Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
14 TL
Bilet Al
15 TL
Bilet Al
17 TL
Bilet Al
20 TL
Bilet Al

Aydın İzmir Otobüs Bileti

Aydın İzmir Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 12,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 127 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 1sa 31dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 4 firma sefer düzenlemektedir. Aydın İzmir arası giden otobüs firmaları ortalama 67 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Isparta Petrol firmasıdır.

Aydın İzmir otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Aydın İzmir otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Aydın İzmir otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

Aydın İzmir Otobüs Biletleri

 Aydın İzmir otobüs bileti mi aradınız? Aydın İzmir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Sen Jan Kilisesi, Selçuk’un en önemli harabesidir. Hazreti İsa'nın Havarilerinden Sen Jan adına yapılmış olan kilisedir. Sen Jan’ın mezarı üstüne önce küçük, sonra da Bizans İmparatoru Jüstinyen tarafından altıncı yüzyılda büyük bir kilise yapılmıştır. Sütunlu kapısı ve duvarları ayakta kalmıştır.

Artemis Tapmağı, İsa Bey Camii’nin güneybatısındadır. Artemis adına yapılmış çok güzel bir tapınaktı. Bugün bu mabetten bir kaç mermer parçası kalmıştır. Bu tapınağı Amazonlar kurmuşlardı. Bu eşsiz mabet bir deli tarafından yakılmıştır. Yeniden gayet güzel yapıldı. Bu defa Gotlar yağma ettiler. Hristiyanlık devrinde bakımsız kaldı. İngilizler kazı yaptılar, kalıntılarını da alıp gittiler. Şimdi buraya halk İngiliz Çukuru demektedir.

İsabey Camii, Selçuk’un en değerli eseridir. Bu camii, Aydın Oğulları’ndan İsabey tarafından 1375 tarihinde yaptırmıştır. Selçuk ile Osmanlı mimarisinin arasında, Osmanlı mimarlarına örnek sanat abidesidir. Harap bir haldedir. Haşmetli bir yapıdır. Mermer cephesi ve pencereleri şahanedir.

Selçuk Müzesi, 1939 da kurulmuştur. İçinde Efes’te bulunan eserlerle Yunan, Roma ve Bizans taş ve tunç eserleri doludur. Gezilmeye değerdir. Turistlere göstermek gerekir.

Aydın İzmir otobüs bileti mi aradınız? Aydın İzmir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Aydın İzmir otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Isparta Petrol 14 TL
Güney Akdeniz 15 TL
Metro Turizm 17 TL
Esadaş 20 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Aydın Hakkında
Nüfus:
1,020,957
Yüzölçümü:
7.904,43 km²
Plaka:
09
Telefon kodu:
(256)
Otogar:
Aydın Otogarı
  İzmir Hakkında
Nüfus:
4,061,074
Yüzölçümü:
12.015,61 km²
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
İzmir Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.