Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
15 TL
Bilet Al
16 TL
Bilet Al
18 TL
Bilet Al
19 TL
Bilet Al

İzmir Aydın Otobüs Bileti

İzmir Aydın Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 12,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 127 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 1sa 18dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 4 firma sefer düzenlemektedir. İzmir Aydın arası giden otobüs firmaları ortalama 68 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Isparta Petrol firmasıdır.

İzmir Aydın otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. İzmir Aydın güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! İzmir Aydın seyahatinize başlamadan önce, İzmir ve Aydın hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

İzmir ve Aydın şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

İzmir Aydın Otobüs Biletleri

İzmir Aydın otobüs bileti mi aradınız? İzmir Aydın otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Miletos, Piriyen’den sonra gelen bir şehir harabesidir. Dünyaca tanınmıştır. Söke üçesine bağlı Balat Köyü yanındadır. İyon şehirlerinin en önemli olanıdır. Önünde bulunan ova, Menderes’in getirdiği topraklardan meydana gelmiştir. Milet eskiden deniz kıyısında kurulmuştu. Şimdi ise içeride kalmıştır. Milet bir ticaret şehri idi. Limandan Akdeniz’e ticaret gemileri açılır, kar kervanlar mal taşırlardı.
Milet’i kuran Hippodamos’tur. Bu şehri ilk kuranlar Lelej adlı bir kavimdir. Yunanlılarla hiç bir ilgisi yoktur. Sonra da adalardan gelen Akalar bu şehri MÖ 1200’de yeniden kurmuşlardır. Milet’in dört limanı vardı. Bu şehir zengin ve medeniyette pek ileri gitmişti.
Milet’te birçok filozof yetişmişti. Bunların başmda Tales gelmektedir. Hala dünyanın tanıdığı adamdır. Tales’ten başka Anaksimande ve Anaksimanes gelmiştir. Güzelliği ile isim yapan Aspasya da bu şehirde doğmuştur.
Milet’teki anıtlar MÖ II. yüzyılda yapılmıştır. Bu şehri Lidyalılar ve Kimerler tahrip etmişlerdir. Nüfusu 200.000 kişi idi. Milet’i sonradan İranlılar zapt etmiş, MÖ 190 tarihinde de Romalıların eline geçmiştir. Daha sonra Bizanslılar, 1330 tarihinde de Menteşeoğulları’na bağlanmıştır. Murad II zamanında, 1400 yılında Osmanlıların mülküne katılmıştır. Şimdi pek harap bir haldedir. Deprem ve sıtma yüzünden Milet tarihe karışmıştır.

İzmir Aydın otobüs bileti mi aradınız? İzmir Aydın otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İzmir Aydın otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Güney Akdeniz 15 TL
Isparta Petrol 16 TL
Esadaş 18 TL
Metro Turizm 19 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İzmir Hakkında
Nüfus:
4,061,074
Yüzölçümü:
12.015,61 km²
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
İzmir Otogarı
  Aydın Hakkında
Nüfus:
1,020,957
Yüzölçümü:
7.904,43 km²
Plaka:
09
Telefon kodu:
(256)
Otogar:
Aydın Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.