Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Sivas Rize Otobüs Bileti

Sivas Rize Arası

En Ucuz Sefer
-
Sivas - Rize Arası Kaç Km
543 km
Sivas - Rize Arası Kaç Saat
4sa 24dk
Günlük Sefer Sayısı
4
En Çok Sefer Yapan Firma
Sefer Yapan Firma Sayısı
0

Sivas Rize otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Sivas Rize güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Sivas Rize seyahatinize başlamadan önce, Sivas ve Rize hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Sivas ve Rize şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Sivas - Rize Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sivas - Rize arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Sivas - Rize otobüs bileti fiyatı en ucuz 0,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti tarafından satılmaktadır.

Sivas - Rize arası hangi firmalar sefer düzenliyor?

Sivas - Rize arasında günlük ortalama 0 firma 4 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları .

Sivas - Rize arası otobüs ile ne kadar sürüyor?

Sivas - Rize arası otobüs yolculuğu ortalama 4sa 24dk sürmektedir.

Sivas - Rize arası uzaklık kaç km?

Sivas - Rize arası karayolu ile 543 km'dir.

Sivas Rize Otobüs Biletleri

 Sivas Rize otobüs bileti mi aradınız? Sivas Rize otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

İyidere ilçesi doğuda Derepazan, güneyde Kalkandere ilçeleri, batıda Trabzon ili, kuzeyde de Karadeniz ile çevrilidir.Eskiden Merkez ilçeye bağlı bir bucak olan İyidere 1990’da çıkarılan bir yasayla ilçe yapıldı. İyidere Belediyesi’nin kuruluş tarihi 1953’tür.

Pazar ilçesi doğuda Ardeşen, güneydoğuda Çamlıhemşin, güneyde Hemşin, güneybatıda Çayeli ilçeleri, batı ve kuzeyde de Karadeniz ile çevrilidir.

İlçe toprakları dar bir kıyı şeridi ile bu şeridin hemen gerisinde yükselen ve akarsu vadileriyle derin biçimde parçalanmış dağlardan oluşur. Kuzeyden güneye doğru gidildikçe yükselen Doğu Karadeniz Sıradağları’nın ormanlarla kaplı kıyı dağlarındaki suları toplayan ve yukarı kesimde Ortaköy Deresi adıyla anılan Pazar Deresi, Pazar kentinin hemen doğusunda Karadeniz’e dökülür. Öteki önemli akarsular Merdivenli, Kalecik, Bodaçavi ve Ocak dereleridir.

İlçe ekonomisi, çay üretimi ve balıkçılığa dayanır. Çay dışında az miktarda mısır, patates, fındık, armut ve puro tütünü yetiştirilir. Kıyı kesiminde balıkçılık, iç kesimlerde ise sığır besiciliği önemli gelir kaynaklarındandır. Başlıca sanayi tesisleri çay atölye ve fabrikaları ile balıkyağı ve balık unu üretimi yapan tesislerdir. İlçe topraklarında sanayide kullanılan kil yatakları vardır.

MÖ 7. yüzyılda Miletosluların bir ticaret kolonisi kurduğu bilinen yöre,MÖ 180’de Pontus Krallığı’nın egemenliğine girdi. Daha sonra Bizans’a, 13. yüzyılda da Trabzon İmparatorluğu’na bağlandı. 1461’de Osmanlı topraklarına katıldı. 16. yüzyılda Abhaz ve Gürcü korsanların saldırılarına uğradı. 19. yüzyıl sonlarında Trabzon vilayetinin Lazistan sancağına bağlı bir kaza olarak yönetilen yöre I. Dünya Savaşı’nda Mart 1916’dan Mart 1918’e değin Rus işgali altında kaldı. Kaza merkezinin belediyesi 1928’de kuruldu.

Miletosluların bir ticaret kolonisi olarak kurduğu ve eskiden Atina adıyla anılan kent Karadeniz kıyısında ve kıyı yolu üzerinde yer alır. Bu yolla il merkezi Rize’ye 40 km uzaklıktadır. İlçedeki tek önemli tarihsel yapı olan Kız Kulesi 8. yüzyılda yapıldığı sanılan bir kalenin kalıntısıdır.

  Sivas Hakkında
Nüfus:
439,564
Yüzölçümü:
28.567,34 km²
Plaka:
58
Telefon kodu:
(346)
Otogar:
Sivas Otogarı
  Rize Hakkında
Nüfus:
204,194
Yüzölçümü:
3.921,98 km²
Plaka:
53
Telefon kodu:
(464)
Otogar:
Rize Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.