Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
118 TL
Bilet Al

İstanbul Çeşme Otobüs Bileti

İstanbul Çeşme Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 100,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 655 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 10sa 1dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Çeşme arası giden otobüs firmaları ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

İstanbul Çeşme otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. İstanbul Çeşme güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! İstanbul Çeşme seyahatinize başlamadan önce, İstanbul ve Çeşme hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

İstanbul ve Çeşme şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

İstanbul Çeşme Otobüs Biletleri

İstanbul Çeşme otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Çeşme otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Side’nin en muhteşem anıtı çeşmesidir. Büyük kapının karşısındadır. Buna Nimfeum denilir. Önünde geniş bir havuzu vardır. Çeşmenin yüzünde yarım daire şeklinde heykellerle süslü üç büyük iniş vardır. Buradan sular akmakta idi. Su alınması için kumalar vardır. Çeşme, ilahlara ait heykellerle süslü idi. Elli metre uzunluğunda, üç bölümlü, havuzu ise on metre genişliğinde muhteşem bir çeşme idi. Eşi bir yerde yoktur. Mimari tarzı Hellenistik idi. Çeşme, miladi ikinci yüzyılda yapılmıştı. Suyunu Manavgat Çayı’ndan alıyordu.

Side’nin pazar yeri olan agorası yüz metre genişliğindedir. Etrafı 100 sütunlu bir galeri ile çevrili idi. Etrafında dükkanlar bulunmaktadır. Meydanın ortasındaki yapı, kader tanrıçası Fortun’a ait bir tapınaktı. Bu tapınak mimari bakımından çok güzel bir bina idi. Yüksek bir kaide üzerine oturtulmuş on iki Korent tarzında sütunları vardı. Kubbesi on iki dilimli sivri bir kümbet şeklinde idi. Agoranın batısında bir anıt daha vardı. Bir de duvarları mermer kaplı umumi kalesi mevcuttur. Side, Araplar tarafından yakılmış, halk Antalya’ya göç etmiştir. Sonra da depremler yüzünden yıkılmıştır. Sonra Selçuklulara, onlardan da Osmanlılara geçmiştir

Side’nin etrafı yıkılmış surlarla çevrilidir. Bu surlar Helen, Roma, Bizans devirlerine aittir. Surlar yerli taşlarla yapılmış, bazı yerlerinde yuvarlak ve dörtgen şeklinde kuleleri vardı. Harpler dolayısıyla da yeniden surlar ilave etmişlerdir. Surun büyük ana kapısı yuvarlak iki kule arasında idi. Buradan yarım daire bir avluya girilmektedir. Sonradan bu avlı duvarlarını mermer levhalarla kaplamışlar, buraya odacıklar yapıp heykeller koymak suretiyle bir şeref köşesi yapmışlardır. Kapı oldukça süslü yapılmıştı.

Bu kapıdan girilince yerleri yassı taşlarla döşenmiş geniş bir meydana gelinmektedir. Buradan iki cadde devam etmektedir. Birinci cadde tiyatro ve Agoranın yanından geçmektedir. Uzunluğu 880 metredir. İkinci cadde ise 350 metredir. Bu caddelerde sütunlar dizili olup dükkanlar vardı. Caddenin altında kanallar bulunmaktadır. 

İstanbul Çeşme otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Çeşme otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İstanbul Çeşme otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Metro Turizm 118 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
4. Levent Otogarı
Alibeyköy Otogarı
Esenler Otogarı
Ataşehir Otogarı
  Çeşme Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
Çeşme Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.