Yolcu Sayısı
1

Trabzon Rize Otobüs Bileti

Trabzon Rize Otobüs Seferleri

Otobüs FirmalarıBilet Fiyatları
Malatya Zafer Turizm
85 TLBilet Al
Prenskale Turizm
85 TLBilet Al
Ali Osman Ulusoy
85 TLBilet Al
Yeşil Artvin Ekspres
90 TLBilet Al
Best Van Turizm
150 TLBilet Al
Lüks Artvin Seyahat
175 TLBilet Al
Vip Kahramanmaraş Turizm
210 TLBilet Al

Trabzon Rize Arası

 • En Ucuz Sefer85,00 ₺
 • Trabzon → Rize Arası Kaç Km75 km
 • Trabzon → Rize Arası Kaç Saat1sa 10dk
 • Günlük Sefer Sayısı1
 • En Çok Sefer Yapan FirmaAli Osman Ulusoy
 • Sefer Yapan Firma Sayısı7

Trabzon Rize Online Otobüs Bileti
Trabzon Rize otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Trabzon Rize güzergahı için arama yapın, Trabzon - Rize arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Trabzon ve Rize Şehirlerinde Ulaşım
Trabzon ve Rize şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Trabzon Rize seyahatinize başlamadan önce, Trabzon ve Rize hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Trabzon → Rize Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Trabzon - Rize arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?
Trabzon - Rize otobüs bileti fiyatı en ucuz 85,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti Malatya Zafer Turizm tarafından satılmaktadır.

Trabzon - Rize arası hangi firmalar sefer düzenliyor?
Trabzon - Rize arasında günlük ortalama 7 firma 1 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları Malatya Zafer Turizm, Prenskale Turizm, Ali Osman Ulusoy, Yeşil Artvin Ekspres, Best Van Turizm, Lüks Artvin Seyahat, Vip Kahramanmaraş Turizm.

Trabzon - Rize arası otobüs ile ne kadar sürüyor?
Trabzon - Rize arası otobüs yolculuğu ortalama 1sa 10dk sürmektedir.

Trabzon - Rize arası uzaklık kaç km?
Trabzon - Rize arası karayolu ile 75 km'dir.

Trabzon Rize Otobüs Biletleri

 Trabzon Rize otobüs bileti mi aradınız? Trabzon Rize otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 615 km2 olan Ardeşen ilçesi kuzeyde Karadeniz ve Fındıklı ilçesi, doğuda Artvin ili, güneyde gene Artvin ve Erzurum illeri, batıda Çamlıhemşin, kuzeybatıda da Pazar ilçeleriyle çevrilidir.

İlçenin doğal yapısını dar bir kıyı şeridi ile bu şeridin hemen ardında kıyıya paralel olarak uzanan dağlar belirler. Doruğu ilçe sınırları dışında kalan Kaçkar Dağı güneyde, Artvin-Erzurum sınırındadır. Doğu Karadeniz Sıradağları’nın kıyı Dağları bu kesimde hızlı akışlı birçok küçük akarsu tarafından parçalanmış durumdadır. Bunlardan başlıcası ilçe merkezinde denize dökülen Fırtına Deresi’dir. Elektrik enerjisi üretmek amacıyla bu akarsu üzerinde santral kurma girişimi sırasında çevrenin tahrip edilmesi tartışmalara yol açmış, konu yargıya götürülmüştür.

İlçe ekonomisi tarıma dayanır. İlçe toprakları genellikle eğimli olduğundan ekime elverişli alanlar azdır. Bitkisel üretim daha çok kıyı şeridinde yoğunlaşır. Kıyıdan 600 m’ye kadar olan kuşak çay ve fındık bahçeleriyle kaplıdır. İlçede 1951’de başlayan çay üretimi artarak devam etmiş ve daha önce ana ürün olan mısırın yerini almıştır. 1960’lann sonlarında ilçede çay işleme tesisleri açılmıştır. Yüksekliğin çay tarımına olanak vermediği kesimlerde hayvancılık ve ormancılık ön plana geçer. Hayvancılık, geçimlik düzeydedir. Kıyı kesiminde halkın bir bölümü balıkçılıkla uğraşır. İlçede çay ve kereste fabrikalarından başka bir de silah fabrikası vardır. Kısa adı Asilsan olan silah fabrikasının üretim kapasitesi yılda 1.000 tabancadır.

Ardeşen, Miletoslu denizcilerin Karadeniz kıyısında ilk kurduğu kolonilerden biridir. Roma ve Bizans egemenliklerinden sonra Trabzon İmparatorluğu’na bağlandı. Bu devletin 1461’de II. Mehmed (Fatih) tarafından yıkılmasından sonra özerk bir dönem geçiren Ardeşen, 1509’da I. Selim (Yavuz) tarafından Osmanlı topraklarına katıldı. 19. yüzyıl sonlarında Ardeşen ve çevresi Trabzon vilayeti Lazistan sancağının Atina (Pazar) kazasının sınırları içindeydi. I. Dünya Savaşı sırasında iki yıl Rus işgalinde kalan Ardeşen, Cumhuriyet döneminde Pazar ilçesine bağlı bir bucakken 1953’te ilçe yapıldı. İlçe merkezinin belediyesi de aynı tarihte kuruldu. Eskiden Ardeşen’e bağlı bir bucak olan Çamlıhemşin 1960’ta ilçe olunca Ardeşen ilçesi bugünkü sınırlarına kavuştu.

Kıyıda, E-97 Karayolu üzerinde yer alan Ardeşen kentinde çay üretimi ve kerestecilik yapılır ayrıca silah fabrikaları vardır. Kentin il merkezine uzaklığı 47 km’dir. 

Trabzon → Rize En Uygun Otobüs Biletleri

Trabzon Rize otobüs bileti mi aradınız? Trabzon Rize otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Trabzon Rize otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler FirmalarFiyat
Malatya Zafer Turizm85 TL
Prenskale Turizm85 TL
Ali Osman Ulusoy85 TL
Yeşil Artvin Ekspres90 TL
Best Van Turizm150 TL

Trabzon Hakkında

 • Nüfus758.237
 • Yüzölçümü4.664 km2
 • Plaka61
 • Telefon kodu(462)
 • OtogarTrabzon Otogarı

Rize Hakkında

 • Nüfus204.194
 • Yüzölçümü3.922 km2
 • Plaka53
 • Telefon kodu(464)
 • OtogarRize Otogarı

Yorumlar, Eleştiriler ve Şikayetler

Toplam Yorum Sayısı (0)
Trabzon → Rize


Çok İyi
(0)
İyi
(0)
İdare Eder
(0)
Kötü
(0)
Çok Kötü
(0)

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr