Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

İstanbul Aydın Otobüs Bileti

İstanbul Aydın Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 80,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 684 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 9sa 57dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Aydın arası giden otobüs firmaları ortalama 30 sefer düzenlenmektedir.

İstanbul Aydın otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. İstanbul Aydın güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! İstanbul Aydın seyahatinize başlamadan önce, İstanbul ve Aydın hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

İstanbul ve Aydın şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

İstanbul Aydın Otobüs Biletleri

İstanbul Aydın otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Aydın otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Aydın, Büyük Menderes Ovası’nın kuzey kıyısında kurulmuştur. Bu şehrin yerinde eskiden Tralleis şehri vardı. Arguslar tarafından kurulmuştu. Fakat bu şehre önce Karyalılar, sonra da Persler, BergamalIlar, Büyük İskender ve Romalılar gelmiş ve ele geçirmişlerdir. MÖ 26 yılında büyük bir deprem dolayısıyla yıkılmıştır. Yeniden yapılmış, Bizanslılar zamanında önem kazanmıştır. 1282 tarihinde Menteşe Beyliği’ne geçmiştir. Eski Aydın, yani Tralleis iki kilometre uzağa düşmektedir. Bu civarda agora, stadyum, tiyatro ve gimnazyum kalıntıları vardır. Sultan Hisar’da da harabeler bulunmaktadır. Roma devrine ait bir tiyatro, tapınak, agora vardır. Aydın’ın yaylası ve kaplıcaları da vardır.

Afrodisya, Aydın’ın en önemli harabelerinden biridir. Bu eski şehir, Aydın’ın batısında Karacasu üçesinin Geyre Köyü’nde, karya bölgesindedir. Bu şehir Romalılar zamanında çok gelişmiştir. Buradaki sütunlar, heykeller, lahitler pek güzeldir. Şehrin surlarının boyu 2800 metre idi. Bu şehri kuran Karyalılardı. Bu şehirde bulunan Afrodit tapınağı pek güzeldir. Tapınağın 17 sütunu ayaktadır. Burada aşk ayinleri yapılırdı.

Bu şehirdeki hipodrom ayakta kalmıştır. Burada vahşi hayvan güreşleri yaptırılırdı. Agorası, tiyatrosu, hamamları vardır.

Aydın’da Türk eserleri azdır. 1568 yılında Üveys Paşa’nın yaptırdığı bir cami vardır. Bir de Ramazan Paşa Camii bulunmaktadır. Ayrıca Cihangir, Yeni Cami, Ağaçarşısı Camii ile bir de Aydın Bey Camii vardır.

Ucuz otobüs bileti ile İstanbul’dan ulaşımın kolay bir şekilde sağlandığı; yaz mevsiminde en çok turist çeken şehirlerden biri Aydın. İki şehrin arasındaki mesafe 662 km. Firmaların sundukları uygun fiyatlarla ve konforlu otobüslerle çıkılan yolculuklarda bu mesafe yaklaşık olarak 12 saat gibi bir sürede kat edilmekte. Uzun yolculuklar için rahatlığın ön planda tutulduğu otobüslerde yolculuk boyunca sıkılmamanız için de her şey düşünülmüş. Genel televizyon yayınının yanı sıra, koltuk arkalıklarında bulunan ekranlardan dilediğinizi izlemeniz ve müzik dinlemeniz mümkün. Ücretsiz sunulan wi-fi bağlantısı ile de isterseniz işlerinizi takip edebilir veya internette vakit geçirebilirsiniz.
Sahillerinin Ege Denizi boyunca uzandığı Kuşadası ve Didim ilçeleri; yabancı ve yerli turistlerin uğrak noktalarından. Büyük Menderes ovası ve topraklarının en önemli besleyicisi Menderes Irmağı ile tarih boyunca da farklı medeniyetlerin yerleştiği bir şehir olmuştur. Ev sahipliği yaptı bu medeniyetlerden kalma tarihi eserler ve miraslar ile de geniş bir kültüre sahiptir. İstanbul’dan en uygun otobüs bileti sahibi olarak yola çıkıp vardığınız şehirde görmeniz gereken yerleri de şöyle sırlayabiliriz.
İlk çağlardan beri yerleşim özellikleri görülen şehirde pek çok Antik şehir kalıntısı bulunmaktadır. Aphrodisias, Alinda, Tralleis, Priene ve Milet Aydın’da bulunan  önemli Antik şehirlerden. Milet Antik Kenti’nde bulunan tiyatro; Anadolu’da bulunan büyük tiyatro kalıntıları arasında yer almaktadır. Tüm bu şehirlerden yapılan kazı çalışmaları sonucu elde edilen eserler Aydın Arkeoloji Müzesi’nde sergilenmektedir.
Otobüs bileti kampanyaları ve indirimli biletlerden yararlanmak için sitemizi takip ederek; her zaman firmalar tarafından sunulan en uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz. Bunun için bizi sosyal medyada da takip edebilirsiniz. Seyahat edeceğiniz firmalar hakkında bilgi ve fikir edinmek için yolcu yorumlarından faydalanababilir ve yolculuğunuz sonrasında siz de kendi yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Yolculuğunuz boyunca aldığınız tüm hizmetlerle ilgili olarak puanlamada bulunabilirsiniz. Sitemizden gerçekleştirebildiğiniz tüm bilet satın alma işlemlerini mobil uygulamamız üzerinden de yapmanı mümkün. Bunun için AppStore ve Google PlayStore’da ücretsiz olarak bulabileceğiniz uygulamayı akıllı cihazlarınıza indirebilirsiniz.

  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Esenler Otogarı
Pendik Otogarı
Silivri Otogarı
Sultanbeyli Otogarı
Harem Otogarı
Ataşehir Otogarı
Alibeyköy Otogarı
4. Levent Otogarı
  Aydın Hakkında
Nüfus:
1,020,957
Yüzölçümü:
7.904,43 km²
Plaka:
09
Telefon kodu:
(256)
Otogar:
Aydın Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.