Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

İstanbul Çeşme Otobüs Bileti

İstanbul Çeşme Arası

En Ucuz Sefer
-
İstanbul - Çeşme Arası Kaç Km
655 km
İstanbul - Çeşme Arası Kaç Saat
10sa 1dk
Günlük Sefer Sayısı
4
En Çok Sefer Yapan Firma
Sefer Yapan Firma Sayısı
0

İstanbul Çeşme Online Otobüs Bileti
İstanbul Çeşme otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden İstanbul Çeşme güzergahı için arama yapın, İstanbul - Çeşme arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

İstanbul ve Çeşme Şehirlerinde Ulaşım
İstanbul ve Çeşme şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. İstanbul Çeşme seyahatinize başlamadan önce, İstanbul ve Çeşme hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

İstanbul - Çeşme Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul - Çeşme arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?

İstanbul - Çeşme otobüs bileti fiyatı en ucuz 0,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti tarafından satılmaktadır.

İstanbul - Çeşme arası hangi firmalar sefer düzenliyor?

İstanbul - Çeşme arasında günlük ortalama 0 firma 4 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları .

İstanbul - Çeşme arası otobüs ile ne kadar sürüyor?

İstanbul - Çeşme arası otobüs yolculuğu ortalama 10sa 1dk sürmektedir.

İstanbul - Çeşme arası uzaklık kaç km?

İstanbul - Çeşme arası karayolu ile 655 km'dir.

İstanbul Çeşme Otobüs Biletleri

İstanbul Çeşme otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Çeşme otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Side’nin en muhteşem anıtı çeşmesidir. Büyük kapının karşısındadır. Buna Nimfeum denilir. Önünde geniş bir havuzu vardır. Çeşmenin yüzünde yarım daire şeklinde heykellerle süslü üç büyük iniş vardır. Buradan sular akmakta idi. Su alınması için kumalar vardır. Çeşme, ilahlara ait heykellerle süslü idi. Elli metre uzunluğunda, üç bölümlü, havuzu ise on metre genişliğinde muhteşem bir çeşme idi. Eşi bir yerde yoktur. Mimari tarzı Hellenistik idi. Çeşme, miladi ikinci yüzyılda yapılmıştı. Suyunu Manavgat Çayı’ndan alıyordu.

Side’nin pazar yeri olan agorası yüz metre genişliğindedir. Etrafı 100 sütunlu bir galeri ile çevrili idi. Etrafında dükkanlar bulunmaktadır. Meydanın ortasındaki yapı, kader tanrıçası Fortun’a ait bir tapınaktı. Bu tapınak mimari bakımından çok güzel bir bina idi. Yüksek bir kaide üzerine oturtulmuş on iki Korent tarzında sütunları vardı. Kubbesi on iki dilimli sivri bir kümbet şeklinde idi. Agoranın batısında bir anıt daha vardı. Bir de duvarları mermer kaplı umumi kalesi mevcuttur. Side, Araplar tarafından yakılmış, halk Antalya’ya göç etmiştir. Sonra da depremler yüzünden yıkılmıştır. Sonra Selçuklulara, onlardan da Osmanlılara geçmiştir

Side’nin etrafı yıkılmış surlarla çevrilidir. Bu surlar Helen, Roma, Bizans devirlerine aittir. Surlar yerli taşlarla yapılmış, bazı yerlerinde yuvarlak ve dörtgen şeklinde kuleleri vardı. Harpler dolayısıyla da yeniden surlar ilave etmişlerdir. Surun büyük ana kapısı yuvarlak iki kule arasında idi. Buradan yarım daire bir avluya girilmektedir. Sonradan bu avlı duvarlarını mermer levhalarla kaplamışlar, buraya odacıklar yapıp heykeller koymak suretiyle bir şeref köşesi yapmışlardır. Kapı oldukça süslü yapılmıştı.

Bu kapıdan girilince yerleri yassı taşlarla döşenmiş geniş bir meydana gelinmektedir. Buradan iki cadde devam etmektedir. Birinci cadde tiyatro ve Agoranın yanından geçmektedir. Uzunluğu 880 metredir. İkinci cadde ise 350 metredir. Bu caddelerde sütunlar dizili olup dükkanlar vardı. Caddenin altında kanallar bulunmaktadır. 

  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Esenler Otogarı
Pendik Otogarı
Silivri Otogarı
Sultanbeyli Otogarı
Harem Otogarı
Ataşehir Otogarı
Alibeyköy Otogarı
4. Levent Otogarı
  Çeşme Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
Çeşme Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.