İzmir Aydın Otobüs Bileti

İzmir Aydın Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 18,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 127 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 1sa 15dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 5 firma sefer düzenlemektedir. İzmir Aydın arası giden otobüs firmaları ortalama 79 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Balıkesir Uludağ Turizm firmasıdır.

İzmir Aydın bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İzmir Aydın bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. İzmir Aydın otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

İzmir Aydın Otobüs Biletleri

İzmir Aydın otobüs bileti mi aradınız? İzmir Aydın otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Miletos, Piriyen’den sonra gelen bir şehir harabesidir. Dünyaca tanınmıştır. Söke üçesine bağlı Balat Köyü yanındadır. İyon şehirlerinin en önemli olanıdır. Önünde bulunan ova, Menderes’in getirdiği topraklardan meydana gelmiştir. Milet eskiden deniz kıyısında kurulmuştu. Şimdi ise içeride kalmıştır. Milet bir ticaret şehri idi. Limandan Akdeniz’e ticaret gemileri açılır, kar kervanlar mal taşırlardı.
Milet’i kuran Hippodamos’tur. Bu şehri ilk kuranlar Lelej adlı bir kavimdir. Yunanlılarla hiç bir ilgisi yoktur. Sonra da adalardan gelen Akalar bu şehri MÖ 1200’de yeniden kurmuşlardır. Milet’in dört limanı vardı. Bu şehir zengin ve medeniyette pek ileri gitmişti.
Milet’te birçok filozof yetişmişti. Bunların başmda Tales gelmektedir. Hala dünyanın tanıdığı adamdır. Tales’ten başka Anaksimande ve Anaksimanes gelmiştir. Güzelliği ile isim yapan Aspasya da bu şehirde doğmuştur.
Milet’teki anıtlar MÖ II. yüzyılda yapılmıştır. Bu şehri Lidyalılar ve Kimerler tahrip etmişlerdir. Nüfusu 200.000 kişi idi. Milet’i sonradan İranlılar zapt etmiş, MÖ 190 tarihinde de Romalıların eline geçmiştir. Daha sonra Bizanslılar, 1330 tarihinde de Menteşeoğulları’na bağlanmıştır. Murad II zamanında, 1400 yılında Osmanlıların mülküne katılmıştır. Şimdi pek harap bir haldedir. Deprem ve sıtma yüzünden Milet tarihe karışmıştır.

İzmir Aydın otobüs bileti mi aradınız? İzmir Aydın otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İzmir Aydın otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Metro Turizm 18 TL
Isparta Petrol 18 TL
Esadaş 20 TL
Güney Akdeniz 20 TL
Balıkesir Uludağ Turizm 20 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İzmir Hakkında
Nüfus:
4,061,074
Yüzölçümü:
12.015,61 km²
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
İzmir Otogarı
  Aydın Hakkında
Nüfus:
1,020,957
Yüzölçümü:
7.904,43 km²
Plaka:
09
Telefon kodu:
(256)
Otogar:
Aydın Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.