Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
25 TL
Bilet Al
25 TL
Bilet Al

Manisa Aydın Otobüs Bileti

Manisa Aydın Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 25,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 156 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 2sa 11dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. Manisa Aydın arası giden otobüs firmaları ortalama 19 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Isparta Petrol firmasıdır.

Manisa Aydın otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Manisa Aydın güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Manisa Aydın seyahatinize başlamadan önce, Manisa ve Aydın hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Manisa ve Aydın şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Manisa Aydın Otobüs Biletleri

Manisa Aydın otobüs bileti mi aradınız? Manisa Aydın otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Milet’e gelince ilk göze çarpan şey tiyatrodur. Bir tepe üzerine kurulmuştur. Anfisi üç kademelidir. 25.000 kişiliktir. Cephesi mermerden yapılmıştır. Oyunlar başladığı zaman, mahkumlar buraya getirilirdi. Bugün görülen tiyatro, Romalılar zamanmda İmparator Trayan tarafından 138 tarihinde yaptırılmıştır. 34 metre olan sahnesi oldukça süslü idi.

Milet’in iki agorası vardır. Birincisi kuzey agorasıdır. MÖ IV. yüzyılda yapılmış olup etrafında dükkanlar vardır. Diğeri de güney agorasıdır. Etrafı sütunlu, galeri ve dükkanlarla çevrilidir. Kapısı Berlin Müzesi’ndedir.

Milet’in belediye dairesinde 35 metre genişliğinde 500 kişilik oturma yeri vardır. Buna Bulenterion denilirdi. Bir de Apollon Tapınağı vardır. Önü 13 sütunlu idi. Bir eser de Faustina hamamıdır. Soyunma ve en sıcak yeri kalmıştır. Süslü bir hamamdı. Hamamın yanında bir de gimnaz vardır. Dersaneleri bulunmakta idi. Üç katlı muhteşem bir çeşme vardı. Bunu MÖ 80’de İmparator Titus yaptırmıştı. Milet’te bir de Bizans çağına ait kale harabesi vardır. Üçüncü yüzyılda yapılmış anfi şeklinde oturma yerleri olan bir de stadyumu bulunmaktadır.

İlyas Bey Camii, Milet’e ait bir eserdir. Agoranın güneyindedir. 1404 yılında Menteşeoğullarından İlyas Bey yaptırmıştır. Mimarı Menteşeli Ahmet Usta’dır. Caminin dişi döşelidir. Tek minarelidir. Mihrabı güzeldir.

 

Selçuk Kervansarayı, Milet tiyatrosunun karşısında Selçukluların yaptırmış oldukları bir kervansaraydır. Büyük Milet civarında ise Çine ilçesinde Karyalıların bir şehri vardır. Amizon harabeleri burada bulunmaktadır.

Manisa Aydın otobüs bileti mi aradınız? Manisa Aydın otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Manisa Aydın otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Isparta Petrol 25 TL
Metro Turizm 25 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Manisa Hakkında
Nüfus:
1,359,463
Yüzölçümü:
13.228,50 km²
Plaka:
45
Telefon kodu:
(236)
Otogar:
Manisa Otogarı
  Aydın Hakkında
Nüfus:
1,020,957
Yüzölçümü:
7.904,43 km²
Plaka:
09
Telefon kodu:
(256)
Otogar:
Aydın Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.