Yolcu Sayısı
1

Rize otobüs bileti

Rize Otobüs Bileti

En popüler Rize otobüs rotaları

Rize otobüs bileti fiyatları, Rize otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Rize otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
HopaRize90 TL26
TekkeköyRize280 TL17
ErzurumRize450 TL13
İstanbul (Anadolu)Rize600 TL9
BulancakRize25 TL8

Rize otogarı

  • Rize(464) 223 38 51 - 223 47 76

Rize otobüs biletleri

Rize otobüs bileti alarak seyahat edilmeye değer en muhteşem şehirlerden bir tanesidir. Daha önce Karadeniz’e gitmemiş ve şehirleri hakkında herhangi bir fikri olmayan kişiler, Rize’yi gördüklerinde büyük bir şaşkınlık geçirmektedirler. Rize’nin kendine özgü dünyası, kusursuz bir yapısı ve doğa içeriği bulunmaktadır.

Rize otobüs bileti alarak ziyaret edilebilen, kolayca seyahat edilebilecek adreslerdendir. Uygun fiyatlı bilet bulduğunuz zaman atlayıp gitmenize değecek adreslerden bir tanesidir. Doğal manzaralarından, tarihi yapılarına kadar hem turizmi hem de gelenek görenekleri ile keyifli zaman geçirmenize yardımcı olacaktır. Bu nedenle ucuz Rize otobüs bileti almaya gayret edip muhakkak ziyaretçilerden biri olmalısınız.

Rize’ye Nasıl Gidilir?

Rize otobüs seferleri düzenlenen ve bu seferler ile binlerce kişiye ev sahipliği yapan adresler arasında bulunmaktadır. Şehri gezip görmek isteyen kişilerin, seyahat için tercih ettiği ilk yol otobüs olmaktadır. Özellikle ucuz Rize otobüs bileti bulan kişiler muhakkak ziyaret için Rize’ye uğramaktadır. Karadeniz’de bulunan şehrin uzaklığı biraz göz korkutsa da otobüs konforu iyi olduktan sonra yolculuk çok da zahmetli geçmemektedir.

Rize otobüs seferleri dışında deniz yolu ulaşımına da açık bir şehirdir. İstanbul-Samsun-Rize feribotuna binen kişiler kolaylıkla Rize’ye ulaşabilmektedir. Deniz yolu özellikle yaz mevsim için uygun bir alternatiftir.

Pek çok kişinin yanıldığı konulardan biri de havalimanıdır. Rize’de havalimanı bulunmamaktadır. En yakın havalimanı Trabzon’dadır. Trabzon’da indikten sonra Havaş servisine binip 1,5 saat sonra Rize’de olabilme şansınız vardır.

Rize Otobüs Firmaları

Rize ucuz otobüs bileti bulmaya uygun şehirlerden biridir. Bunun için otobüs firmalarının isimlerini bilmek en çok hangisinin tercih edildiğini öğrenmek önemli kabul edilmektedir. Firmalar arasında en sık sefer düzenleyenler; Lüks Artvin, Artvin Ses, Tokat Yıldızı, Lüks Karadeniz, Mavi Karadeniz Turizm, Kanberoğlu ve Esadaş olarak bilinmektedir. Bu isimlerin dışında Vangölü Turizm, Sinop Birlik, Yeşil Artvin Ekspres de Rize seyaahtleri için sık tercih edilen otobüs firmalarıdır.

Ulusoy Turizm, Kamil Koç, Metro Turizm ise Türkiye geneli hemen her yere yolcu taşıyan otobüs firmalarıdır. Rize ucuz otobüs bileti şansını bu otobüs firmaları üzerinden yakalayabilmek de mümkündür.

Rize Otobüs Bileti Fiyatları

Rize otobüs bileti fiyatları sizin başlangıç adresinize bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Seyahatinize nereden başlayacağınız, nereye gideceğiniz büyük bir önem arz etmektedir. Mesafelerin artış göstermesi bilet fiyatlarında da bazı değişikliklerin olmasına neden olmaktadır.

İstanbul’dan Rize’ye tek seferde gelmek isteyen bir kişi, otobüs firmalarına 130-135 TL civarında bilet parası ödemek durumundadır. Bu bilet parası, Ankara’dan gelecek olanlar için 95 TL civarında görülmektedir.

Ordu, Rize arasında yapılacak seyahatlere 60 TL verilirken İzmir’den yapılacak seyahatlere de 135-140 TL para ödemenin mümkün olduğu bilinmektedir. Rize otobüs bileti fiyatları şehrinize ve otobüs firmasına bağlıdır.

Rize Şehirlerarası Otobüs Terminali

1990 yılından itibaren hizmet veren Rize şehirlerarası otobüs terminali, şehirle kıyas edildiği zaman oldukça küçük görünmektedir. Popüler ve kalabalık olmasına karşın otogarın büyüklüğü yetersiz kalmaktadır. Bunula beraber inen yolcular ihtiyaçlarını karşılamak için istediklerini bulabilmektedir. Büfe, lokanta, tuvalet konusunda ihtiyaç duyulan her şey terminalde mevcut bulunmaktadır.

Özellikle Rize içine girecek yolcuların bulunduğu terminalde aynı zamanda Gürcistan’a yapılacak yolculuklar için de kalabalık olduğu dikkat çekmektedir. Sahil otoyolu projesi sonrasında kalabalığı daha da artan terminalin her geçen gün daha fazla kişiye ev sahipliği yaptığı gözlerden kaçmamaktadır.

Rize’de Gezilecek Yerler

Rize’ye ayak bastığınızda en az 3-4 gününüzü ayırıp daha sonra tüm şehri dilediğiniz gibi gezebilme şansınız bulunmaktadır. Şehri gönlünüzce gezebildiğinizde görmeniz gereken pek çok nokta olduğunu fark edebilirsiniz. Özellikle doğa manzaraları için tercih edilen Rize yılın her anında turist ağırlayabilmektedir.

Yaylaları, şelaleleri ile nam salan şehir bunun yanında tarihi ve kültürel birikimiyle de sevilen şehirlerarasında yerini almaktadır. Rize Kalesi ve Zil Kale, Rize’de görmeniz gereken en önemli tarihi yapılardır. Bunun yanında Şenyuva Köprüsü, Palovit Şelalesi ve Fırtına Deresi de ziyaretçilerin uğrak alanları arasında yer almaktadır.

Yayla konusunda son derece verimli olan şehirde Gito Yaylası ve Pokut Yaylası sık sık misafir ağırlamaktadır.

Rize Nesi İle Meşhur?

Ayder Yaylası ile bilinen, fındık ve tütünü ile nam salmış olan Rize, Türkiye’nin en popüler şehirleri arasında yer almaktadır. Özellikle tarımsal verimi ile dünyanın birçok yerinde tanındığını söylemek doğru olmaktadır. Bununla beraber Rize’yi meşhur kılan ürünü ise çaydır. İhracatı yapılan çayın tüm Türkiye’ye de buradan gönderildiği bilinmektedir.

Rize’nin yalnızca tarım ürünleri ile değil kendi mutfağı ile meşhur olduğu tarifleri de bulunmaktadır. Dilediğiniz herhangi bir lezzeti kolayca bulacağınız şehirde, meşhur her lezzeti tatma imkânınız da vardır.

Rize’de Ne Yenir?

Tam anlamıyla balık odaklı bir mutfağa sahip olan Rize’de; hamsili çorba, hamsi salatası, hamsi salamurası, hamsili pilav, otlu hamsili ekmek inanılmaz lezzetlidir. Bununla beraber hamsi pazılı pilav, hamsikoli, hamsi güveci, hamsi kuşu tarifleri de sık sık önerilen tarifler arasında anılmaktadır.

Kâğıtta hamsi, saçta hamsi gibi yalnızca hamsi balığı ile onlarca nefis tarifin şehir genelinde meşhur olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Rize’ye Ne Zaman Gidilir?

Rize her ne kadar yılın her dönemi güzel olsa da Karadeniz’de yer alması sebebiyle doğru zamanda gitmek büyük bir avantaj sağlamaktadır. Sık sık yağış alan şehirde, sağanak yağışların olduğu döneme denk gelinmesi büyük bir talihsizlik olabilmektedir. Bu nedenle yaz aylarını tercih etmeniz oldukça önemlidir.

Bilhassa yaylaları gezmek için Rize’ye gelenlerin yaz olsa dahi kalın giyinmeleri, yanlarında sıcak tutacak kıyafetler almaları tavsiye edilmektedir. Temmuz ve Ağustos aylarında Rize’yi gezmek, diğer aylara kıyasla çok daha kolay olmaktadır.

Rize Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr