Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Trabzon Rize Otobüs Bileti

Trabzon Rize Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 14,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 75 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 1sa 36dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Trabzon Rize arası giden otobüs firmaları ortalama 9 sefer düzenlenmektedir.

Trabzon Rize otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Trabzon Rize güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Trabzon Rize seyahatinize başlamadan önce, Trabzon ve Rize hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Trabzon ve Rize şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Trabzon Rize Otobüs Biletleri

 Trabzon Rize otobüs bileti mi aradınız? Trabzon Rize otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 615 km2 olan Ardeşen ilçesi kuzeyde Karadeniz ve Fındıklı ilçesi, doğuda Artvin ili, güneyde gene Artvin ve Erzurum illeri, batıda Çamlıhemşin, kuzeybatıda da Pazar ilçeleriyle çevrilidir.

İlçenin doğal yapısını dar bir kıyı şeridi ile bu şeridin hemen ardında kıyıya paralel olarak uzanan dağlar belirler. Doruğu ilçe sınırları dışında kalan Kaçkar Dağı güneyde, Artvin-Erzurum sınırındadır. Doğu Karadeniz Sıradağları’nın kıyı Dağları bu kesimde hızlı akışlı birçok küçük akarsu tarafından parçalanmış durumdadır. Bunlardan başlıcası ilçe merkezinde denize dökülen Fırtına Deresi’dir. Elektrik enerjisi üretmek amacıyla bu akarsu üzerinde santral kurma girişimi sırasında çevrenin tahrip edilmesi tartışmalara yol açmış, konu yargıya götürülmüştür.

İlçe ekonomisi tarıma dayanır. İlçe toprakları genellikle eğimli olduğundan ekime elverişli alanlar azdır. Bitkisel üretim daha çok kıyı şeridinde yoğunlaşır. Kıyıdan 600 m’ye kadar olan kuşak çay ve fındık bahçeleriyle kaplıdır. İlçede 1951’de başlayan çay üretimi artarak devam etmiş ve daha önce ana ürün olan mısırın yerini almıştır. 1960’lann sonlarında ilçede çay işleme tesisleri açılmıştır. Yüksekliğin çay tarımına olanak vermediği kesimlerde hayvancılık ve ormancılık ön plana geçer. Hayvancılık, geçimlik düzeydedir. Kıyı kesiminde halkın bir bölümü balıkçılıkla uğraşır. İlçede çay ve kereste fabrikalarından başka bir de silah fabrikası vardır. Kısa adı Asilsan olan silah fabrikasının üretim kapasitesi yılda 1.000 tabancadır.

Ardeşen, Miletoslu denizcilerin Karadeniz kıyısında ilk kurduğu kolonilerden biridir. Roma ve Bizans egemenliklerinden sonra Trabzon İmparatorluğu’na bağlandı. Bu devletin 1461’de II. Mehmed (Fatih) tarafından yıkılmasından sonra özerk bir dönem geçiren Ardeşen, 1509’da I. Selim (Yavuz) tarafından Osmanlı topraklarına katıldı. 19. yüzyıl sonlarında Ardeşen ve çevresi Trabzon vilayeti Lazistan sancağının Atina (Pazar) kazasının sınırları içindeydi. I. Dünya Savaşı sırasında iki yıl Rus işgalinde kalan Ardeşen, Cumhuriyet döneminde Pazar ilçesine bağlı bir bucakken 1953’te ilçe yapıldı. İlçe merkezinin belediyesi de aynı tarihte kuruldu. Eskiden Ardeşen’e bağlı bir bucak olan Çamlıhemşin 1960’ta ilçe olunca Ardeşen ilçesi bugünkü sınırlarına kavuştu.

Kıyıda, E-97 Karayolu üzerinde yer alan Ardeşen kentinde çay üretimi ve kerestecilik yapılır ayrıca silah fabrikaları vardır. Kentin il merkezine uzaklığı 47 km’dir. 

  Trabzon Hakkında
Nüfus:
758,237
Yüzölçümü:
4.664,04 km²
Plaka:
61
Telefon kodu:
(462)
Otogar:
Trabzon Otogarı
  Rize Hakkında
Nüfus:
204,194
Yüzölçümü:
3.921,98 km²
Plaka:
53
Telefon kodu:
(464)
Otogar:
Rize Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.