Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
35 TL
Bilet Al
40 TL
Bilet Al
40 TL
Bilet Al

Bursa İzmir Otobüs Bileti

Bursa İzmir Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 35,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 321 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 5sa 14dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 3 firma sefer düzenlemektedir. Bursa İzmir arası giden otobüs firmaları ortalama 130 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Bursa İzmir otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Bursa İzmir güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Bursa İzmir seyahatinize başlamadan önce, Bursa ve İzmir hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Bursa ve İzmir şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Bursa İzmir Otobüs Biletleri

Bursa İzmir otobüs bileti mi aradınız? Bursa İzmir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Efes, Ege Bölgesi’nde en çok turist çeken yerdir. Canlı olarak birçok eseri meydanda olduğundan fazlaca ilgi çekmektedir. Bu ölü şehrin caddelerinin ve bazı tapmakların hala ayakta durması insanların meraklarını uyandırmaktadır. İzmir’in 77 Km. güneyindedir. Buraya Selçuk ilçesinden gidilmektedir. Ayazlog gezildikten sonra hemen Efes kalıntılarına gelinmektedir.

Efes şehri harabeleri ilk çağda İyonya denilen bölgededir. İyonlar, Yunanlılar değildir. Ege medeniyetini kuran Girit’teki Minoslar ve Atik Kıtası’ndaki Miken medeniyetini kuran Akalardır. Bunlar Yunan medeniyetini kuran Grekler değil, Türklerle akraba bir eski kavimdir. Karyalılar ve Likyalılarla aynı soydan gelmektedirler. Bunlar, Dorların Yunanistan’ı istilasıyla Anadolu’ya geçmişlerdir. Yunanlılara benzemeyen bir dil kullanmakta idiler.

İyonlar, Hristiyanlıktan önce çeşitli mabutlara tapan paganizm dininde idiler. En büyük mabutları Apollon ile Artemis idi. Sonradan Bizanslılar devrinde Hıristiyanlık yayıldı. Romalılar Efes’e hakim oldular. Fakat Hristiyanlık Efes’i bakımsız bir hale getirdi. Efes Küçük Menderes nehrinin denize döküldüğü kuytu körfezin kıyısında kurulmuştu. Efes’in denizde limanı vardır. Şimdi Menderes burayı doldurmuştur. Burası ilk çağın en zengin ve imar görmüş muhteşem şehri idi. Nüfusu 200.000 kişi idi. Asya’nın bütün ticareti buradan yapılırdı.

Efes, M.Ö. 1500 yıllarında Küçük Menderes’in döküldüğü yerde kurulmuştur. Bu ilk kuruluş Anadolu’nun en eski kavmi ve Hititlerle akraba olan kabileler tarafından gerçekleşmiş, sonra da Akalar İyonlar devam ettirmiştir. Eski Efes’in yerine yeni Efes’i kuran Akalar’ın başbuğu Androlos’tur. Efes’in önemini arttıran ise Artemis Mabedi’dir. Bu tapınak yedi acayipten birisi idi. Efes’i Lidyalılar, İranlılar, Büyük İskender, Romalılar, Bizanslılar ve Selçuklular sonra da Osmanlılar almışlardır.

Efes, Küçük Menderes’in meydana getirdiği bataklıklar ve sıtma yüzünden barınılmaz bir hale geldi. Bu şehri Lvsimachos panayır ve Bülbül dağları arasına nakletti. Bu zamanlar da ticareti yükseltti. MÖ 190 tarihinde Romalılar’ın idaresine geçti. En parlak devri bu zamandı.

Efes’te tiyatro, gimnaz, agora, kitaplık ve tapınaklar yapıldı. Artemis tapmağı çok güzeldi. Hristiyanlık doğunca Efes dünyanın en önemli merkezlerden biri oldu. İsa’nın Havarileri’nden Sen Pol, miladi 54 yılında Efes’e geldi. 3,5 yıl bu şehirde Hristiyanlığı yaydı. Bundan sonra da Sen Jan gelmiştir. Bu şehirde de İncil’i yazmıştır. Sen Jan’ın mezarı üzerine bir kilise yapılmıştır. Sen Pol Efes’e ikinci gelişinde Hazreti Meryem’i Efes’e getirmiştir. Meryem bir evde kalmış ve burada ölmüştür. Son zamanlarda halk Efes’i terk etmiştir. 1304’de Selçukluların, 1426’da Osmanlıların eline geçmiştir.

Bursa İzmir otobüs bileti ile Bursa’dan yola çıkacağınız seyahatin süresi yaklaşık olarak 5 saattir. Bu sürede kat edilen mesafe ise 338 km. Günün her saatinde sefer bulabileceğiniz İzmir için bilet aramanızı sitemiz üzerinden yaparak her zaman en avantajlı fiyatlara ulaşabilirsiniz. Şehirdeki merkez otogar Bornova ilçesinde bulunur ve İZOTAŞ olarak adlandırılmaktadır. Otogardan şehrin pek çok noktasına firmaların özel servisleri ile ulaşabilirsiniz. Şehir içi ulaşımda aynı zamanda otobüslerden, minibüslerden ve şehrin büyük bir kısmında hizmet veren raylı sistemden yararlanabilirsiniz.

İzmir ülkenin en çok turist çeken şehirleri arasında ilk sıralarda gelmektedir. Bunun nedeni Ege Denizi kıyısında bulunan yazlık beldeleri dışında, aynı zamanda ev sahipliği yaptığı farklı medeniyetlerden kalma eserlerdir. Ucuz otobüs bileti ile seyahat ederek geldiğiniz İzmir’de bulunduğunuz sürede şehirde görebileceğiniz başlıca yerleri şöyle sıralamak mümkün.

Alsancak İzmir’in alışveriş ve eğlence denince ilk akla gelen bölgesi. Trafiğe kapalı olan Kıbrıs Şehitleri Caddesi boyunca sıralanan dükkanlarda farklı ürünleri bulabilir. Yeme içme mekanlarında enfes yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Kordon Boyu’nda faytonla dolaşabilir, ülkenin en eski ikinci tren garı olan Alsancak Garı’nı görebilirsiniz. Alsancak’ta eğlence mekanlarının bulunduğu yer de Barlar Sokağı olarak adlandırılmaktadır.

İndirimli otobüs biletleri ve kampanyaları sitemizden takip edebilirsiniz. Bunun için ayrıca sosyal medya hesaplarımızı da beğenebilirsiniz. Dilediğiniz yerden kolaylıkla sitemiz üzerinde gerçekleştirdiğiniz işlemleri yapabilmek için mobil uygulamamızı da kullanabilirsiniz. AppStore ve Google PlayStore’da bulabileceğiniz uygulamayı ücretsiz olarak tüm akıllı cihazlarınıza indirebilirsiniz.

İzmir’i kuş bakışı izlemek isterseniz iki seçeneğiniz var. Tarihi asansör ve Kadifekale. İtalyan şarkıcı Dario Moreno’nun bir dönem yaşadığı ve adını şarkıcıdan alan sokakta bulunan asansör; şehrin simgelerinden. İki mahalle arasında kolay ulaşım sağlanması amacıyla yaptırılan asansörün terasından eşsiz İzmir manzarasını seyredebilirsiniz. Şehrin en yüksek tepelerinden birinde bulunan Kadifekale; M.Ö. 4 yüzyıldan kalmadır.

Amazon kadınlarının da yaşadığı bir alan olan bölgeden İzmir Körfezi manzarasını izleyebilirsiniz. Harabe halinde olan kalede Bizans döneminden kalma sarnıçları da görebilirsiniz. Her yıl ağustos ayında kapılarını açan İzmir Fuarına ev sahipliği yapan Kültürpark şehrin en hareketli noktalarından biri. Sergi salonları, konser alanı ve tiyatro salonu da bulunan kompleksde yıl boyunca çeşitli etkinlikler de düzenlenmektedir.

Bursa otobüs firmaları bilgilerine bakarak Bursa Ankara otobüs bileti alabilir ve Bursa'dan Ankara'ya da gidebilirsiniz.

Bursa İzmir otobüs bileti mi aradınız? Bursa İzmir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Bursa İzmir otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Metro Turizm 35 TL
Ulusoy Turizm 40 TL
Isparta Petrol 40 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Bursa Hakkında
Nüfus:
2,740,970
Yüzölçümü:
10.886,38 km²
Plaka:
16
Telefon kodu:
(224)
Otogar:
Bursa Otogarı
  İzmir Hakkında
Nüfus:
4,061,074
Yüzölçümü:
12.015,61 km²
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
İzmir Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.

"Balıkesir Uludağ firması." Misafir
Bursa-İzmir güzergahında hem fiyat hem de kalite olarak beni memnun eden Balıkesir Uludağ otobüs firmasını tercih ediyorum, çok memnunum.