Rize Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (0464) 223 38 51 - 223 47 76
Adres: Reşadiye Mh. Cumhuriyet Cad. Merkez/ Rize
Rize Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!
Rize Otogarı

Rize Otogarı

Rize Otogarı, Türkiye’nin Doğu Karadeniz Bölümünde yer alan zümrüt yeşili ormanları, gür ormanları, temiz havası ile dikkat çeken Rize şehrine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Rize, özellikle son zamanlarda doğal güzellikleri ile ön plana çıkan, “Çayeli, Ardeşen, Pazar, Güneysu, Fındıklı, İkizdere, Çamlıhemşin, Derepazarı, İyidere, Kalkandere” gibi ilçelere ev sahipliği yapar. Bu nedenle Rize Otogarının yolcu sayısı giderek artan bir grafik izlemektedir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Rize otobüs bileti satın alarak, Rize Otogarına giriş yaptığınızda, “Anzer Yaylası, Palovit Şelalesi, Kaçkar Dağları Milli Parkı, Zil Kalesi, Şenyuva Köprüsü, Polakcur Yaylası, Ciha Kalesi, Rize Kalesi, Büyük Gülbahar Sultan Camii, Rize Müzesi” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz. 

Rize Otogarı, son yıllarda iyiden iyiye artan turizm tanıtımları ile birlikte bölgeye gelen ziyaretçi sayısının artması nedeni ile önemini arttırmıştır. 1990’lı yıllarda yapılan ve halen kullanımda olan Rize Otogarı için yeniden yapılandırma çalışmaları düşünülmektedir. Yalnızca Karadeniz Bölgesinin karayolu ulaşımı açısından değil aynı zamanda Gürcüstan’a düzenlenen seferler bulunması nedeni ile de bölgede son derece önemli bir ulaşım merkezidir. Bölgdeki tüm il ve ilçere seferler düzenlenen Rize Otogarı uzun yıllar boyunca süren karmaşık trafik durumunu ortadan kaldırmıştır. Rize Otogarı içerisinde yerel hizmet sağlayan otobüs firmalarının yanı sıra ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz. Rize Otogarı, açık ve kapalı alanlar, otobüs peronları, hediyelik eşya dükkanlar, yeme - içme mekanları gibi alanlardan oluşmaktadır. 

Rize Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor? 

Rize Otogarı üzerinden sefer düzenleyen firmalar arasında, “Esadaş Turizm, Ali Osman Ulusoy, Lüks Karadeniz, Metro Turizm, Sahil Seyahat, Vangölü Turizm, Ulusoy Turizm, Adıyaman Gülaras, Has Bingöl, Star Diyarbakır, Kanberoğlu Turizm, Karadeniz Golden Turizm, Tokat Yıldızı, Yeşil Artvin, Doğu Karadeniz, Süha Turizm, Özgül Bafra Turizm, As Bafra, Öz Diyarbakır, Kahta Petrol” gibi otobüs firmaları yer almaktadır.

Rize Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim? 

Rize Otogarı şehir merkezine konumlandırılmıştır. Bu nedenle yürüyerek dahi kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca şehir içinden ve çevre ilçelerden otogara giden minübüsler bulunur. Bu seçeneklerin dışında otobüs firmanızın servis imkanından da yararlanabilirsiniz. 

Rize Otogarı Adresi : Reşadiye Mh. Cumhuriyet Cad. Merkez/ Rize

Rize Otogarı Telefon Numarası: (464) 223 3851

Rize otogarı nerede? Rize otogarına nasıl giderim? İletişim ve ulaşım bilgileri ile otobüs seferleri NeredenNereye.com'da!

Firma Adı Sefer Sayısı
Lüks Artvin Seyahat 2
Sakarya VIB 1
Mardin Seyahat 1
Metro Turizm 1
- HEMEN SATIN AL ! -