Yolcu Sayısı
1

Aydın otobüs bileti

Aydın Otobüs Bileti

En popüler Aydın otobüs rotaları

Aydın otobüs bileti fiyatları, Aydın otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Aydın otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
İzmirAydın110 TL54
DenizliAydın200 TL41
MuğlaAydın250 TL28
BursaAydın550 TL23
BayrampaşaAydın795 TL22

Aydın otogarı

  • Aydın(256) 212 50 50 / 149

Aydın otobüs biletleri

Ege’nin şirin mi şirin kentlerinden biri olan Aydın, küçük bir kent olmasına rağmen tıpkı diğer Ege kentlerinde olduğu gibi yaz turizmi ile ön plana çıkmaktadır. Şehir merkezi iç kesimde kalsa da sahilde yer alan ilçeleri ile göz dolduran Aydın’a her yıl binlerce yerli ve yabancı turist akın etmektedir.

Aydın Ulaşım

Ülkemiz içinde Aydın’a ulaşımın havayolu, karayolu ve demiryolu olmak üzere üç farklı yolu bulunsa da en ekonomik olanını Aydın otobüs seferleri olarak belirtmek yanlış olmaz. Türkiye’nin hemen her kentinden yapılan direkt otobüs seyahatleri ile rahat bir yolculuk yaparak Aydın’a ulaşım sağlayabilirsiniz.

Aydın Otobüs Bileti Fiyatları

Kente özellikle yaz aylarında kayda değer sayıda turist gelmesi nedeniyle bu zamanlarda yapılacak seyahatler için önceden ucuz Aydın otobüs bileti ayırtmakta fayda vardır. Hesaplı Aydın otobüs bileti fiyatları için NeredenNereye.com üzerinden sorgulama yaparak bilgi edinebilirsiniz. NeredenNereye.com üzerinden online olarak Aydın’a sefer düzenleyen seyahat firmalarını görebilir ve bunlar arasında fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Ülkemizin ilk online otogarı olma unvanına sahip olan sitemiz üzerinden alacağınız Aydın ucuz otobüs bileti için iptal etme kararı vermeniz halinde ise hiçbir zarara uğramadan rahatlıkla iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik bu işlemleri dilerseniz web sitemiz üzerinden dilerseniz de mobil uygulamamız ile kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Aydın Otobüs Firmaları

Biraz da Aydın otobüs firmaları hakkında bilgi vermek gerekir ise Isparta Petrol, Balıkesir Uludağ Turizm, Lider Adana Seyahat, Lider Anatolia Turizm, Fethiye Seyahat, Anadolu Ulaşım, Nevşehirliler Seyahat, Elazığ Murat Turizm, Adıyaman Ünal, Esadaş, Adıyaman Gülaras ve Didim Seyahat olarak sayabiliriz. Aydın’a yapacağınız otobüs seyahatlerinde varış noktası olan Aydın Otogarı şehir merkezine yaklaşık 5,5 kilometre mesafede yer almaktadır. Küçük bir kent olan şehir içinde otogara ulaşım sağlayan otobüs ve minibüsler bulunmaktadır.

Aydın Gezi Rehberi

Aydın, topraklarının büyük bir kısmı iç kesimde yer almasına ve sahil kesiminde birkaç ilçesi bulunmasına rağmen Ege’de olmanın verdiği avantaj ile ön plana çıkan bir şehirdir. Kuşadası ve Didim yaz aylarında ülke turizmine önemli derecede hizmet eden ilçelerindendir. Ege Denizi kıyısında yer alan Kuşadası ve Didim’i her yaz yerli misafirin yanı sıra çok sayıda yabancı turist de ziyaret etmektedir. Bu iki ilçede de irili ufaklı pek çok yaz oteli yer almaktadır.

İzmir, Manisa, Muğla ve Denizli ile komşu olan kentin toprakları da oldukça verimlidir. Hem Ege hem de Akdeniz ikliminden nasibini alan kentte yetişen tarım ürünü sayısı ve miktarı fazladır.

Verimli toprakları ve tarım ürünü çeşitliliği ile geçmişte pek çok medeniyetin uğrak noktası olan Aydın’ın iç kesimlerde yer alan topraklarında ise önemli tarihi ve arkeolojik yapılar yer alır.

Aydın’da Gezilecek Yerler

Yalnızca iki ilçe olmasına rağmen kentin en önemli yerleşim yerlerinden olan Kuşadası ve Didim’den başlamak gerekirse; Kuşadası, kent merkezine 59 kilometre mesafede yer alır. Aydın otogarından Kuşadası’na ulaşım yaklaşık olarak 45 dakika sürmektedir. Kadınlar Plajı, Sevgi Plajı ve Güvercin Ada Plajı Kuşadası’nda öne çıkan yerlerdendir. Ayrıca tarihi bir Rum köyü olan Eski Doğanbey Köyü de Kuşadası’nda bulunmakta olup görülmeye değer yerlerden biridir. İzmir il sınırları içinde yer alan Efes Antik Kenti ve Şirince de Kuşadası’na oldukça yakındır. Bu sebeple Kuşadası’na yapacağınız seyahatlerde bu yerleri de ziyaret etmeden dönmemenizi tavsiye ederiz.

Didim ise Aydın şehir merkezinden yaklaşık 100 kilometre uzaklıktadır. Berrak suyu ve ipeksi kumu ile adından sıkça söz ettiren Altınkum Plajı Didim’de bulunur. Didim, her ne kadar yaz turizmi ile öne çıksa da önemli tarihi değerleri de bünyesinde barındırmaktadır. Apollon Tapınağı ve Faustina Hamamı bu tarihi yapılar arasındadır. Ayrıca Milattan Önce 1500’lü yıllarda volkanik patlama sonucu oluşan Saplı Ada’da Didim’de yer alır.

Milet Antik Kenti de Didim ilçesi topraklarında yer alır. Kurulduğu yıllarda liman şehri olarak inşa edilen kent, Büyük Menderes Nehri’nin sularıyla taşınan alüvyonlar ile dolan liman sonucu iç kesimde kalmıştır. Önemli bir tarihe ev sahipliği yapan antik kentten kalan ve tarihi yüzyıllar öncesine dayanan Roma yapılarını günümüzde de görmek mümkündür.

Tralleis Antik Kenti, Aydın’da yer alan bir başka önemli tarihi eserdir. Üç Gözler Antik Kenti olarak da bilinen Tralleis şehir merkezinden yalnızca bir kilometre uzaklıktadır. Dünyanın en eski kentlerinden biri olduğu için burada inşa edilen pek az bir yapı günümüze ulaşmayı başarmıştır.

Yine Aydın topraklarında bulunan Aphrodisias Antik Kenti, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmeyi başarmış bir yerdir. Milattan önceki dönemlerde kurulan kentten günümüze birçok mermer oyması mimari yapılar ve heykeller kalmıştır.

Arapapıştı Kanyonu ise Aydın’ın büyüleyici doğal güzelliklerinden bir diğeridir. Mavi sular ve yemyeşil ağaçların uyumuyla görenleri kendine hayran bırakan 6 kilometrelik kanyon Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde yer alır. 2017 yılında ziyarete açılan kanyonda Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen tekneler ile gezintiye çıkmak mümkündür.

Aydın yaz turizmi, doğal güzellikleri ve tarihi zenginliğinin yanı sıra sahip olduğu kaplıcalar ile de sağlık turizmine hizmet eder. Söke, Davutlar, Ortakçı, İmamköy, Germencik ve Buharkent kaplıcaların bulunduğu ilçelerdendir. Bu sebeple buralarda birbirinden güzel termal tesisler yer almaktadır.

Ege denince akla gelen zeybek ve Efeler ise Aydın’ın bir diğer önemli değerlerindendir. Bozuk düzene kafa tutmaları ile anılan Efeler vatan için çarpışmış halk kahramanlarıdır. Yörük Ali Efe ise Aydın’da yetişen ve Kurtuluş Savaşı’nda milletini savunan en ünlü efelerdendir. Kahraman Yörük Ali Efe’nin yaşadığı ev günümüzde müze olarak hizmet vermektedir. Efe ve zeybek kültürü hakkında bilgi edinmek isterseniz Aydın seyahatinizde Yörük Ali Efe Müzesi’ne de vakit ayırmayı unutmayın deriz.

Aydın Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr