Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Aydın İzmir Otobüs Bileti

Aydın İzmir Arası

  • Kaç kilometredir? Bu rota 127 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 1sa 31dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Aydın İzmir arası giden otobüs firmaları ortalama 67 sefer düzenlenmektedir.

Aydın İzmir otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Aydın İzmir güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Aydın İzmir seyahatinize başlamadan önce, Aydın ve İzmir hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Aydın ve İzmir şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Aydın İzmir Otobüs Biletleri

 Aydın İzmir otobüs bileti mi aradınız? Aydın İzmir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Sen Jan Kilisesi, Selçuk’un en önemli harabesidir. Hazreti İsa'nın Havarilerinden Sen Jan adına yapılmış olan kilisedir. Sen Jan’ın mezarı üstüne önce küçük, sonra da Bizans İmparatoru Jüstinyen tarafından altıncı yüzyılda büyük bir kilise yapılmıştır. Sütunlu kapısı ve duvarları ayakta kalmıştır.

Artemis Tapmağı, İsa Bey Camii’nin güneybatısındadır. Artemis adına yapılmış çok güzel bir tapınaktı. Bugün bu mabetten bir kaç mermer parçası kalmıştır. Bu tapınağı Amazonlar kurmuşlardı. Bu eşsiz mabet bir deli tarafından yakılmıştır. Yeniden gayet güzel yapıldı. Bu defa Gotlar yağma ettiler. Hristiyanlık devrinde bakımsız kaldı. İngilizler kazı yaptılar, kalıntılarını da alıp gittiler. Şimdi buraya halk İngiliz Çukuru demektedir.

İsabey Camii, Selçuk’un en değerli eseridir. Bu camii, Aydın Oğulları’ndan İsabey tarafından 1375 tarihinde yaptırmıştır. Selçuk ile Osmanlı mimarisinin arasında, Osmanlı mimarlarına örnek sanat abidesidir. Harap bir haldedir. Haşmetli bir yapıdır. Mermer cephesi ve pencereleri şahanedir.

Selçuk Müzesi, 1939 da kurulmuştur. İçinde Efes’te bulunan eserlerle Yunan, Roma ve Bizans taş ve tunç eserleri doludur. Gezilmeye değerdir. Turistlere göstermek gerekir.

  Aydın Hakkında
Nüfus:
1,020,957
Yüzölçümü:
7.904,43 km²
Plaka:
09
Telefon kodu:
(256)
Otogar:
Aydın Otogarı
  İzmir Hakkında
Nüfus:
4,061,074
Yüzölçümü:
12.015,61 km²
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
İzmir Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.