar arasında Asur Kralı Salmanasar Il’ın heykeli, Hitit Kralı Tuthaliya Il’ın kanatlı sfenks heykeli, mızraklı askerlerin betimlendiği Asur kabartmaları, Sümer Kralı Gudea'nın heykeli ve bir Mısır mumyası özellikle değerlidir.

Müzenin Sümer, Akad ve Hitit dillerinde yazılmış 70 bin dolayında levhadan oluşan çiviyazısı belgeler arşivi, dünyanın en zengin çiviyazısı koleksiyonlarından biridir.

Denizli İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Denizli İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Denizli İstanbul otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Metro Turizm 88 TL
Alaşehir Sarıkız Turizm 110 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Denizli Hakkında
Nüfus:
963,464
Yüzölçümü:
11.804,19 km²
Plaka:
20
Telefon kodu:
(258)
Otogar:
Denizli Otogarı
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
Alibeyköy Otogarı
Esenler Otogarı
Ataşehir Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.